Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Registracija produžena do 30 aprila.
 
Sto se mene tice neka na tu lajmu hvataju druge, doci ce dan kad ce "registrovani "gorko zazaliti sto su se upisivali.
 
jel mozda neko zna,kome treba da se javim, kako bih bih izradio svoj pecat,s obzirom da imam registrovano poljoprivredno gazdinstvo?

Pecat mi je potreban,jer se bavim uzgojem japanskih prepelica,pa mi je isti neophodan za overavanje racuna... :)
 
Jel treba kad napravi pečat i da "deponuje" pečat u sudu? (Ako se tako stručno kaže) to je da negde u sudu ili opštini udari pečat da bi mu oni dali neku dozvolu za korišćenje?
 
Ne.
Ti radiš pečat na osnovu podataka iz trezora i ličnih podataka iz lične karte.Ništa drugo nije potrebno.
 
Pošto možeš da uradiš samo četvrtasti pečat nije potrebno da se deponuje u sudu jer gazdinstvo nije pravno lice.
 
Mene je koštao 1000 dinara onaj plastikaner za koji nema potrebe vući pufer zasobom.Odlična stvar jer si uvek čistih prstiju.
 
da li neko moze da mi kaze da li cu ostvariti subvencije za ovu godinu(uplatili smo pio 46000,00 sad 22.avgusta):sta:,a za 2010.god.smo platili u maju ove godine!:ppozdrav:
 
Zavisi koliko si platio u maju,evo clan 2.pa ga pogledaj:

Члан 2.
Право на регресирање репроматеријала има физичко лице - носилац
комерцијалног породичног пољопривредног газдинства које је уписано у Регистар
пољопривредних газдинстава (у даљем тексту: Регистар) и налази се у активном
статусу, под следећим условима:
1) да је измирило доспеле преузете обавезе по основу прописа којима се
уређују мере за подстицање развоја пољопривредне производње;
2) да има утврђено својство осигураника пољопривредника код Републичког
фонда за пензијско и инвалидско осигурање (у даљем тексту: Фонд), као и да је од
14. августа 2010. године до 19. августа 2011. године платило 42.818 динара по
основу доприноса за пензијско и инвалидско осигурање пољопривредника.
 
Da li je slucajno neko od clanova upucen u sledecu problematiku... Ako se registrovalo poljoprivredno gazdinstvo, kao aktivno (mislim da je to ta opcija da uplacujes pio i polako stices penziju, ako ne ispravicete me), ali se nije ni jednog momenta otislo i pokrenulo to sve oko PIO i toga, prakticno odustalo se od toga, da li sad moze gazdinstvo da se promeni u svrhu dopunske delatnosti? Nisam siguran dal sam vam preneo sve najjasnije, ali ne zamerite... Ako neko slucajno zna nesto oko toga bio bih mu zahvalan da mi oko toga objasni ponesto.
 
Ativan status ima svako gazdinstvo koje jednom godišnje obnovi registraciju (izvrši preregistraciju) nevezano dali se uplaćuje PIO ili ne. PIO je dosad bio potreban samo da bi se ostvarile subvencije, a nije mi jasno šta vam znači dopunska delatnost.
 
Recimo dok je gazdinstvo bilo na caletu, posto je on zaposlen, vodilo mu se kao dopunska delatnost, da tako kazem. Ne znam tacno kako oni krste to, zato pisem onako kako mislim da jeste, stoga ne zamerite. Mene samo interesuje dal cu moci obnoviti registraciju, bez da uplacujem te pare pio i zdravstveno, jer mi ne pase to. :) I da li se nesto menja u statusu gazdinstva s obzirom da sam "trebao" da odradim sve to a nisam? :)
 
Nazad
Vrh