Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Mene je notar samo pitao da li sam oženjen i na potvrdan odgovor naveo da je predmetna nekretnina zavedena kao bračna tekovina, ništa više.
 
Za upis zemlje u gazdinstvo mi nije trebala nikakva saglasnost supruge.Cak ni izvod.Samo broj parcele.Doduse zena je clan ako to ima veze.Na izvodu pise zajednicka imovina
 
Koje subvencije xd ?,potrosio pre sat vremena,jake pare....
Licno i samo licno se predaje,kakve bre poste,niste se vi opekli kao mi jedne godine kad nismo dobili subvencije,mogao sam novu tanjiracu kupiti za te pare...
 
Stvarno uplatili, predato prvi dan. Al su brzi pred izbore

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ovo je mnogo jeftinije i jednostavnije a efekat u javnosti dobar.
Isplatilo se Bojčetiću što je poranio sa prvim petlovima da čeka u redu za predaju zahteva, pare već legle
 
Ja sam danas predao, bolje da su dali resenje za mehanizaciju. :D
Ja sam predao u ponedeljak jer je bio kišni dan ,samo sam sa ovogodišnjom setvenom strukturom,kaže jao pa to je novo sad ćete malo čekati na pare dok oni to unesu,mislim se ti državu kad oćeš subvencije na osnovu prošlogodišnjeg stanja.Inače bi bilo još bolje da su poslali rešenje i pare za kvalitetna priplodna grla iz 2018 .god.
 
Ja popunio zahtev za subvenciju i sam izmenio setvenu strukturu za ovu 2020 godinu, potpisao i dao sestriću da to preda u Upravu za plaćanje. Pre toga je išao u kancelariju Opštine za poljoprivredu i oni mu rekli da je sve ok kako sam popunio. Međutim ovi iz Uprave mu vratili sve papire. I na Zahtevu velikim slovima napisali PONIŠTENO i datum. Kaže ne može ovako jer će mi se razlikovati stvena struktura. Dakle oni daju subvenciju na osnovu setvene strukture od prošle godine. A meni krajem godine poslali rešenje da mi ističe zakup i da neću dobiti subvencije za 2020. Sad mi tek ništa nije jasno. A moja zemlja po površini i po brojevima kat.parcela ništa se ne razlikuje (svake godine isto) osim što pšenica i kukuruz menjaju mesto. I sad sam napisao u setvenoj strukturi onako kako je na licu mesta i sve zbog osiguranja. Ali ovako ne može. Ostaje mi ovih dana da odem u Upravu da mi sve objasne (ako u opšte znaju) i da ponovo popunjavam sve papire. ma ovo je ludilo. Staro srpsko: "što prosto kad može komplikovano".
 
Setvena struktura se razlikuje svake godine,kako ne moze tako?,svake godine menjam setvenu strukturu,kao i ove godine,i nikakvih problema.Ni povrsina nije bitna,dal imas jedne godine 20-50-10 hektara na gazdinstvu,nebitno za njih.
Dobra stvar je sto subvencije isplacuju istog meseca kad i predaja zahteva,zato predas ranije i ako nije dobro dobijes obavestenje ili odes nakon 2 nedelje i vidis sta nije u redu i predas ponovo.Za razliku od predaje za subvencije npr marta,a aprila krece uplate,i onda ko je pogresio to mu je to za ovu godinu,nema subvencije,vise srece next year.
 
Ja sam predao u petak i izmenio sam setvenu strukturu u odnosu na proslu godinu. Vidim da je gospođa na šalteru gunđala kako ne može to tek tako da se menja kako mi hoćemo. Tražio sam papir da mi vrati nazad da ispravim, međutim, vidim da je ona izmenila setvenu strukturu u kompu i prihvatila promenu.
 
Nazad
Vrh