Registracija polj. mehanizacije bez potrebne dokumentacije

Zato je mene jedna dobra teta iz PS uputila da ne registrujem nesto sa dva svedoka ako je vec bilo ovde registrovano.
Zbog cega da se ne registruje. Treba i mi da registrujemo traktor pomocu dva svedoka, koji je deda kupio nov '75. godine, tada je i registrovan, ali su dokumenta u medjuvremenu izgubljena, jedino sto imamo je tablica. Deda je umro, pa sada hocemo, da imamo neki validan dokument da je traktor nas. A kod nas u bazi podataka u PU ga uopste nema. Pa me intresuje zasto ga ne registrovati, kad je prilika dobra.
 
Ostavinska rasprava je starija od ovog zakona,a inace u zakonu lepo pise da nemoze da se registruje sto je u bazi podataka,a baza nije samo ono sto je pri ruci postoji i arhiva pa se nadje.Znaci sve sto je nekad imalo saobracajnu je u arhivi(bazi).
I ja bi voleo da svi registruju ali kod nas sve mora biti klimavo.
 
Ako realno gledamo to sto je ovde u Srbiji dozvoljeno da se registruje pod ovim uslovima, nije i nikada nece ni u jednoj drugoj drzavi.
Podvedes dva svedoka i legalizujes traktor, ako se dobro secam tako je bilo i za oruzije pre par godina.

E, sada uvek ima ono **Kada zafali drzavi para**.
Ipak treba reci hvala i skinuti kapu za ovako nesto.
Ja bih zaokruzio ovaj drugi odgovor,da je neko glasanje u pitanju :osmeh:
Ipak,i posle ove prilike,ostace jedan deo neregistrovane mehanizacije.Nekim ljudima jednostavno ne mozes objasniti da treba registrovati traktor,prikolicu...Da je sasvim normalno imati tablice i signalizaciju na vozilima koja ucestvuju u saobracaju.A kada ih bude policija zaustavila i naplatila kaznu,takvi ce se buniti,kriviti i psovati drzavu,vlast...
 
Ostavinska rasprava je starija od ovog zakona,a inace u zakonu lepo pise da nemoze da se registruje sto je u bazi podataka,a baza nije samo ono sto je pri ruci postoji i arhiva pa se nadje.Znaci sve sto je nekad imalo saobracajnu je u arhivi(bazi).
I ja bi voleo da svi registruju ali kod nas sve mora biti klimavo.
Uopste u PU ne postoji, niukakvoj arhivi, 100% provereno. Imate li neki predlog sta da radimo?
 
Ja sam dao 7600 za registraciju prikolice,nemogu da prezalim te pare:osmeh:nevolim da dajem pare drzavi,a traktori su ostali neregistrovani i dalje.Kad oni meni daju pare koje duguju i ja cu njima.Jednostavno.

- - - - - - - - - -

Uopste u PU ne postoji, niukakvoj arhivi, 100% provereno. Imate li neki predlog sta da radimo?
Ako postoji saobracajna ili zelena tablica u arhivi je 100%.Za tu arhivu treba malo duze trazenje samo sto to niko nije hteo da radi jer za to treba nalog,nemoze neki policajac ili sluzbenik bez razloga da proverava arhivu,treba da popuni jedan formular i navede razlog pristupa arhivi,(pa odobrenje) koja je smestena po podrumima i slicnim spaizima:osmeh:
 
Ostavinska rasprava je zavrsena i sve je ok sredjeno. Samo ne znamo kako i sta sa tim traktorom. Tablica postoji, imamo je kuci. Videcemo opet sutra u supu sta ce biti.
 
Da li meni neko može da pomogne sa informacijom.Imam IMT 539 koji sam registrovao davno i ima stare zelene tablice.Traktor jr bez kabine iz 1986 godine.Kažu da moram imati zaštitni ram da bih ga registrovao.Napravio mi komšija dosta solidan sa rotacijom ali-ćorak.Kažu da mora biti od neke "prave firme" sa atestom.Čujem da ima i preklopnih da mogu da ga stavim i pod neku nižu šupu.Gde se mogu naći takvi ramovi?
 
Simke registruj to sa dva svedoka ,nema sad razmisljanja.Minut do 12 je.

- - - - - - - - - -

Da li meni neko može da pomogne sa informacijom.Imam IMT 539 koji sam registrovao davno i ima stare zelene tablice.Traktor jr bez kabine iz 1986 godine.Kažu da moram imati zaštitni ram da bih ga registrovao.Napravio mi komšija dosta solidan sa rotacijom ali-ćorak.Kažu da mora biti od neke "prave firme" sa atestom.Čujem da ima i preklopnih da mogu da ga stavim i pod neku nižu šupu.Gde se mogu naći takvi ramovi?
Aco a sta ti smetaju stare zelene ,jdino ako si izgubio saobracajnu.
 
Nisam izgubio saobraćajnu ali mislim da ne mogu izvršiti tehnički bez kompletnog traktora a tu valda spada i ram.Kako će ga uslikati kad nema kabinu ili ram,a bez slike kaže da više ne može nikako.Sigurno da će naredne godine doneti da svi moraju imati nove zelene tablice pa me opet čeka isti problem.Ja u saobraćajnoj imam onaj karton koji sam par godina overavao ali poslednjih nekoliko nisam uopšte išao na tehnički pa nisam ni upisivao ništa u karton..
 
Sa dva svedoka. Napiše se u izjavi da je deda prodao traktor 97' na vašaru u Rumi, da nije preveden itd. Ako se lepo sve formuliše - prolazi.

I meni stigle tablice za traktore pre par dana. Ostalo još prikolice da rešim u minut do 12.
 
Sa dva svedoka. Napiše se u izjavi da je deda prodao traktor 97' na vašaru u Rumi, da nije preveden itd. Ako se lepo sve formuliše - prolazi.

I meni stigle tablice za traktore pre par dana. Ostalo još prikolice da rešim u minut do 12.

Kako ja da registrujem traktor koji je deda prodao?

- - - - - - - - - -

Danas i juce sam cuo navodno da ce produziti rok do marta
 
Nazad
Vrh