Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
Mogli bi u temu "oranje kukuruzišta" da ne idemo u off u ovoj temi, mada i V&N L 950 ima slične dimenzije i nema puno gušenja, ja na IMT 757 sa predplužnjacima sam lepo radio kad su bili slegnuti biljni ostatci, ali jednom sa morao da poskidam predplužnjake, ipak Zmajeva maloprivredna sečka ostavlja krupnije komade
 
A zar nije bolje da pretrci preko kukuruzista sa nekom tanjiracom da samo malo izmesa biljne ostatke sa zemljom i onda to sve lepo i lako zaore,nego da pali?
 
Pa ako je čovek kupio obrtač, nego šta će nego da tanjira, šta sad hoćeš da kažeš, svake godine će da pali???
 
ma koje bre tanjiranje i koje paljenje,oranje samo ,pa nije kupio plug da se zamajava vec da ore.Zato ja pitem ove sto kazu da ce da gusi,zasto?
 
Pa dobro, al' kako da ore ako kukuruzovina nije tarupirana sa obrtačem? Ok, ne mora tanjiranje, ali ako je kombajn bez sečke ili tarup ili tanjirača ili... šibica. Ne mere bez toga
 
Ja imam takav isti i guši mi uvjek kuruzovina. Ako tanjiram isto guši . Jedino da se dobro potanjira pa poslije da dugo stoji prije oranja , da pokisne i dobro se slegne . Doduše , nisam radio sa pretplužnjacima pa neznam dal bi bilo bolje . Možda ja neznam da ga uštelujem al meni guši pogotovo ako nije dobro istarupirano , čini mi se zbog klirensa.
 
ako je klirens mali (plug nizak) rastojanje izmadju pluznih tela mali onda ce i space shultle plug zagusivati. Regent je austrijska firma tamo ja kukuruza da bere beracem nisam video, a ni da krune na njivi . oni 99% kukuruza siliraju pa zato im se ne gusi plug u oranju! :ppozdrav:
 
Ali da dobro raspe i poravna , tu nema šta da se kaže . Ako je zemlja lakša il normala nema šta da se zatvara poslije oranja , drljače i sjetva.
 
evo slika
061020131166.jpg
[/IMG]
061020131164.jpg
[/IMG]
061020131162.jpg
[/IMG]
061020131167.jpg
[/IMG]
 
Probajte i malo sporije da orete kad zaoravate žetvene ostatke, brzina oranja isto utiče na gušenje, možda nisam otkrio toplu vodu ali ovaj savet će isto pomoći.:ppozdrav:
 
Slažem se kolega stobom ali probaj malo sporije da voziš kad vidiš da guši na 9-10kmh (zanemarte malo potrošnju, šta da treba da tanjiraš), i sa 7-8 kmh se lepo ore a i sam imam ove jeseni 31kj da zaoravam kukuruzovinu direkno sa vogelima l 950 sa predplužnjacima, srećom pa ima kiše i rose jake pa će malo satrunuti i zalepiti se za zemlju kukuruzovina.
 
Iz nekog razloga plug ti dosta lose slaze zemlju. Ili ti svaka glava radi na razlicitoj dubini ili ti je los zahvat prve brazde, a po snimku i predoraci su dosta duboko, njihova radna dubina je od 3-5 cm!
 
Nazad
Vrh