Recepture za spremanje koncentrata

Dali neko svinjama ubacuje seme sirka u hranu?
 
Kakav je Gebijev premiks 3% za tov svinja?
Danas dobio njihov flajer sa nekim cenama.
Premiks 3% za tov svinja je 131 din/kg. što je daleko ispod ostale konkurencije.
To je bas, bas jeftino. Vidim imaju vise vrsta tog tropostotnog premiksa: UNI, tov i tov plus. Verovatno je taj najeftiniji.
Pregledaj malo sastave ovde https://www.gebi.rs/program-za-svinje/saplementi pa vidi kako se razlikuju po vitaminima i aminokiselinama
 
Ja nesto nisam zadovoljan Patent premixima i superima... Ozbiljno se razmisljam da predjem na Gebi. Koristio sam i DeHeus.
 
Што се тиче тих допунских смеша може врло добро да се прође са ценом и квалитетом спремљене хране. Али из неког искуства док је жетва и није неки квалитет, све што не прође селектор иде у сточну храну. А ту може да буде семена биљака које животиње баш и не воле и не могу да сваре.
 
Grupa 100 kom ulaz 22 kg posle 30 dana tova i utrosene 4 tone hrane kontrolno merenje prosek 42 kg ,ukupno prirast 20 kg konverzija 2 kg za 1 kg prirasta .Hranu sam pravim premiks bergo c 025
4 kg premiks
20 kg sojina pogaca
5 kg suncukretova sacma
7 kg zakiseljivac biotronik prva tura sledeca 2 kg
Doksilan c 1.5 kg na tonu hrane preventivno prva tura
Do 100 kg psenica i jecam
 
Ja sam imao jedno fino leglo prosle godine sto sam merio posle 200kg hrane, 11 komada usli sa 19 kila, posle 200kg hrane prirast 108
Hrana:
premiks isv grover 3.5%
sojin griz punomasni 15%
sojina pogaca 10%
tritikale 25%
kukuruz 46%
lek 0.4% radi preventive

Ali vec na sledecih dvesta kila hrane smanjio se prirast znacajno, znaci manja prasad bolju konverziju imaju, jer manje hrane trose na odrzavanje zivotnih funkcija a vise ide u prirast.
 
Jedna pomoć sa Sano premiksima. Dali su mi Ferkegold forte premix da pravim za starter a na sajtu on piše da ide od 20-30kg. Pa me zanima je l može neko da napiše redosled tih isključivo premixa za prasad (starter pa grover)).
 
Jedna pomoć sa Sano premiksima. Dali su mi Ferkegold forte premix da pravim za starter a na sajtu on piše da ide od 20-30kg. Pa me zanima je l može neko da napiše redosled tih isključivo premixa za prasad (starter pa grover)).
Ferkelgold-Forte-25-RS.png

Jel to ovo? Pise na njemu da ide 4% odnosno 4 kg na 100 kg hrane za prasad tezine 20kg~30kg koliko vidim, to je onda vec grover. A ovaj neki prekern forte za odbijanje od sise ide 20~30 kg. Najbolje sa ovima sto su vam dali to da se objasnite da nebi doslo da zabune neke?
 
Pa ako su prasici preko 15 kila onda moze sa tim Ferkelgold forte praviti hranu ali po toj recepturi na dzaku, znaci 4 kg na 100 kila hrane. Ima i par preimera recepture na dzaku napisanih
 
A koju kombinaciju davati nakon zalucenja. Ne govorim o gotovim proizvodim. Vidim da ide Suggy I jos nesto se dodaje.
 
Nazad
Vrh