Recepture za spremanje koncentrata

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.648
Povecavas trosak ,ne dobijas nista i mozes da izazoves kanibalizam.

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
Ja ide 4 posto u stratu premiks za tov koji ide inace 3 posto u smese ,posle ga smsnjim na 3.5 posto i do kraja tova na 3 posto ,izbegavam skuplji premiks od 4 posto za prasad posto mi je ulaz 25 kg prasadi pa im malo povecam vitamine i minerale zbog stresa transporta itd a kasnije nemam problema kao pre kad sam isao ferkel 4 posto do 40 kg i onda prelazim na 3 posto tovni premiks jednostavno svinje stanu

Vuki.dv

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Jan 2019
Poruka
15
Ja ide 4 posto u stratu premiks za tov koji ide inace 3 posto u smese ,posle ga smsnjim na 3.5 posto i do kraja tova na 3 posto ,izbegavam skuplji premiks od 4 posto za prasad posto mi je ulaz 25 kg prasadi pa im malo povecam vitamine i minerale zbog stresa transporta itd a kasnije nemam problema kao pre kad sam isao ferkel 4 posto do 40 kg i onda prelazim na 3 posto tovni premiks jednostavno svinje stanu
da i ja sam mislio da pojacam premiks zbog vitamina i lizina..probacu pa se javljam ako bude neke promene..jel koristim svakako super...a ovih pola kile premiksa poskupice mi hranu za 700 din\t

ta Peera

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2010
Poruka
1.660
Ja ide 4 posto a kasnije nemam problema kao pre kad sam isao ferkel 4 posto do 40 kg i onda prelazim na 3 posto tovni premiks jednostavno svinje stanu
Navodno to se kod mene desilo
Skim god da sam pričao šta se dešava kažu ,,nisi postepeno prešao sa jednog premiksa na drugi"
i zato su smanjili unos hrane ?!?!

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
1.187
Moje misljenje je da je ferkel jak premiks i prase ima manju konverziju manje unosi hrane zbog toga ostane mali zeludac i kad prebacis na trojku ne moze dovoljno da unese hrane prosto stanu sa prirastom ovako kad idem kao sto sam napisao u picetku idu zeru sporije ali kako im se siri zeludac povecavaju unos i non stop napreduju nema zastoja

Gruja82

Član
Učlanjen(a)
21 Mar 2013
Poruka
138
Pozdrav svima. Dobio sam dva praseta od po 30-ak kg kao neku kompenzaciju i hteo bih da ih tovim za sopstvene potrebe. Od hrane imam kukuruz i jecam (onaj sa bodljama). Citao sam u ranijim postovima razne recepture i na osnovu toga mislio da im ubacim u tu mesavinu jos i sunc. sacmu i premiks. Pitanje je da li je to dovoljno komponenti i u kom odnosu to sve da izmesam.

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.389
Ja bi tu iso pola pola ili veci deo jecma,moze soja i premix,a moze i super....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Gruja82

Član
Učlanjen(a)
21 Mar 2013
Poruka
138
Hvala puno svima na odgovorima. Inace ja sam iz Kamenova - sela pcelara kod Petrovca na Mlavi, pa ako medju vama ima i onih koji se bave pcelarstvom 6. aprila se odrzava manifestacija dani mlavsko-homoljskih pcelara u Kamenovu, pa izvolte.

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.101
Kupi dopunsku smesu i miran si. Sta se zezas sa premiksima i kupovanjem sacmi. Kupis 25 kg supera, izmesas to sa 50kg kukuruza i 15kg jecma i nema greske.

Dodara

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Okt 2018
Poruka
5
Hvala puno svima na odgovorima. Inace ja sam iz Kamenova - sela pcelara kod Petrovca na Mlavi, pa ako medju vama ima i onih koji se bave pcelarstvom 6. aprila se odrzava manifestacija dani mlavsko-homoljskih pcelara u Kamenovu, pa izvolte.
Jel tovite za sopstvene potrosnje ili cete prodati klanici? Mislim da to isto donekle utice na izbor hrane ako je za sopstvene potrebe.

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.073
Jel ima medju nasim clanovima,da su predstavnici/prodavci/menageri od nekih fabrika ili mesaona stocne hrane?
Ako ima,ako su voljni da mi se jave u p.p.

zvonimir 60

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2017
Poruka
214
Molio bih iskusne tovljace da mi kazu kakav program ima Sanders po pitanju premiksa, vrede li sta nisu jeftini pa neznam dali se upustati u posao sanjima ,kazao mi sin da mu je dolazio njihov promoter i ponudio da mudostavlja premikse na kucnu adresu nedeljno .

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
2.252
Zasto nemoze da se da jecam odmah nakon skidanja svinjama?
Prvo narodski da kažem da nužda zakon menja i prazne jasle diktiraju tempo davanja nove rane.
A stručno, i po žetvi se još uvek vrše biohemijski procesi u samom zrno. Kada se ovi procesi završe, može se koristiti u ishrani novo sveže požnjeveno zrno žitarica.

Vrh