Recepture za spremanje koncentrata

Cini mi se da su sojini proteini brze svarljivi od proteina zitarica. Dzabe sto ih ima u dobrom procentu kad ne mogu da se iskoriste skroz
 
Aktiprot je sporedni proizvod industrije alkoholnog vrenja, ima priblizno 32% proteina, 0,6% lizina... kazu da je izuzetno svarljiv, evo link http://www.actiprot.at/download/2016_en_futtermittelfolder.pdf a stocno ne bih smanjivao dok god ima prihvatljivu cenu, mislim da ovakav obrok ima dovoljno i energije i proteina.

aktiprot nije losa stvar al samo u vreme velike cene soj sacme,ima ga u lira mixu,sa 30 kg mekinja ces imati konverziju 5 prema 1,tako da se to ne isplati u prvoj fazi tova 5kg u drugoj 7 i to je ok.
 
Aktiprot i ne koristim vise od 4-5% u smesama za tovne svinje, a stocno ubacujem u smese za suprasne krmace i nazimice 30%, u tovu ga ne ubacujem nikako.
 
@luka
Jedina fora je gde naci 70kg hleba po damping ceni...:sta:
Hleb dobijaju dzaba, ali pod uslovom da sve odnesu par puta sam isao sa njima po hleb bude pune dve nasicanke sa duplim stranicama negde oko 8000 vekni
Nekad i nemoze da stane
Stvar je sto moras sve odneti nedeljom pre podne kad pekara neradi.
Mene u stvari zanima jel jos iko to probao?
Daleko od toga da mislim da kvalitet tovljenika bude dobar,ali to su svinje za utovar

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Dali neko koristi De Heus supere? zanima me kvalitet istih, tj kakve rezultate daju.
Kako je cena soje otisla dosta gore povoljnije je trenutno praviti koncetrate sa superom koji kosta oko 1250 din za 100kg koncetrata, nego dosadnjim `Uradi sam` receptom koji obuhvata 20% soje 1400din za 100kg koncetrata+premix 600 din....
 
De Heus je Sabacka Proteinka? I mene to zanima kako se pokazalo u praksi u odnosu cena/kvalitet?
 
Jeste, to je ranija FSH Proteinka. Imam poutdane rezultate sa farme koja tovi 1000 svinja u turnusu, da je De Heusov premiks za tov svinja imao za 20% bolje rezultate nego jedan nemački premiks, ista receptura je bila u pitanju. Ako su im i superi u tom rangu onda je to pun pogodak. Ali nikad ne može biti jeftinija smeša sa superom od "uradi sam" po istoj recepturi. Kad se pravi koncentrat za prvu fazu tova a super ima 35% proteina, udeo supera je oko 25% u zavisnosti šta se od žitarica koristi, tj. za 100kg koncentrata treba 25 kg supera.
 
Koristim De Heus S Forte za kompletan tov. Mada sam i premikse njihove sve probao. Holandjani su napravili pravi posao mislim da ce veoma brzo izbaciti sa trzista dosta ovih nazovi-kazi proizvodjaca premiksa. Ja koristim zadnje tri godine De Heus i mogu ga svima preporuciti. A za ove tri godine 4 puta su njihovi ljudi iz Holandije i Poljske dolazili kod mene, davali savete i trazili od mene moje primedbe i sugestije.
 
Dali neko koristi De Heus supere? zanima me kvalitet istih, tj kakve rezultate daju.
Kako je cena soje otisla dosta gore povoljnije je trenutno praviti koncetrate sa superom koji kosta oko 1250 din za 100kg koncetrata, nego dosadnjim `Uradi sam` receptom koji obuhvata 20% soje 1400din za 100kg koncetrata+premix 600 din....
Kakav je to super koji kosta 1250 dinara za 100kg gotove smese? Pre ce biti da 1250 dinara kosta 10kg supera, ali da ide 20 kg plus 80kg zitarica za 100 kg gotovog koncentrata.
 
Kakav je to super koji kosta 1250 dinara za 100kg gotove smese? Pre ce biti da 1250 dinara kosta 10kg supera, ali da ide 20 kg plus 80kg zitarica za 100 kg gotovog koncentrata.
Dobro sam napisao, 10kg supera kosta 645din i ide na 40 kg zitarica.
E sad ako uzmes recimo tonu supera bude malo popusta i to kosta 1250 din za 100 kg hrane. okvirno +- koji dinar....
 
35% proteina ima, neznam tacno koji je naziv i nisam jos nikada uzimao njihove proizvode. Danas bio kod distributera pa mi nudili, zato pitam kakva iskustva imate.....
A kako vidim pojedinci ga preporucuju, mislio sam da sutra uzmem 1 tonu......
 
Nazad
Vrh