Recepture za spremanje koncentrata

Koristi li ko u ishrani ruski kvasac? Kažu ima i italijanski.

Koristi.Ima i Italijanski, Češki, ima i domaći ,nekad se zvala firma Apis ili sl. rade i sada u Kovinu cena je pre par mes. bila oko 90 din. kg.Češki je blizu ,ako sam dobro obavesten,oko 200 din kg.Specijalne kvasce je radio Senćanski ili Američki Altech,moglo se kupiti u NS nekadašnji Tranšped.Ruski je na bazi pšen. pa deluje kao stočno,moze se naći 55 din kg. itd.
 
Da li je neko to koristio? Ja sam našao Ruski doduše ne piše kvasac već Produkt pivske industrije 46% proteina za 40dinara. Izgleda belo plavo kao DKF. Uzimao sam od Farm commerca manje proteina i skuplji, ali je braon. Šta je šta tu sad ko bi ga znao.
 
Da li je neko to koristio? Ja sam našao Ruski doduše ne piše kvasac već Produkt pivske industrije 46% proteina za 40dinara. Izgleda belo plavo kao DKF. Uzimao sam od Farm commerca manje proteina i skuplji, ali je braon. Šta je šta tu sad ko bi ga znao.

Ja koristim kvasac od Farmcomerca i OK je po meni,jednom sam uzeo GEBIJEV kvasac jer nisu imali od farmcomerca,i mogu da kazem da taj gebijev uopste ne lici na kvasac bukvalno brasno stocno nije ni blizu kvasca taj njihov.

- - - - - - - - - -

Koristim De Heus S Forte za kompletan tov. Mada sam i premikse njihove sve probao. Holandjani su napravili pravi posao mislim da ce veoma brzo izbaciti sa trzista dosta ovih nazovi-kazi proizvodjaca premiksa. Ja koristim zadnje tri godine De Heus i mogu ga svima preporuciti. A za ove tri godine 4 puta su njihovi ljudi iz Holandije i Poljske dolazili kod mene, davali savete i trazili od mene moje primedbe i sugestije.


Bio mi je covek iz DE HEUS-a kod mene pre mesec dana,iskreno tad sam prvi put cuo za tu holandsku firmu kad se ovaj pojavio kod mene,nudio mi neke premikse da probam ali ja sam i dalje veran SAno-vim proizvodima. :bravo:
 
De Heus je drugi po velicini trgovac soje u svetu. Sad uporedite Sano i De Heus

- - - - - - - - - -

2uhbbk6.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Ovo sam slikao pre mesec dana kada sam isao u fabriku po premiks. Ozbiljno se ulaze nema sta
 
I mi taj koristimo dosta je povoljan 55 din. Nismo nosili na analizu na proteine,verujemo papiru.Za Italijanski pričao mi je jedan vet. da postoji sumnja na kvalitet proteina u istim, naime, postoji sumnja da preradjuju perje koje ima do 70 posto proteina ali nesvarljivih.
Koliko procenata ubacujete u gotov koncentrat i za koje kategorije može.
 
Taj ruski Kvasac plavicasto-bele boje prave tako sto ga zaseju na ureu, stoga jako neprijatnog je mirisa i kiselog ukusa (oseti se pri udisanju prasine).
Uopste nije preporucljivo koristiti ga kod svinja, desavalo se da se svinje otruju pri konzumaciji istog ako se stavi veca kolicina, zbog prisustva uree.
E sad za taj kvasac braon boje koji mirise na tut-gut neznam sta reci. Meni to lici na samleveni pivski trop koji ima dosta celuloze i koristi se za goveda...
 
Ja pravim svu hranu i za svinje i prasice i krmace kokoske i pilice.

- - - - - - - - - -

80 posto kukuruza 15 posto sojime sacme 3 postotni Tov plus Gebi premiks i 2 posto Stimulana to za svinje
 
bravo kolega na odgovoru ovde se svasta moze procitati jedino nisam jos da se daje 100 dinara pa da skoknu po pljeskavicu.Za uspesan tov treba obezbediti kvalitetnu hranu da ta stoka ne oskudeva u nicemu
 
ja sam nekada davno (2007)koristio premikse milkivita traumih210 u ishrani svinja ,te prmikse koristi trenutno imoj sin , ali oni premiksi i ovi sada nemogu se uporediti ovo sada po meni nevredi nista, mozda gresim.
 
HranaProdukt podigao cenu svih vrsta premiksa i to cca 70%.Kakvo je stanje sa drugim proizvodjacima?Izgovor je drasticno poskupljenje nekih sastojaka premiksa.Zna li neko o cemu je rec?
 
Nazad
Vrh