Recepture za spremanje koncentrata

nešto sam kratak sa novcem ovih dana a hrane nemam pa sad se krpim kako mogu. Kupio sam eto tako na blef neki granulirani Gebi starter. Vidim da ga jedu prasad lepo. Uobročio sam za svaki slučaj pošto su juče odbijeni a nemam iskustva sa njim. Kakva su vam iskustva sa tim proizvodom? bilo oko 600din 10kg.
 
Ako neko ima informaciju da u Leskovcu ili okolini ima patent koncetrata bio bih zahvalan ako bi me obavestio.
Ako ne nadjem Patent, koji drugi koncetrat da uzmem?
Од недавно њихов програм држи једна продавница сточне хране у Брестовцу (20км од Лесковца ка Нишу).
 
Pozdrav, posto sam nov u Svinjarstvu, i neznam razmere koliko koje hrane da dajem, zelim da pitam ove malo iskusnije clanove, koja bi bila najbolja koncentracija i razmera hrane, za zenske prasice koje se ostavljaju za priplod, od hrane imam jecam, kukuruz, i koncentrat starter, a po potrebi mogu uzeti i neki drugi...
 
Oni su sad oko 16 kg... sad cu opet prelistati temu...
Ajde ta ti olaksam, da ne listas...U tom uzrastu nebitno da li planiras za priplod, koristis hranu kao i za druge prasice. Znaci sada uzimas neki premiks(3.5-4%) tipa grover za uzrast do 25-30 kg, onda prelazis na premiks tov i teras do 60-70 kg, kada ubacujes premiks za suprasne krmace i nazimice. Recepture su ti na samom premiksu, a i trgovci ce ti vec objasniti sta i kako.
 
Ne postoje univerzalne recepture jer skoro svaki proizvođač koristi drugačije kombinacije aminokiselina. Koliko sam primetio, treba se vrteti oko proizvođačke recepture i malko izmeniti u zavisnosti od toga koje komponente imaš više.
 
Zalucio sam prasice,otisao da kupim Patentov premix i nije ga bilo,tako da sam morao da uzmem shauman.
Za sada je ok,nemaju proliv.
Da li jos neko koristi njihove premikse?
I kod nas ga nema,ali cuo sam da je premix zaista dobar....
Ja sad imam u roku od 10dana 5kom da se prase i uporedicu patent i 100%,kod nas je 100% jeftiniji po 7-8 din po kg
 
Nazad
Vrh