Recepture za spremanje koncentrata

Resio problem sa prolivom ..dok su na na NEOSULFOKSU, dobro je kAko prestanem sa lekom, proliv ,poceo sam da ubacujem SANOCID u hranu i vidim da ima poboljsanja a da nisam rekao da koristim SANO ..PIGGY

Pre par meseci kada ste napisali da ste poceli da hranite sa Sanom, ja sam napisao kako sam razocaran u sano I da to nije ni blizu onome sto je bilo. Isti taj problem sa piggijem sam I ja imao, dok je neosulfoks u hrani sve je ok, kako ga izbacim proliv. Tako da sam ja od zaljucenja pa sve do 21-22kg isao sa pola doze neosulfoksa. Kad izracunam koliko me to kosta bolje da sam uzeo patent, dzabe im I rabat I popusti. Dzabe I boni M I sanocid I sve, jednostavno sta god uradio I cime god I koliko god ih hranio oni stalno usrani. Sa protaminom nisam bio zadovoljan zato sto hrana nije bila svarena. U mini ogledu svinje koje su hranjene sa hranom drugog proizvodjaca bile su teze za 15kg u proseku u odnosu na sano. Prasici su iz istog legla, starost tovljenika je bila 160 dana kada su mereni. Takodje su me razocarali I sa hranom za goveda. Nekada sam se kleo u sano, a danas bi mozda razmislio da ga uzmem kada bi mi ponudili po 30% nizim cenam od trzisnih, jer vise I ne vredi. Jer ne zelim da placam ime I staru slavu, spreman sam da platim samo ono sto dobijam za uzvrat. Od kad sam promenio hranu neosulfoks ubacujem samo preventivno po zaljucenju par dana I nema proliva do kraja.
 
Stabilizovao sam .. nema proliva prvi put posla 30 dana da vidim govno da valja .. a sanocid ..obavezno, napreduju mi fino..
Napisao sam nedavno, takodje je jedan kolega potvrdio probaj , preparat iz Kaca neces se pokajati, jedan poznanik koji se bavi proizvodnjom prasadi do 30 kg , imao je problem sa edemom sto je tezi slucaj od proliva, i resio ga , sada ga redovno koristi u preventivne svrhe.
 
Sa prolivom po odbicu nikada nisam imao problem, stim sto obavezno ide neosulfoks preventivno, a u zadjnih godinu dana ubacujem i Acid 6 Patentov, da ih ne bi mnogo izgladnjivao u startu, a i kasnije da "gasiram". Zato na sisi, retko da me zaobidje sracka. A sto se tice odlozenog placanja, promoterka iz Patenta je iz mog sela i sta god mi treba samo joj javim da potera kad podje kuci, cak i soju i kada prodam robu -isplatim i opet u krug. Lepota:osmeh:
 
Promoterka se bas zalaze za tebe , vidi se iz prolozenog da joj duza nisi ostao ... zadovoljna i srecna donosi i na kucnu adresu..:ppozdrav:
Psss...,zena mi ponekad poseti forum!. Malo sale prija, pogotovu od tebe Grujo, koji si mi nekako uvek krut, nervozan...:ppozdrav:
@micigen...U pravu si, bas ta, ekstra je pre svega lik, a i napravila je fantasticne poslovne rezultate za kratko vreme. Donela mi je skoro recepture sa manjim udelom kukuruza u smesi, zbog sve veceg prisustva mikotoksina u kukuruzu zbog ovogodisnje povecane vlage. I sam primecujem kod mene da su krenule plesni. Minazel sam povecao od 200 na 300 gr/100kg., a po njihovoj preporuci je 400 gr./100kg.
 
Pre par meseci kada ste napisali da ste poceli da hranite sa Sanom, ja sam napisao kako sam razocaran u sano I da to nije ni blizu onome sto je bilo. Isti taj problem sa piggijem sam I ja imao, dok je neosulfoks u hrani sve je ok, kako ga izbacim proliv. Tako da sam ja od zaljucenja pa sve do 21-22kg isao sa pola doze neosulfoksa. Kad izracunam koliko me to kosta bolje da sam uzeo patent, dzabe im I rabat I popusti. Dzabe I boni M I sanocid I sve, jednostavno sta god uradio I cime god I koliko god ih hranio oni stalno usrani. Sa protaminom nisam bio zadovoljan zato sto hrana nije bila svarena. U mini ogledu svinje koje su hranjene sa hranom drugog proizvodjaca bile su teze za 15kg u proseku u odnosu na sano. Prasici su iz istog legla, starost tovljenika je bila 160 dana kada su mereni. Takodje su me razocarali I sa hranom za goveda. Nekada sam se kleo u sano, a danas bi mozda razmislio da ga uzmem kada bi mi ponudili po 30% nizim cenam od trzisnih, jer vise I ne vredi. Jer ne zelim da placam ime I staru slavu, spreman sam da platim samo ono sto dobijam za uzvrat. Od kad sam promenio hranu neosulfoks ubacujem samo preventivno po zaljucenju par dana I nema proliva do kraja.

Ja koristim Sano ceo program, i za svinje i za bikove i prezadovoljan sam sa njime. Ni patent nije vise sto je nekad bio o Gebiju da ne pricam. Nisam probao nikad ISV i Sanders mnogi me ubedjuju da predjem na to. Ali za sada je Sano N0. 1 za mene.
 
Pozdrav svima
znam da ovde imamo baš znalaca pa ću postaviti jedno pitanje,oprasila mi se prvopraskinja (10 kom, nije neka posebna rasa ali ja sam prezadovoljan) pa me interesuje ishrana nazimice,sad jede patentovu recepturu sa njihovim premiksom, ali mi se čini kao da malko fali mleka pa me interesuje čime se to pojačava
hvala unapred
 
Dajes za dojare , ispostuj kolicinu soje i sunc. sacme , posle prasenja jedno 5 dana ne vise od 3kg .. posle podizi do 6-7 kg // nema druge.. prasicima daj gvozdje 5 dan i dajes im patentovu desetku -pred strater-
 
Poadrav Svima!
Ja sam vajlija na forumu,Bavim se vec 10 godina svinjarstvo i neodustajem,Probao sam Raznorazne Premixe dodatke ... i nisam bas bio odusevljen sto visokim cenama sto losim kvalitetom..
Trenutno 2 godine koristim samo Premixe 3% i soju i ostale zitarice i zadovoljan sam cenom,i svim ostalim.
Procitao sam ovde na ovom forumu neke recepture i prvo mi je palo na oko 1% premix,Kreda,Dikalcijum,73,70,10 din znaci ako budem koristio 1 % premix sa dikalcijumom kredom i soli cena bi me izasla oko 170 din za 3kg Premixa sto je oko 60 dinara jeftinije u odnosu na 3% gotov premix kako ja trosim na farmi preko 60T hrane trosim preko 600x3 kg premixa od 3% 600x60 din36000 bi mi bila usteda na premixu.
Pa pitam ima li neko da okaci i obrazlozi sta bi sve trebalo i u kolikim kolicinama stavljati u Home made Premix,kao aminokiseline...
Dalje ima li neko iskustva Sa Upotrebom sacme Uljane repice? Ja je vec 3 godine koristim u odnosu od 2 do 6% zavisi ima 30% proteina neidem preko 6% jer je gorka i svinje smanje apetit ako je ima preko 6%.
Takodje me interesuje koliki se Maximum sme Stavljati Hladno Cedjene Sacme Suncokreta Za Ishranu svinja?
I interesuje me ova kalkulacija

Potpuna krmna smeša za svinje u porastu i tovu od 60-100 kg sa 14% proteina


1.kukuruz 50,50 = 50,50x10/100 =5,05% proteina na 100kg
2. jecam 20,00 = 20x 12/100 =2,4% pt
3.pšenicno stocno brašno 5,00
4.sojina sacma(44%) 14,00 =14x44/100 = 6,16%
5.dehidrovana lucerka 2,00 =2x17/100 = 0,34%
6.tehnicka mast 2,00
7.riblje brašno(64%) 3,00 =64x3/100 = 1,92%
8.stocna kreda 0,60
9.dikalcijum-fosfat 1,10
10.stocna so(NaCl) 0,30
11.zeolit 0,50
12.premiks 1,00
ukupno==========
100
sadržaj(racunski)
1.proteini 14,50
2.mast 4,80
3.celuloza 4.11
4.pepeo 5,46
5.ca 0,90
6.p ukupni 0,57
7.p svarljivi 0,35
8.ME,kcal/kg 3,103
9.ME,MJ/kg 12,98
10.lizin 0,77
11.metionin 0,40
12.metionin+cistin 0,52

Po mojoj racunici ispada da ima u ovoj smesi 15,87%proteina Ili sam Pogresio Ako neko hoce da me ispravi Bilo bi mi drago
Zahvaljujem
 
Nazad
Vrh