Receptura za spremanje kocentrata za tov junadi

Drugari da li je bolje u pravljenju koncentrati koristiti psenicu ili stocno brasno. Pitam jer kuci lagerujem dosta psenice i nju ubacujem u pravljenju koncentrata a u svim recepturamo pise stocno brasno da treba,pa se pitam da li je bolje ili ne koristiti psenicu?
 
25 kg kukuruza 25 kg pesnice 25 kg stocno brašno ostalih 25 kg cine premiks soja i suncukret u određenom procentu u zavisnosti od uzrasta i tezine junadi
 
Malo je to kukuruza zbog manjka energije. Ja stavljam 60% kukuruza, a ostali deo kombinujem u zavisnosti sta imam i koliki % proteina hocu da napravim. Obicno jecam, tritikal, stocno suncokretova i sojina sacma i naravno premix.
 
Drugari da li je bolje u pravljenju koncentrati koristiti psenicu ili stocno brasno. Pitam jer kuci lagerujem dosta psenice i nju ubacujem u pravljenju koncentrata a u svim recepturamo pise stocno brasno da treba,pa se pitam da li je bolje ili ne koristiti psenicu?

ja stavljam psenicu,stocno ne!imam psenicu,a u stocno ubacuju svu prasinu koja ima u mlinu i ubacuju kredu.da kupujem nesto sto imam kuci,a kvalitetnije!
 
Pozdrav.  Ne bavim se tovom pa i nemam iskustva, ali sam se počeo zanimati za tov.Zanima me, ako imate volje odgovoriti, oko ishrane junadi. Šta mislite o smjesi koja bi sadržavala 50% kukuruznog šrota vlažnog zrna, 20% stočnog graška, 10% ječam, 10% tritikal i 10% pšenica + neki premiks. Uz to da se hrani silažom cijele stabljike kukuruza. Ako bi se tovilo od 150 do 650 kg, koliko bi trebalo takve smjese a koliko silaže po jednom grlu? Da li bi trebalo i sijeno?<br>Hvala unapred.
 
Koliko ste zadovoljni suncokretovom sacmom u ishrani bikova? Nama nesto bikovi stali sa jelom,cale par puta dao cist bungur olizu valog,cim dodamo smesu sa suncokretovom sacmom odmah ostaje...
 
Idem 20 posto suncokreta 30 posto mekinje, 2.5 posto premiks kulmin bergefor, 50 kila pesnice i kukuruza, jedu 8 kg na dan u proseku, oko 400 kila im prosek
 
Surdonja moze biti ima grudvica u njoj...

Marko,ja sam isao 15% suncokret,15% mekinje,3%premiks i 2% stocna kreda. Ostatak je cist kukuruz. I kako sam ubacio pre 2 meseca suncokret odmah teze jedu,a u poslednje vreme bas nesto tesko...
 
mozda je suncukret problem ili kukuruzili mekinje ko zna sta je ,omirisi vidi da nije nesto pokvareno ,koji premiks ides i zasto toliko krede znam da je jeftina ali je to previse mislim da je imas u premiksu sasvim dovoljno

- - - - - - - - - -

mozda ti kreda pravi problem izbaci je iz hrane
 
Ako ima grudvice znaci da je dobra.takva je u uljarama.mislim iskljucivo na sacmu.pogaca je nesto drugo i kad sam nju koristio bikovi nisu rado jeli obrok.mislim da je najbolja i najpovoljnija sacma Farmcomerc iz Cantavira.oni je nabavljaju iz uljara i pakuju i zaista je ista kao kad sam dobio iz Dijamanta Zr.
Marko,to neki novi premix?za probu ili menjas kalvicin?
 
Idem 20 posto suncokreta 30 posto mekinje, 2.5 posto premiks kulmin bergefor, 50 kila pesnice i kukuruza, jedu 8 kg na dan u proseku, oko 400 kila im prosek

Ja dajem hranu sa 16 % protina do 250kg, a 14% proteina od 250 do 500 kg, preko 500 12% junad koju sam doneo pocetkom aprila kao sisavcad sad imaju oko 500kg. Jedu 5kg hrane dnevno.

- - - - - - - - - -

@Dobrincan Oseti se po mirisu kad uzegne, ne mora da znaci da je uzegla ako ima grudvica. Uz premiks 3% ti ne treba kredu, jer 70% tog tropostotnog premiksa su kreda i so.
 
axa,nisam zna oda kreda ne ide. To nam ostao jedan dzak stocne krede,pa reko da ga potrosimo...

Marko premiks je Biovit 3%,univerzalni moze i za tov junadi i za krave muzare.
 
Mi vec 10god pravimo sa sunc sacmom 12%. I nikad nije bilo problema da nece da jedu.
 
Ako ima grudvice znaci da je dobra.takva je u uljarama.mislim iskljucivo na sacmu.pogaca je nesto drugo i kad sam nju koristio bikovi nisu rado jeli obrok.mislim da je najbolja i najpovoljnija sacma Farmcomerc iz Cantavira.oni je nabavljaju iz uljara i pakuju i zaista je ista kao kad sam dobio iz Dijamanta Zr.
Marko,to neki novi premix?za probu ili menjas kalvicin?
Menjam Rindamast premiks za tov junadi (kalvicin je za telad) uzeo sam na probu jedu ga dobro prmiks se zove Kulmin rm eko proizvodjac Bergefor Nemacka uvozi se direktno cena 120 din kila ide ga 2 posto ,nema jaku aromu mirise na jabuke crne boje

- - - - - - - - - -

http://www.bergo-tim.rs/proizvodi/tovna-junad/premiksi-za-tovnu-junad/
 
Nazad
Vrh