Rešio seljak da se ženi

izgleda da su se zene danas malo razmazile pa hoce leba bez motike-jel to hocete da kazete?
 
Ma jel vidite da onaj Palma i nije tolko 'lud'. Čovek spojio lepo i korisno. Pogledajte malo bolje, nije ono bio''peder bal'' bilo je tamo jako dobre i lepe ženske čeljadi. Biće od toga nešto.
Drago mi je da se videlo da nisu samo muškatci ti koji su 'ugroženi' (ili im se tako čini) već i dobar deo devojaka se osmelio i otišao u Jagodinu. Kada bi Mesne zajednice ili Opštine organizovale ovako nešto bar dva puta godišnje bilo bi tu dece, samo tako. I pored stranica na Vikiliksu političari bi kopiranjem Palme dobijali poene. Samo malo dalje od kuće i komšiluka, devojke se oslobode i to je lepo. Treba im i prevoz platiti kao i toaletu ako je nemaju. Makar na račun neženja, ko bi još pravio pitanje?
 
E kako sam se nekad lepo provodio u žaba-baru pored kanala. Što sam voleo liberalne devojke iz Srbobrana. To je bio život a ne, što bi peto reko - cverglani, sada svi znaju samo da kmeče i kukumavču. Treba malo podsticaja pa da nam 'maske' pospadaju, pa da vidiš dečurlije. Eto ideje za druženje, osmislite nešto dok nije počeo posao. Pa barem za klopu i piće svaki može poneti ako se nema para a i da barem iskoristimo ovu sušu, biće lepo vreme. Neoženjeni i neudate samo napred......
 
Nažalost "žabac" više ne radi!
A za ovu današnju situaciju ja krivim facebook i SMS.Otuđili se ljudi skroz.Pre par dana, sadim sa drugarom u kafiću i posmatram dvoje mladih(muško i žensko 17-18 godina), sade i kuckaju sms-ove, sat vremena nisu progovorili.
Da nije TE tehnologije, nebi i mi mogli da se dopisujemo i razmenjujemo savete i mišljenja, ali je ipak prava stvar, kada ljudi sednu i razgovaraju.
Najbolji su primeri skupovi forumaša na Letenci i Kosmaju.I sve dok se ljudi budu "družili" virtuelno, biće sve više neženja i neudatih.
 
Slazem se,tehnologija olaksava zivot i daje mu novu dimenziju,samo ove nove generacije bukvalno zive u tom virtuelnom svetu.Izgubili su smisao za zivi kontakt a to je put u propast.Moja komsika s posla ne ispusta mob. iz ruke,a vecito se zali da je sama.Ne mozes sestro s telefonom ljubav voditi,mada ovi s vibracijama...Caka je da su oni nemocni bez mobilnog.Gotovo svi vicu uglas da bi poludeli kad bi im na par dana oduzeli mob.Ja sam dobar deo momkovanja proveo kad nije bilo tih skalamerija i bilo je kvalitetnijeg provoda.Dakle, uskratiti im malo ove silne tehnologije,da im prorade iskonski nagoni za partnerom,sto bi rekli ovde moji-da osete mrs onda ce sve da krene svojim tokom.A i da spasavamo komsiku,vec sam zabrinut za njenu situaciju.
 
Jesil video, sram je bilo. Dabogda joj crko. Spašavaj tu komšiku ako boga znaš. Ona, jadna, nema šta da radi pa parla sa drugaricama, prilazi i pitaj je za mobilni pa neka ti , kao slučajno, ispadne i pukne. Družićete se makar dok joj ne kupiš novi a za to vreme ...
Srbobranac, vreme je takvo. Kod mene će, još malo, dva druga da sede i bockaju mobilni. Još će i za ruke da se drže. Nego, ne treba se predavati, emocije su barem ostale. Voleće se ljudi, treba ih samo usmeriti i uputiti na to. Da bude zanimljivije od SMS-a.
 
To za dva druga i rucice,vec se staraju i ovi iz vlade.Svesrdno se zalazu za nove peder parade,sve sa golom guzicom napred hrlimo ka Europi.A komsika ako se ne snadje mora se priskociti u pomoc.Mora neko pokazati pravi put omladini.
 
Ми у Србији се много оптерећујемо традицијом, обичајима, шта ће комшије рећи, рођаци.. Да би се оженио мора бити свадба са много званица. Мораш бити "србенда". По могућности да свадба буде већа од комшијине "да комшији цркне крава". Па ја питам: да ли се ја женим због села или због себе? Ја сам се ожнеио пре мање од годину дана, пре месец дана ми се жена породила. Кад сам се женио нисам имао новаца ни за једно прасе. Било мало печења из шпорета, колача, торта.. пива, вина да се убијеш, флаша шампањца. Од гостију само кумови, родитељи, двоје комшија. Бурме од белог злата, прелепе, не прескупе. Оженио сам се из љубави. Много се волимо, поштујемо, дете расте, а ја седим, ћелавим. Године иду. Имам 34 године. Следеће године планирам да крстим дете и да уједно склопим брак у цркви нашој православној. Све натенане и полако. Нема ништа од тога да водаш девојку 4-5 година и да ниси ожењен. Напиј се, зажмури, и сутра се пробуди са бурмом на руци. Скромност и љубав нека буду наш императив. Поздрав
 
ma nije mi jasno kako ne mogu da se ožene , ja bi isko redom pa i ćorava koka ubode zrno (e što me jebete sa ćirilicom pročitam post na ćirilici i počnem i ja odma da pišem tako pa svatim da ja nemam ćirilična slova pa ondak jovo nanovo)
 
Ma nije da ne mogu, nego nece.Ovdje postoji izreka "niko nije osto neozenjen sto nije mogo, vec sto nije htio".
 
Ми у Србији се много оптерећујемо традицијом, обичајима, шта ће комшије рећи, рођаци.. Да би се оженио мора бити свадба са много званица. Мораш бити "србенда". По могућности да свадба буде већа од комшијине "да комшији цркне крава". Па ја питам: да ли се ја женим због села или због себе? Ја сам се ожнеио пре мање од годину дана, пре месец дана ми се жена породила. Кад сам се женио нисам имао новаца ни за једно прасе. Било мало печења из шпорета, колача, торта.. пива, вина да се убијеш, флаша шампањца. Од гостију само кумови, родитељи, двоје комшија. Бурме од белог злата, прелепе, не прескупе. Оженио сам се из љубави. Много се волимо, поштујемо, дете расте, а ја седим, ћелавим. Године иду. Имам 34 године. Следеће године планирам да крстим дете и да уједно склопим брак у цркви нашој православној. Све натенане и полако. Нема ништа од тога да водаш девојку 4-5 година и да ниси ожењен. Напиј се, зажмури, и сутра се пробуди са бурмом на руци. Скромност и љубав нека буду наш императив. Поздрав

Ima jedna narodna koja glasi ko se zeni na brzinu taj se kaje na tenane.
To vam je jedna od najvaznijih odluka u zivotu al na svu srecu postoji mogucnost da tu odluku donosite vise puta.:)
Dakle ako se kajes bolje da se kajes sto jesi nego da se kajes sto nisi.
 
ne znam nikad ne znaš šta ćeš ubosti moj jedan komšija se oženio živeli u irskoj situirali se vratili nazad kad jedan dan mlada kaže ja te ostavljam ,našla krava nekog iz požarevca preko fejsbuka i otišla sa dvoje djece i ostavila ga a da tipu oči nije kako treba videla. a eto oni su se vodali dosta prije vjenčanja pa vidiš da ne vrijedi.
 
Znas sta kaze narodna mudrost po pitanju zena da su sorta cudnovata a ja bih dodao i cudljiva.To sto se desilo tvom prijatelju nije nesto cudno niti neocekivano.U vremenu u kom zivimo najvece nesrece koje su zadesile covecanstvo su plod zenske rabote.Tvoj prijatelj je sretan covek ako se ta njegova prica tako zavrsila.

---------- Poruka napisana u 17:01 ---------- Prethodna poruka je at 16:55 ----------

Evo vam nekoliko pametnih definicija braka sve u zavisnosti kako ga koja profeisja definise.


PROFESORI SRPSKOG JEZIKA:

BRAK je apstraktna imenica, dok je VERIDBA gramatička greška u ranije nastavljenoj rečenici.

OŽENITI SE je glagol koji često odgovara na pitanje KOGA, međutim najčešće na pitanje KOLIKO?.

OŽENJEN je trpni pridev tog glagola.

U čitavom sklopu DECA su imperativ, a KUĆNI PRIJATELJ lična zamenica.



PROFESORI MATEMATIKE:

VERIDBA je paran broj koji često može biti neparan.

BRAK je računska operacija množenja, a rezultat su deca.

U veridbama ON vredi 2, ONA 1, a tašta 0.

U braku TAŠTA vredi 2, ONA 1, a ON 0.

KUĆNI PRIJATELJ je nepoznata x, a TAŠTA je zlo na kvadrat.


PRAVNICI:

VERIDBE su parnice, a BRAK je izgubljena parnica.

DECA su otežavajuća okolnost, a KUĆNI PRIJATELJ olakšavajuća okolnost.

TAŠTA je vrhovna instanca.


LEKARI:

VERIDBE su loša preventiva, a BRAK je posledica lošeg zahvata.

DECA su komplikacije, a TAŠTA je tumor koji je često zloćudan.

KUĆNI PRIJATELJ je pogrešna dijagnoza.


INŽENJERI:

VERIDBE su projekt, BRAK je neuspela konstrukcija, a DECA su neplanirani troškovi.

KUĆNI PRIJATELJ je izvođač tehničkih radova, a TAŠTA je korozija.


EKONOMISTI:

VERIDBE su mogućnost plasmana, BRAK je ugovor, a DECA anex ugovora.

KUĆNI PRIJATELJ je kooperant, a TAŠTA je poreski organ.


MUZIČARI:

VERIDBE su duet, BRAK je disharmonija, DECA su solisti koji zahtevaju podršku celog orkestra, a TAŠTA je dirigent.

KUĆNI PRIJATELJ je onaj koji izdrzi do kraja koncerta!
 
i kod mene ima dosta momaka nije da ne može nego neće da se žene izračunali koliko košta žena pa tek deca ovako im baš fino tako kažu kad ih zezamo
 
Nazad
Vrh