Razrivač (Gruber)

Bobo, stigao je ovih dana slican gruber u moje selo. Landsberg Synkro pa neki broj, mislim da je 3000. Razlika je u odnosu na tvoj sto ima euro kacenje, i pozadi, umesto ,,cesljeva'' ima jedan red tanjira. Raspored moticica, sirina, oblik, sve isto. Gledao sam ga danas u radu na strnjistu sa iseckanom slamom, stvarno dobro radio posao. Inace, vuce ga 5106 kao tvoj, drugom, i ima posla, na 20ak cm. Prvom bas lagano.


Onda ja imam super tesku zemlju. Moj traktor nije usporavan na mjenjacu ni igdje. Motor ima snage dovoljno, ali najbrze sto sam ja mogao vuci gruber na 10-ak cm je bilo 4. spora ( u istoj brzini i orem). To je, doduse, bio kolegin gruber s drugacijim polozajem radnih tjela i dosta potroseni "raonici" su na tom gruberu a ovaj moj jos nisam ni isprobao. Planirao sam kupiti gruber s 11 radnih tjela ali kad sam probao kolegin s 9 vidio sam da u mojoj zemlji za brenu 9 puna kapa.

Ja sam bio uvjeren da imam lako obradivu zemlju al ispada da spada u teze zemlje za obradu...
 
Pa ovi ljudi su ga danas probali na potezu gde je laksa zemlja za rad. Ne znam da li je njihov traktor usporavan, moguce je da jeste, kupili su ga proslog leta, i kompletno remontovali svaki sklop na njemu. Mozda su da tada usporili. Ali stvarno ide lepo, i pravi odlican posao.
 
I covjek od kojeg sam kupio gruber je rekao da ga je MF 95 ks imao "punu kapu" i da je s njim redio na knap ali je islo kad se ne ide u presuhu zemlju. Sad ima MF 155ks za teze poslove i gruber preuzak i samo zato ga je prodao. Vidi se na slikama na koju su dubiu bili podeseni tockovi a to je nekih 15-17cm dubine.

Ne znam sta da kazem, ovaj jos nisam ni probao ali ne vjerujem da cu ga igdje moci vuci u 2. direktnoj, nema sanse.
 
Ja sam uzeo od 2,5m, početkom septembra. Nemam neko pređašnje iskustvo rada sa gruberima da mogu da uporedim, ali meni ovaj radi posao. Pripremali smo za repicu i sada za zito sa njime. Nemam primedbe.
 
Ja sam uzeo od 2,5m, početkom septembra. Nemam neko pređašnje iskustvo rada sa gruberima da mogu da uporedim, ali meni ovaj radi posao. Pripremali smo za repicu i sada za zito sa njime. Nemam primedbe.
I ja nemam iskustva sa gruverima..Jel si ga probao u kukuruzu,psenici kako zatrpava masu,slamu?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Radili smo strnjiku koja je bila tanjirana u julu, dobro se uradilo. Imas na prethodnim stranama, msm da je kolega neki kacio slike kako radi satex, to je to.
 
Da li gruber moze da zatrpa kukuruzovinu posle beraca u mom slucaju kukuruz je visok oko 3m?
cc4763b01166b54f981843a431291a06.jpg
7950efa5cf02f193f2f4aa004c6fad11.jpg
 
Moze nesto da zatrpa ako ne bude gusilo.
Dobar gruber bi mogao iz dva prohoda to da sredi za setvu.
Ali svu kukuruzovinu ne moze da zatrpa.
 
Koji je po vama ,,dobar''?Jer samo sa tanjiracom ne verujem da cu da uspem da sredim za setvu ni iz dva puta.A da orem sve ne isplati mi se..Planiram ipak da odem da pogledam ovaj Satexsov pristupacniji je od odstalim ali opet ako ne radi posao dzaba sve.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Da bi gruber takvu sasu odradio treba pre njega jedan dobar tarup da odradi sitnjenje.
Sad i tarup da kupujem :D Zar nije dovoljan taj na beracu?Do ovih godina sam radio pripremu za psenicu sve sa tanjiracom dva prohoda i sejao.Jes da je bilo malo cupavo ali sam uspeo ali ove godine na ovu masu nema sanse sa tanjiracom...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ipak sam pazario Sateksov gruber.Bio danas do Ade da vidim,pokazao mi lik sve useve sto je radio i mislim da ce da sredi onu moju dzunglu.Hvala svima na savetima.
 
Nazad
Vrh