Razrivač (Gruber)

Da ja stvarno tražim nešto kao gruber ili čizel da zamijeni oranje samo iz dva razloga : manje plužnog djona , i manje vremena , da i treći razlog mrzim da se stalno okrećem nazad i gledam , iskrivi mi se kičma . Malo ostataka gore me ne brine,
 
Ovaj gruber je kupljen najviše zbog ove sijačice što ima.Na sva strništa ču počet sijat raolu i zato smo kupili ovaj stroj..Znao sam da je to stroj koji nije "profi",malo je "nagurano" sve na njega,ali isto tako i ciijena je bila u skladu s onime što smo planirali izdvojit..Trenutno radi traktor 85ks s njim,odradio sam 10ha ovih dana koje je bilo podrivano pred 1mjesec..brzina je bila do 7km/h,dubina nekih 15cm,i tu taj traktor ide sasvim solidno što je bio i jedan od ciljeva da ne moram radit s večim traktorom koji je 130ks,i on radi s podrivačem i vuči če gruber direktno na strnište koja nisam podrivao.

@Bobo,nije sijano direktno na strnište nego je podrivač bio korišten pred 1mj,i na večini zemlja je sad 1 prohod grubera i posijana raola odmah..Rezultat če se vidjet..
Neznam šta fali gruberima sa 2reda radnih organa,pa mnoge poznatije firme imaju 2 reda i to radi dobro....Do sad sam probao 3 različita grubera..
Danas sam skinuo ove zvijezde dolje,i radio bez zagušenja cjeli dan,malo dođe grublje kad ih nema gore ali prolazno...

Da je bilo 10 000e za gruber kupili bi Lemken Kristal 9/300,s kojim sam radio..ALI,nije bilo tih novaca,a ni naš traktor od 130ks se nije baš sjajno nosio s njime,tako da otpada..

I dalje nisam dobio odgovor,koliko bi trebalo produžit gruber da te zvijezde dođu bolje prema iza..Sve to pitam jer prodavač od kojeg je kupljen ima volje da to sve napravi i usavrši stroj koji če prodavat dalje.
Dali je možda bolje ubacit one tanjure što koristi večina grubera,ili neke tanjurače sa diskovima ??
 
41fe906acfadd73ee4bd2d2ec014af35.jpg

Satex-ov gruber,kazu ne valja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Satexov je dobar bio za seljaka sa koji nema para da kupi provereni brend ,ali su i oni podigli cene sad , tako da ni on nije jeftin više, al se ipak prodaju jer nema mnogo platežno sposobnih , pametnih da kupe Horsha ,Amazone ili...

- - - - - - - - - -

i da dodam prave sve bolje mašine i raznovrsnije , dosta dobar kvalitet za naše tršište
 
Za te pare koliko kosta je i vise nego odlican:bravo:Kod mene je vise od godinu dana i radio je na svim usevima odlican je,ima drugar apolo 3m nema neke velike razlike izmedju njih.
 
Satexov je dobar bio za seljaka sa koji nema para da kupi provereni brend ,ali su i oni podigli cene sad , tako da ni on nije jeftin više, al se ipak prodaju jer nema mnogo platežno sposobnih , pametnih da kupe Horsha ,Amazone ili...

- - - - - - - - - -

i da dodam prave sve bolje mašine i raznovrsnije , dosta dobar kvalitet za naše tršište

Ja sam napravio sebi! Isekao Satexov,sve cevi 3mm,to je naša mala privreda,instant zajebati seljaka,uzeti mu pare! Svi su k'o paraziti
 
Evo ga. Dogovaran jos od 5. mjeseca. Isao ga pogledati prije tjedan dana i odmah kupio i danas isao po njega.

Landsberg, 9 radnih tjela. Po mojoj "odokativnoj" procjeni je gruber u super stanju, nista vareno po njemu, ne vidi se da je igdje smotan, Kupljen na poznato od vrlo preciznog gazde koji ga je vukao traktorom 95ks. Kupio covjek veci traktor prije 3 godine i od onda mu stoji...

264mil0.jpg


2prcunt.jpg



Za sad je ovakav a u planu je "cesalj" pomaci skroz nazad a ispred njega ubaciti bateriju od tanjurace.
 
Na koju dubinu idete sa gruberom?ja hocu da idem umesto oranja sve sa gruberom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ga. Dogovaran jos od 5. mjeseca. Isao ga pogledati prije tjedan dana i odmah kupio i danas isao po njega.

Landsberg, 9 radnih tjela. Po mojoj "odokativnoj" procjeni je gruber u super stanju, nista vareno po njemu, ne vidi se da je igdje smotan, Kupljen na poznato od vrlo preciznog gazde koji ga je vukao traktorom 95ks. Kupio covjek veci traktor prije 3 godine i od onda mu stoji...
Za sad je ovakav a u planu je "cesalj" pomaci skroz nazad a ispred njega ubaciti bateriju od tanjurace.
Bobo, stigao je ovih dana slican gruber u moje selo. Landsberg Synkro pa neki broj, mislim da je 3000. Razlika je u odnosu na tvoj sto ima euro kacenje, i pozadi, umesto ,,cesljeva'' ima jedan red tanjira. Raspored moticica, sirina, oblik, sve isto. Gledao sam ga danas u radu na strnjistu sa iseckanom slamom, stvarno dobro radio posao. Inace, vuce ga 5106 kao tvoj, drugom, i ima posla, na 20ak cm. Prvom bas lagano.
 
Nazad
Vrh