Razrivač (Gruber)

Ta di ljudi, ja sa 577 na 5 cm radio! :)))

Salim se, u normalnim uslovima je 577 vukao gruber 5 radnih tela 2.2 m zahvata na dubini od 15 cm 1. brzom to je relanih 7 km/h.

Taj isti gruber na istu dubinu u istim uslovima Claas koji ima 102 ks vuce oko 10 km/h taman srazmerno spram snage u odnosu na 577.

Na 30 cm dubine u previse susnim uslovima bez krilaca na radnim telima Claas je vukao taj gruber 5.5km/h. Snimak postoji ali drugar ima problema sa pronalazenje kabela koji spaja fotoaparat sa kompom pa nece biti okacen do daljnjeg.
 
Mislim taj gruber,to uopste nije naivna masina.
Evo vam snimak od proletos,kuhn 4m,stayer je od 225ks i nije isao dublje od nekih 25~30cm i verujte da mu uopste nije lako,rice kao magarac.
 
U teskoj zemlji je puno 4m za 225 ks. Kada sam se raspitivao u vezi grubera na nekoliko mesta su mi rekli da za 3m u banatskoj zemlji treba 200 ks

evo jednog grubercica koji je parkiran vec godinama jer zadaje previse muka JD-u 8330

21l6a7d.jpg


1tod36.jpg
 
O oni su ludi sto ne skinu krajnja bar 2 tela i diskove koje zagrcu trag za ta 2 tela.

Drugar sa MF 8160 200 ks vuce Lemken gruber 3 metra ali sa drugacijim radnim telima nego na slici, mislim da ih ima 11 na ta 3 metra i ima gde mu nije bilo bas po volji. Dubina rada mislim da je bila do 27cm a radio je i 1. klasu zemlje i rit.
 
Da li si siguran da ce taj traktor to biti "kadar" vuci?

Ma ruja vuče ko lud nisam mogo da mu štelujem plug da radi pravilno po kukuruzištu išo je plug dosta loše al ga ruja nije ostio pazi s njim sam tanjiro i setvosspremao a morao sam da dam pola gasa kad sam pošo iz mesta(traktor tad nije imo ni 200RČ) a sa plugom bez gasa nije imo muke da kreće
 
Ogy gruber pravo dobar, a ove žute naljepnice baš bodu u oko ( u MF-u )

Koliko je težak, znaš li ? ( gruber )
 
Ogy gruber pravo dobar, a ove žute naljepnice baš bodu u oko ( u MF-u )

Koliko je težak, znaš li ? ( gruber )
Drugari su mi pozajmili celu tu masineriju da razvalim njive gde mi je stojala voda, posto proletos nisam mogao da bilo sta posejm. Gruber , koji na sebi ima onaj gumeni valjak koji se nevidi na prvoj slici gore, a vidi se na snimku..je tezak preko 3t i veruj mi da i te kako zna da ljulja i odize prednji deo masejca kada ides putem.
 
Nazad
Vrh