Rasipači mineralnog đubriva

@grunt

Kako baca sad sa rasporedom na onoj semi, interesuje me zato sto sam ja na FERTI 400 isto zanemario prvu i petu rupu i postavio po semi kao da ima 3 rupe, a nisam jos isprobao.

- - - - - - - - - -

Evo obećanih slika sa nadogradnjom za kolege grunta i koleta i rasporeda lopatica.

Sad može da stane 500kg uree i 600-700kg NPK, danas provereno što se tiče uree.Nadograđeno 30cm višlje tako da sad staje duplo više.

@sale ratar

Ako se ne varam ovde kod tebe je namesteno na drugu,trecu, pa cetvrtu rupu?
 
rasipaci mineralnog djubriva

Moze limi neko reci gde bih mogo da nadjem i koliko bi kostali zupcanici za ovakav rasipac (reduktor) neznam cija je proizvodnja a isti je ovakav kao na slici.
35kn0co.jpg
2wg7ouw.jpg
j938jr.jpg
.
 
Komšija, dve u drugu, dve u treću i dve u petu rupu jedna naspram druge, u četvrtoj rupi malo uže hvata u levu stranu (širinu dobačaja) u odnosu na desnu gledano odpozadi.
 
Otpao nam je onaj lim danas kad smo raispali đubrivo i da se ne bi vraćali kuću da majstorišemo, probali ovako:

125nu2s.jpg


Zanimljivo je da smo tako bacili 15-ak jutara a da se džak nije pocepao.
 
Poslednja izmena:
Ma kupi nov rasipac ove delove i da nadjes kostacete kao pola novog za te rasipace Ferti,ormaric bar ima delova pa kolko traju mada kod mene ferti traje evo 5god ni brige.
 
Milanov

Koje gnojivo bacate i koja je količina u pitanju? Kako to da se na videu vidi na tlu bjelije gdje je bacano gnojivo mora da je ogromna količina?


Zlatko

Kako ste uspjeli prirediti ljepo ovako kao na slici sitno ovo još nisam vidjeo, Možete li malo opisati pripremu kada kako i čime?
Ovo izgleda kao pjesak.
 
welger

Pred usev je psenica jednom radjeno gruberom jesenas uzorano, drugog januara preso setvospremacem i to je to, slicne njive su mi i druge.snimak iz 2012g

 
Nazad
Vrh