Rasipači mineralnog đubriva

Orginal levak u Adi je 50 evra,nisam jos uzeo, sledece nedelje cu pokupiti.... A sto se tice onog dela, jeste cena sa lezajem i plastikom oko aluminijuma... Hvala svima na pomoci.... :bravo:
 
Kad kazete da se svaka druga lopatica pomeri za jednu rupu nazad(rasipac sa 3 rupe na disku) sta da radimo mi sto na rasipacu odnosno disku ima 6 rupa?

Ne unazad vec unapred(bar je takav bio savet koji sam ja prihvatio,i radi odlicno). Ti probaj prvo za jednu,pa za dve,pa ces i sam videti razliku..
 
Evo sta sam uradio na disku ima 5 rupa(ferti 500) ja sam kao meru zanemario prvu i petu tako da sam namestio kao sto ste rekli evo bas ovako kao na slici ja se nadam da ce ravnomerno bacati?
tanjurmegametalodozgor.jpg
 
Grunt tako će ti ferti bacati u levu stranu više to jest šire, gledano odpozadi, ali probaj i ovako pa javi utiske.
 
Radio sam inace onako kako si ti namestio i odlicno baca jednako ali toliko me kopka ovo da hocu da probam,jer su svi zadovoljni ovom semom a i nije problem vratiti na staro javicu kakvi su utisci.
 
Kad ovako nosite pun rasipac od kuce do njive, da li ga prvo rucno rasklimate ili samo ukljucite i gas?
Samo ukljucim i gas.Kad se napravi mesta u kosu sipam i ostala tri dzaka.Jbg tako sam morao nisam mogao naci pomoc u prevozu.

Cekaj da vidimo tu plastiku kako ce reagovati na toplotu(sunce)i minus zimi vreme ce pokazati meni se licno vise svidja ta varijanta plastike nego lima.
Plastika kao plastika ako je drzis na suncu ispuca ce.Ipak je to srspski proizvod ne nemacki ali,kolko para tolko muzike.Inace bio sam licno kod Ormarica,tj njegovog sina u pancevo i on mi je rekao da rasipace soli izvozi za Nemacku.I da Nemci tacno znaju sta hoce.Kod nas debljina zida cevi je 2mm nemac trazi 4mm,nece italijanske reduktore i tako...
 
Nazad
Vrh