Rasipači mineralnog đubriva

Jel bio neko danas u Rumu, dal je bilo zanimljivih rasipaca sa 2 diska? i koje su cene bile?

- - - - - - - - - -

Svratio juce u Sutjesku ima na placu neke rasipace Italijanske proizvodnje(nema ni jedne nalepnice na sebi)
1200l-2000e, 2 diska, hidro. zatvaranje, lice na Rauch, ima od 800l-1800e i 1000l-1900e...bem ti nisam uslikao, a na sajtu njihovom nema silka rasipaca.
 
Poslednja izmena:
treba mi ovaj deo
img20140303172830.jpg

img20140303172847.jpg
i onaj levak, ili kako se vec zove... hvala u svakom slucaju! Javljam ovih dana gde sam nasao
 
Jel bio neko danas u Rumu, dal je bilo zanimljivih rasipaca sa 2 diska? i koje su cene bile?

- - - - - - - - - -

Svrati juce u Sutjesku ima na placu neke rasipace Italijanske proizvodnje(nema nema ni jedne nalepnice na sebi)
1200l-2000e, 2 diska, hidro. zatvaranje, lice na Rauch, ima od 800l-1800e i 1000l-1900e...bem ti nisam uslikao, a na sajtu njihovom nema silka rasipaca.

Ja sam samo pogledao jedan, Amazon, sa 2 diska, 600 litara, plus nadogradnja... Cena 1550 evra...
 
Da ne citiram sliku opet,@Rodic sve te delove imas u Agroprofilu u Adi.To alu kuciste ide zajedno sa lezejem,a i onaj plasticni levak imas kod njih i preporucujem ti original da uzmes.Jeste tri puta skuplji od male privrede ali vredi.Onaj od male privrede ne moze da se namesti kako treba i isece ga mehanizam dosta brzo i mozes ga baciti.
 
MA napravio bi snimak nego nece nesto komp da mi ocita snimke iz aparata a kad snimim sa fon i nije nesto!!!!!!!!!!!!!!!!

Za sad nisam dirao lopatice ali videcu,sasvim lepo baca i ovako...
 
Pazi zavisi i od brzine traktora... Ja sam fino ustelovao i na 6-ti podeljak sa 3 brzinom na Vladimirca bacam 250kg SAN-a po hektaru... Malo povecam na 7 i baca preko 250kg ali manje od 300kg sad neznam bas u kilogram...

Sad zavisi i od brzine kardana malo i od svega ali sam ja sam mojim traktorem to lepo sve izbazdario... :ppozdrav:
 
Ćiro i ja razbacujem trećom sa vlatkom to mu je nekako najpogodnija brzina za taj posao idem na 1400 o/min, a količinu podešavam na ručicama mada zavisi i od krupnoće granula ali kad jednom izbazdariš onda je lako
 
Ćiro i ja razbacujem trećom sa vlatkom to mu je nekako najpogodnija brzina za taj posao idem na 1400 o/min, a količinu podešavam na ručicama mada zavisi i od krupnoće granula ali kad jednom izbazdariš onda je lako

Bas tako i ja radim 3 brzina i tu negde 1400-1500 obrtaja i stelujem kolicinu na rasipacu... Potrosnja je tad stvarno smesna...
 
Nazad
Vrh