Rasipači mineralnog đubriva

Ciro ta plastika izuzetno jaka.ja kad sam kupovao pre 4 godine otisao sam po metalni(u to vreme je radio i metalne)i gazda me je ubedio da je plasticni jaci.Cekicem od 2kg je tukao po plastici i nista joj nije bilo.Kod mene je pretrpeo razne torture,tipa ispadanja iz prikolice,razbijanja zadnje soferke na traktoru,kad je pun covek od 120kg stoji na njemu bez problema i plastika je kao da je juce izasla iz fabrike.
 
JA nisam verovao dok se nisam uverio... A i gazda me je preko telefona savetovao da uzmem plastican... Kaze nije na njega dzabe garancija 3 godine i skuplji je,a na metalni je garancija 1 godinu i jeftiniji je... Kaze da vise nece da pravi metalne....

Niste mi odgovorili kako se montira mrezica??? Jer na srafovima na sredini????? Jer ima neko sliku mrezice postavljenu naravno...
 
Ponudjen mi je rasipac Amazone Za -XW od 500 litara , na sajtu pise da se koristi za voce i specijalne kulture, da li moze da se upotrebljava i u ratarstvu?
 
Ovaj rasipač je ipak namenjen za voćarske kulture ima tome prilagodjen usipni koš i mala mu je širina razbacivanja (12m). Ako Vi mislite da sa ovom širinom razbacivanja možete da zadovoljite potrebe u ratarstvu onda ga slobodno kupujte.
 
Tamara, vec sam prije objasnjavao da uopce nije problem nastimati rasipac s jednim diskom da baca jednako u obadvije strane. Ljudi u nerazmisljanju jednu rucku otvaraju vise a drugu manje i dolazi do neravnomjernog razbacivanja gnojiva. Podesavanje zahvata se vrsi na samom disku za razbacivanje kako sam objasio ovdje:

http://poljoinfo.com/showthread.php?71-Rasipa%C4%8Di-mineralnog-%C4%91ubriva&p=471006&viewfull=1#post471006

Mnogo je clanova isprobalo sistem i svi su zadovoljni. S ovim sistemom se rucke jednako otvaraju i nema da baca vecu kolicinu u ikoju stranu. Bas smo danas prihranjivali psenicu i gledao sam za rasipacem i nema greske, hodas po njivi i granule su jednako rasporedjene iza njega i u pravilnom radnom zahvatu koji je kod mene 10m zbog toga sto mi je i prskalica 10m. Moze on baciti i sire ali nema potrebe.



Kolega, ne svaka druga NAZAD nego svaka druga za jednu rupu NAPRIJED u odnosu na smijer okretanja diska. Sve je objasnjeno na 27. stranici ove teme.


Ispricavam se ako ovaj rasipac nema otvore za gnojivo na dnu kosa na istom mjestu kao i MEGAMETAL rasipac ali koliko vidim da su vrlo slicni...
A kad rasipac ima cetri lopatice:sta:
 
Gledaj, kolega, ovako...

Nasuo sam pun rasipac gnojiva, sve lopatice otvprio na zadnju rupu, pokusao vidio da ne valja, sve zatvorio, pokusao, vidio da ne valja, onda pola skroz zatvorio pola skroz otvorio vidio da ne valja... otac i ja smo se igrali pola sata s lopaticama ako ne i vise dok nismo potrefili ovaj raspored s kojim smo zadovoljni i tako radimo vec godinama bez greske na zahvatu 10m psenica je sva prihranjena, i gnojivo se po njivi dosta ujednaceno rasporedjuje s obzirom na to kako je prije rasipac radio i bacao svakako.

Ako su ti rupe na dnu kosa na istom mijestu kao i kod megametala onda preporucam da pokusao takodjer svaku drugu malo "zatvoriti" a ako ne onda se igraj kao moj otac i ja dok ne nadjes sistem koji odgovara tvom rasipacu.
 
Gledaj, kolega, ovako...

Nasuo sam pun rasipac gnojiva, sve lopatice otvprio na zadnju rupu, pokusao vidio da ne valja, sve zatvorio, pokusao, vidio da ne valja, onda pola skroz zatvorio pola skroz otvorio vidio da ne valja... otac i ja smo se igrali pola sata s lopaticama ako ne i vise dok nismo potrefili ovaj raspored s kojim smo zadovoljni i tako radimo vec godinama bez greske na zahvatu 10m psenica je sva prihranjena, i gnojivo se po njivi dosta ujednaceno rasporedjuje s obzirom na to kako je prije rasipac radio i bacao svakako.

Ako su ti rupe na dnu kosa na istom mijestu kao i kod megametala onda preporucam da pokusao takodjer svaku drugu malo "zatvoriti" a ako ne onda se igraj kao moj otac i ja dok ne nadjes sistem koji odgovara tvom rasipacu.
upravo tako sam i ja po Vasem uputstvu g-osn Bobo podesio moj TermometalAda i sad baca ravnomerno i jednako na obe strane
 
Da li neko zna gde se moze naci lula rasipaca Agrex P906 ,osim u Agrosumadiji, Agrouniverzalu, I RES Trade-u?
 
Bobo,pozdrav,i ja bih ti se zahvalio..megametal sam namestio po tvojoj preporuci i odusevio se,nikad do sad nisam tako lepo prihranio,ravnomerno..hvala jos jedared na savetu..
 
Ćiro svaka čast.Nek te služi 20 godina bez problema.ako je malo izvini.
Ako bi mogao napiši koliko si ga platio i na koji broj si ga naručio.
Verovatno si to već pisao ali ne mogu da pronađem,a moram da hitno nabavim rasipač.
Stari je baš star a crkao je a nisam siguran da mi se opravka isplati.
 
Juce popodne i meni stigao rasipac ,isti kao kod Cire pa da ne dupliram slike bez potrebe.
Na prvi pogled nije lose uradjen ,ali ima i nekih sitnih zamerki .
Igor578
063/315-268 ako se smatra za reklamu neka mod. obrisu...
Imas njihov sajt sa svim podacima.
 
Nazad
Vrh