Rasipači mineralnog đubriva

da, kopiju agromehanike. nije mi jasno kako ti proizvodjaci uopste opstaju na ovom jadnom trzistu.
 
Slazem se da nije svaki put nov dobro ali sta da radimo kad dodje vreme da zamenimo neku masinu...
 
Po meni rasipač sa dva diska daleko ravnomernije razbaci đubrivo nego lula, i kad smo već kod toga amazone je firma (marka) hoću reći da je izvikan, rauch isto nemačka firma je rasipač za njega, i na zapadu je cenjeniji.
 
razvodnik nikada nije ni radio, grane su pucale kao slamcice, dizne sam sakupljao po lenijama kada se vracam, ram kod toplinga se iskrivio pre nego sto sam stigao do njive, filter kao da ni nema, kapalo je svuda i posle sto stezanja i dihtovanja...cak je i pumpa flisovala na spoju a o ljubaznosti proizvodjaca da ne pricam. nisam mogao da verujem sta mi covek prica prek telefona.

- - - - - - - - - -

ma bilo koji strani, amazon mi je prvi pao na pamet. od 400l bude max 500e
 
da, kopiju agromehanike. nije mi jasno kako ti proizvodjaci uopste opstaju na ovom jadnom trzistu.
Zbog takvih kao ti i ja opstaju.Nazalost meni se svs ta go..a kao sto su prskalica Vojka,rasipac mega metal,ormaric krivi i razbucani.Kupio sam ormaric posle mm i cinil8 mi se da sam zadovoljan ali jesenas u radovima vidim da se ona osovinica gde je tanjir iskrivljena tako da tanjir ne stoji vodoravno nego po uglom od nekih 25 stepeni,sve u svemu definitivno uzimam neki renomirani makar i od 30 godina.

- - - - - - - - - -

Po meni rasipač sa dva diska daleko ravnomernije razbaci đubrivo nego lula, i kad smo već kod toga amazone je firma (marka) hoću reći da je izvikan, rauch isto nemačka firma je rasipač za njega, i na zapadu je cenjeniji.
Da nemas u ponudi neki :ppozdrav:
 
to je taj iz vojke. nisam imao para pa reko aj koga j, novo je novo pa kako god. jeste jeftino ali ne vredi te pare.
a stranom rasipacu ram nece puci ni ako sa punim predjes preko razora.
 
Neznam kako da moj rasipac prepravim da bude ispust odozdo ne sa strane??? Jel radio to neko?? NA mom je samo to mana...
 
evo i moj rasipac koi sam kupio ove godine nov italijanski .Jedina nova stvar u dvoriste i nisam zadovoljan sa nim er nema nikakav kvalitet i zato mislim da je bolje profesionalno pa makar i polovno nego novo a hobi alat t.e. bolje stari mercedes nego novi jugo!!!
dsc00310.jpg
 
nisam nista farbao mrzim farbanje nego sam ispravljao lopatice koje razbacaju jer su se iskrivili i udarali u konstrukciju i to bez nikakvo opterecejne ili udaranje
 
farbao sam felne od prikolice koi vise ne koristim okacio sam ih u podrum

- - - - - - - - - -

100 puta bolji izbor polovni nego novi
 
Ja imam ovakav italijanski zeleni Agrex je valjda i uzeo sam ga za 100 evra polovan jako malo radio.Dovezo ga do Krusevca od kraljeva znaci ni put nisam platio i negde oko 80 evra mi izasao.Zadovoljan sam malo manje baca jedna strana ja sam to podesio stavio markere i ne diram.Imaju samo jednu po meni manu a to je pola sata posla oko prepravke a o cemu se radi posto ima dve rupe i dve rucke za otvaranje i obe si na istoj osovini razdvojene oprucom i kad otvaram jednu stranu otvara se i druga uvek moram rukom jednu rucku da zadrzavam ako sadim zadnje bacanje do medje.Ja cu to u prolece pre prihrane psenice da lepo odvojim i to je to,zafarbam ga i zdravo.Ja ga imam evo od prosle godine doduse ja ne djubrim vestackim njive imamo 40 ak farmi i sve djubrim sa stajnjakom ali od proleca ide i vestak u njega u par njiva pa ljudi normalno je da se posle opere vodom to nije greska proizvodjaca vec nas nemar.Isto tako i spartac tj kante za djubre operem,premazem naftom ili uljem i do godine nema ni rdje ni spadanja farbe.Koji je to rasipac koji ne mora da se pere ja to ne razumem
 
Nazad
Vrh