Rasipači mineralnog đubriva

Samo nazovi i naruči.Oni će ti doneti u Kovin ili poslati AKS-om.
 
@Kole Bilo je kod Duleta u sunce ali naravno i cena veca,i to je bio ista cena za 300 litara kao kod njih direktno za onaj od 500,ja sam moj doneo na krov auta,za geper ga prcvrstio!
 
Pa na 2500 obrtaja motora ce ovaj megametal na 18 metara razbacati svoj tanjur a ne gnojivo ;) O cemu pricate?!?

Za ove "lulase" vjerujem da je 18m moguce...
 
Megametalov je ofarban kao k....,za tri godine rasturio 100 lanaca i sva farba se oljustila,strasno.
 
Do 500lit. nosivosti ne,do 14m je.
Za vece neznam.


I do 14 m je upitno, a di preko toga. Na mom Vicon PS 202 zahvat se u tri stupnja podešava od 6 do max 14 m. Na krajnjem položaju na oko 540 o/min. kardana, na oko 75 cm od podloge na 12 m radi bez brige sa NPK i Urea-om (kod Urea-e nekad može vjetar pravit problemčiće). Neznam koje gnojivo i na kojem gasu bi mogo bacit na 14 m. Kod kontrole radnog zahvate nekog zna bunit što on kod npr. 12 m baca i preko 12 m pa to onda ispada da ide i preko 12-13 m. Treba uzet u obzir preklope na krajevima ukupnog radnog zahvat koji su neizbježni da bi došli do željenog radnog zahvata.
 
I do 14 m je upitno, a di preko toga. Na mom Vicon PS 202 zahvat se u tri stupnja podešava od 6 do max 14 m. Na krajnjem položaju na oko 540 o/min. kardana, na oko 75 cm od podloge na 12 m radi bez brige sa NPK i Urea-om (kod Urea-e nekad može vjetar pravit problemčiće). Neznam koje gnojivo i na kojem gasu bi mogo bacit na 14 m. Kod kontrole radnog zahvate nekog zna bunit što on kod npr. 12 m baca i preko 12 m pa to onda ispada da ide i preko 12-13 m. Treba uzet u obzir preklope na krajevima ukupnog radnog zahvat koji su neizbježni da bi došli do željenog radnog zahvata.
Tacno tako.
 
Ekipa s Viconima ovdje ako ima 10m prskalicu, stimaju rasipac na 12m zahvata... Tvrde da na krajevima ne baci jednako kao i iza sebe pa da zato moraju tako. becarino, pricam o covjeku kod kojeg Joka povremeno radi (onaj sto ima Brenke)...

Imao sam i ja u planu kupiti vicon rasipac i jedno vrijeme sam ga grcevito trazio ali novci su osli dalje a rasipac kakav-takav vec imamo. Kad je doslo vrijeme neki crv u meni proradio i onda sam nasao dosta dobar raspored lopatica na disku da razbacuje otprilike jednako u obje strane i na 10m mi je to TO. Kod Vicona mi smeta sto se jedna strana ne moze zatvoriti kod nepravilnih njiva nego se mora preklapati ponekad i vise od pola zahvata da se sve do kraja pognoji kako treba.

Moj iduci izbor mislim da ce biti agromehanikin rasipac 500l. plasticni kos, inox otvarac za gnojivo i inox tanjur. Mislim da tu (uz onaj moj raspored lopatica) nema brige...
 
Ekipa s Viconima ovdje ako ima 10m prskalicu, stimaju rasipac na 12m zahvata... Tvrde da na krajevima ne baci jednako kao i iza sebe pa da zato moraju tako. becarino, pricam o covjeku kod kojeg Joka povremeno radi (onaj sto ima Brenke)...

Imao sam i ja u planu kupiti vicon rasipac i jedno vrijeme sam ga grcevito trazio ali novci su osli dalje a rasipac kakav-takav vec imamo. Kad je doslo vrijeme neki crv u meni proradio i onda sam nasao dosta dobar raspored lopatica na disku da razbacuje otprilike jednako u obje strane i na 10m mi je to TO. Kod Vicona mi smeta sto se jedna strana ne moze zatvoriti kod nepravilnih njiva nego se mora preklapati ponekad i vise od pola zahvata da se sve do kraja pognoji kako treba.

Moj iduci izbor mislim da ce biti agromehanikin rasipac 500l. plasticni kos, inox otvarac za gnojivo i inox tanjur. Mislim da tu (uz onaj moj raspored lopatica) nema brige...
Ima i za to resenje:
Range-of-Spreading-Spouts_width500.jpg
 
Danas završena generalka na amazone 1501.Inače je bio u dobrom stanju ,ali mu zaribali klipovi za otvaranje(stajao preko par godina)pa kad sam to skino da ga sredim pa da sam miran.Neznam jel ima negde otiginal nalepnice pa sam ostavio stare pa malo ružno izgleda.
sdc11323.jpg
[/IMG]
sdc11322.jpg
[/IMG]
sdc11321.jpg
[/IMG]
 
Ekipa s Viconima ovdje ako ima 10m prskalicu, stimaju rasipac na 12m zahvata... Tvrde da na krajevima ne baci jednako kao i iza sebe pa da zato moraju tako. becarino, pricam o covjeku kod kojeg Joka povremeno radi (onaj sto ima Brenke)...

Imao sam i ja u planu kupiti vicon rasipac i jedno vrijeme sam ga grcevito trazio ali novci su osli dalje a rasipac kakav-takav vec imamo. Kad je doslo vrijeme neki crv u meni proradio i onda sam nasao dosta dobar raspored lopatica na disku da razbacuje otprilike jednako u obje strane i na 10m mi je to TO. Kod Vicona mi smeta sto se jedna strana ne moze zatvoriti kod nepravilnih njiva nego se mora preklapati ponekad i vise od pola zahvata da se sve do kraja pognoji kako treba.

Moj iduci izbor mislim da ce biti agromehanikin rasipac 500l. plasticni kos, inox otvarac za gnojivo i inox tanjur. Mislim da tu (uz onaj moj raspored lopatica) nema brige...

Nemoraš preklapat, smanjiš mu zahvat na mehanizmu (u roku od 1 minute) i napraviš novi trag (6 m) u koji ideš i sa prskalicom. Što se tiče preklapanja prohoda tu nema potrebe u trag od 10 m ić sa zahvatom od 12 m. On fino baca i sklapa prohode i na 10 i na 12m, pitanje je samo kako je uštiman i dal ga gazda zna pravilno uštimat. Imali smo vučeni Vicon 1000 kg sa kojim smo i sijali žito par puta pa nije zakazivao, radio sam sa Viconom od 600 kg dosta puta i sa nijednim nije bilo problema sa tragovima čija kvaliteta sastavljanja-preklapanja se posebno dobro vidi kod prihrane žita i ječma. Imam i INO 500 l, plastični sanduk, inox dno, inox lopatice i daljinske komande na sajlu u kabinu. Nisam ga koristio u ratarstvu već voćarstvu (ima oklop oko diska) i za par sezona je zajeo osovinu i čaure oko otvora. Prošle zime ili u proljeće smo mjenjali čaure (reži uši, krpaj **greška), a sad smo stavili novi reduktor (500-600 kn) jer se osovina nije mogla nova kupit kao posebna stavka. Moglo je to još tako terat i kod nekog bi još dugo tako duralo. Na ostalo nemam primjedbi. Nedavno sam išao gledat jedan Vicon 600 kg, kompletno prepakovan i ofarban, nečuješ ga dok radi, kači i radi. Kolega ga dotero u avliju za 300 eura.
 
I ja sam zabrinut zbog nalepnica,nego jel neko zna koliki je zahvat na kraćoj lopatici piše 170 a na dužoj 230.Pošto mi je ovo prvi amazone neznam ,a ovde slabo idu ti amazoni:sta:
 
Nazad
Vrh