Rasipači mineralnog đubriva

Ipak cu drzati ovaj rasipac dok se ne raspadne... kad ostanem bez njega onda cu gledati sto i kako dalje...


Ne znam na kojoj stranici sam pisao o rasporedu lopatica. cilje je od njih 6 svaku drugu staviti u srednju rupu (ja imam po tri rupe za svaku lopaticu) a ostale tri treba pomaci u prvu rupu tj "zatvoriti ih"... Znaci svaka druga zatvorena, ostale tri u srednju rupu... Ima i negdje slika, ne da mi se traziti mislim da je objasnjenje dovoljno.
 
Imas 1-2 stranice iza postavljen video kako radi... Ja ga bolje nisam uspio naci, ne znam je li itko pokusavao kou drugu kombinaciju pa da kaze moze li bolje... Ja sam za sad zadovoljan.
 
Ja sam podesio po toj tvojoj klombinaciji i mnogo bolje radi nego pre toga.Na mom snimku koji sam postavio se lepo vidi da skoro idealno raspoređuje sa obe strane.
 
Evo me. bio na selu, pregledao rasipac. Pokusao sam uslikati, ali je pre mracno bilo i nista se ne vidi na slikama pa sam nacrtao tanjur gledan ODOZGOR i polozaj lopatica:




Dakle, ovako: Rasipac dolazi sa svih 6 lopatica postavljenim u sredisnju od tri moguce rupe. Svaku drugu lopaticu (plavom bojom oznacene) pomaknite za rupu NAPRIJED, gledano u smjeru vrtnje, tj "zatvorite" im kut tako da dulje u sebi zadrzavaju gnojivo i tako ga bacaju na drugu stranu ravnomjernije. Druge tri lopatice (oznacene crvenom bojom) ostaju u srednjim rupama.

Na ovaj nacin sam ja uspio dobiti da pri jednako ovorenim ruckama na megametal rasipacu za umjetno gnojivo dobijem ravnomjerno razvacivanje do nekih 10m zahvata. Jos jednom napominjem da je ovo prikaz tanjura kad se gleda odozgor.

Tko pokusa, molim da nam javi da li je i njemu uspjelo. Ja sam ovako radio prihranu psenice i bacao gnojivo pred sjetvu soje i kukuruza i radio je sistem bez greske.
evo tog posta na strani 27 :ppozdrav:
 
md580_rasipac_djubriva.png
www.ormaric.rs
Jedan clan sa foruma ima ovakav rasturivac kaze da je zadovoljan.Jel ima jos neko inace se u Starcevu proizvode
 
Danas stigao Ferti 500. Lepo izgleda, videćemo kako će da radi. Nije mi stiglo nikakvo uputstvo uz njega, pa ako neko ima tablice za podešavanje, mnogo bi mi značile.
 
to je super cena, samo mi one Tehnicke karakteristike ne idu u glavu, 300,400,500l svi su siroki 930cm, visoki 1040cm, samo se kilaza menja.
a ovaj sa duplim diskovima od 580l sirina bacanja kao i ovi sa jednim diskom 18m max.
 
Ja imam taj ferti 500 i ja sam zadovoljan kako radi, sad se pravi nadogradnja koša pošto uree stane 250kg a npk 300-350kg uzavisnosti do proizvođača ali jako lepo baca kad ga namestiš i jednako.Za manja i srednja gazdinstva sasvim dobar, ja godišnje razbacim sa njim oko 30-35 tona.
 
Ja sam ga sad uzeo. Sale jel si pomerao lopatice kao što je Bobo pokazao, ili si ga štelovao na polugicama?

Kole radio sam i kako je Bobo namestio pa sam primetio da mi malo više baca u levu stranu (gledano otpozadi) pa sam namestio raspored malo drugačije, slikaću kad bude gotova nadogradnja i raspored lopatica.
 
Nailazim na razlicite podatke o kilazi koja stane u razbacivace, koliko stane kg u na primer Megametal od 500l ili Ferti 500? (video sam da je Sale napisao da stane 250kg uree, a na njihovim sajtovima pise i 450kg)

Treba da kupim razbacivac pa mi treba misljenje sta je bolje uzeti Megametal, Ferti, Ormaric ili Agromehanika? Nosiće ga IMT 533.

Zna li neko cenu Agromehanike od 500 lit i ovog ormarića od 500 lit http://www.ormaric.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=26&Itemid=66 ?
 
Nazad
Vrh