Rasipači mineralnog đubriva

Nisam mislio na novi tip sa spoljnim cilindrima, već stari tip koji ima onaj mali pomoćni cilindar. Kada se proračuna sila klipa (pomoćnog), i podeli sa polugom, ispada da taj mali klipčić diže dodatnih 900 kg na kraju poluga (ako sam dobro uspeo da izmerim klip i hod poluga, pošto mi je zakačen špartač). Zato sam i pitao dali je neko to proverio?
 
Nerazumem, misliš na onaj sa pomoćnom hidraulikom, misliš na onu pomoćnu pumpu sa leve strane sedišta, što ima dve ručice? Ako misliš na to, ja mislim da ona ništa ne nosi, nego sliži baš za do da "otvara" špartač, i ostalo pomoćno oruđe (okretanje pluga, spremač na rasklapanje i sl). A i ako ova pomoćna sa izbačenim cilindrima nosi 1500 kg, a ja lično mislim da je to najbolja Imt-ovahidraulika neverujem da bilo koji stati tip više nosi...

Uzgled rasipač je pravi, nek dugo služi...:ppozdrav:
 
Misli na pomoćni klip koji stoji na desnoj čizmi i koji je povezan sa desnom polugom.Nema teorije da on to izdrži a da mu ne pukne ploča hidraulika.
 
Mala investicija a korisno rešenje...

34qtdoi.jpg
 
Ma valjda znam čemu služi pomoćna pumpa sa razvodnikom :osmeh:, ja sam mislio na pomoćni cilindar, to što je Matić objasnio.
Hvala za čestitke :ppozdrav:.
 
Nekažem ja da neznaš, ali ja nikad nisam video Imt hidrauliku sa jednim pomićnim cilindrom (ako sam dobro razumeo)... No bilo kako bilo, ja mislim da ga neće nositi, e super je što si smislio rešenje za vuči, kad namajstorišeš, očekujemo slike da vidimo kako izgleda...
 
Izgledaće odprilike ovako
090520121372.jpg

090520121373.jpg

ovo je fabrička varijanta, pa ću je manje-više prekopirati, sem ovog "balkona".
Razlika u ceni je 2000€, a materijal, da ga sam napravim, me neće koštati više od 800€.
 
Takav Tecostar smo mi uzeli proletos samo od 2500 litara. Sipali smo u njega 2000 kg an-a i jos je bilo malo mesta. Inace jako jako dobar rasturivac. Izuzetno lepo i jednako razbacuje djubrivo. Zahvat je 30 metara. O kvalitetu i izdrzljivosti cemo moci da pricamo ze nekoliko godina.
 
Taj rasipac je originalna kopija ovog AMAZONE rasipaca skinut je do detalja
 
Lenje nisu baš ravne kao pista, ali skoro, jer svake godine ravnamo, a ispred moje njive mi je uvek pista :osmeh:.
 
ZAU 1001 AMAZONE isti rasipac kao moj,dobar i pravi rasipac

Bogme amazone su pravi strojevi. Tako i rasipači.
Dan danas žalim što sam prodao za-f 603. Tako jednostavan bio, precizan i još imao hidraulično ovaranje i zatvaranje.
Dok ovog novog agrex xpl 1200 nikako da naštimam, ispilit će mi živce jednog dana.
 
Nazad
Vrh