Rasipači mineralnog đubriva

Po rasipaču sam najjači uz još jednog što ima onaj Messis crveni sa mehaničkim otvaranjem....Ali po šprici je jedan što je i po zemlji najjači,šprica
Amazone 3000 i nešt litara,18 metara grane i svu moguču opremu ima,koštala ga je preko 40,000 eura.
 
Ja bi si uzeo traktor neki od oko 120-130 konja...Sad je taj isti uzeo Steyr-a 6225 od 250 konja samo da bude jači od najjačeg poljoprivrednika u županiji,sad če za kombajn dat 100,000 eura.
 
Stigla prinova pre neki dan :osmeh:
250520121405.jpg

TecoStar 1200.
Nemam bolju sliku, pošto sam žurio da ga sklonim sa kiše...
 
Ako se ne varam 1200 litara, 16-24m zavisi koje je dobio diskove, mogu da se menjaju, cena je oko 2200e, težina mislim 380kg.
 
To sve samo "oko"...
- 1280 litara
- 18-24 metara zahvat (nisam dobio, nego kupio, i taj sam tražio da bude)
- 380 kg težak
- hidraulčno zatvaranje
- sa njim se dobija kardan, cerada sa ramom
- plaćen 2231€ sa sajamskim popustom, inače mu je redovna cena 2580€
Plan mi je da ga nadogradim u svojoj izvedbi, na varijantu modela CGSA-T, sa točkovima i zapreminom 2350l
 
Nema brige za dizanje na "zadnjaka", nemože on toliko da podigne na polugama, da bi se podigao :haha:.
Ako je rasipač veliki, nemora da se puni do vrha, ako ga bude nosio. Zato sam napisao zadnju stavku, biće nadograđen na 2500 litara, i montiran na kolica sa točkovima, pa onda::traktor::.
Kada smo već kod dizanja, koliko može stari tip hidraulike sa pomoćnim cilindrom, da podigne na kraju poluga, ali realno? Proverio sam, bez pomoćnog cilindra mu je limit 1100 kg (da podigne, i da se ode do njive) u pitanju je bila prskalica (teret blizu traktora), ali neznam koliko diže sa pomoćnim cilindrom.
 
Ako misliš na 577 sa spoljnim cilindrima ja imam drugare koji ima 2 komada 577 sa "spoljnom hidraulikom", oni nose SIGMU 25 redi s njim (Oltovu žitnu sejalivu), e sad koliko je sigma teška neznam ali mislim sa punim rezervoarom za seme oko 1500 kg, možda malo više...
 
Nazad
Vrh