Rasipači mineralnog đubriva

Tako sam i ja razmišljao pa povišenje nikad nisam uzeo. A sad i da ga uzmem koštaće me full iznos a kada sam uzimao rasipač, išao sam na konkurs i prošao. Znači, trebalo je odmah u startu uzeti veći rasipač. Što se tiče nosivosti, sam si rekao: zasad nemam traktor za 1500.... Biće jednog dana, a do tad u ovog sipaj koliko može podići. I sam sam sipao max 700kg. Sad imam podvoz i sipam pun ali mi je problem jer ne stanu dve vreće od 600kg kad je prazan rasipač. Da je od 1500, imao bih prostora da i ostane u njemu nešto veštaka. Kapići? Uzmi veći.
 
Ma mogu ja uzeti povišicu pa nek stoji , i mtz mi sa utovarivačem taman digne na visinu bez povišice
 
E to me zanimalo,konkretna informacija.
Ja perem odma čim dođem i moro sam i stari mazati.A jel se to izbjeglo na pro sistemu
 
Samo pro ako mene pitaš. Dosta sam gledao kad sam prošle godine uzimao i dosta sam naišao na loša iskustva sa standardnim. Kod nas u selu i par drugara muku mučili i uz pranje i podmazivanje ostane nekad dan dva il se zavuče malo veštaka otpada farba između levka i lopatica i dešavalo se da zaglavi i iskrivi polugice. Definitivno bi ti preporučio pro verziju i zbog levaka prohromskih i zbog klipova dvosmernih...spas kao kosmodisk 🤣
 
I zanima me još da li su potrebni oni dodatni blatobrani ili već ova zaštita radi posao?
 
E to me zanimalo,konkretna informacija.
Ja perem odma čim dođem i moro sam i stari mazati.A jel se to izbjeglo na pro sistemu
Ti želiš da uštediš 600e i to te čini srećnim.
Kolikogod da se piše da treba da kupiš PRO, ti ćeš kupiti onaj jeftiniji.
Samo zatrpavaš temu i pokušavaš da ubediš one koji imaju svoje mišljenje da promene svoje mišljenje, a to se neće desiti.
Nisi jedini, mnogi su to radili pa možda i ja.
 
Zajebo si se ,ovo je uvelike pomoglo da se odlučim za pro.Dosad sve što se pisalo niko nije kao lala dao konkretan odgovor nego svi pro jel je on bolji a to meni ništa ne znači.
 
A što se tiče zatrpavanja teme raspravom o jednom od prodavanijih rasipača u temi rasipači,ako je to problem ja više neću ništa da pitam!?
 
Kako ti ne znaci inox nista ?.Sto ima vise rasipac delova od inox-a ,to je bolje.Kod rasipaca to moze biti samo ogromna prednost,ne mana ili bespotrebni trosak.
 
Znači meni inox ali oni imaju razliku samo u tom lijevku a ja sa hrđanjem u tom dijelu nisam imao ni na sranju od megametala pa ne vidim zašto bi tu bilo.više me nagovorio lala sa onim što dijelovi zaglave pa dolazi do pucanja itd
 
imam Hms rasipac, mislim da je to isto sto i Donder, samo se boja razlikuje. Najveci problem je sto nema osnovne boje na njemu, pa boju mozes skinuti ako se namrstis i popreko pogledas. O pranju pod pritiskom da ne pricam. I to je mozda i najveca mana
 
Nije taj ni blizu Dondera al je isti ko Bodrum.
Taj Bodrum je ko sezonski napravlje tako mu i cena.
Moj posle 15 vagona razbacanih ko da je radio 150 vagona i 15 g.
Sad sam uzeo Donder 3000 oro,blatobrani ,podvoz,limitator.
1.070.000. sa pdv,Povraćaj u pokrajini 635000 din.
 
Ni donder nema osnovnu boju...sramota...tolika masina,toliko delova,toliki novac,a stedeli za 2 kile osnovne farbe.vrhunac gluposti da je bolja zastita na podvozu nego na samom košu rasipača.ali masina kao masina radi jako lepo.
 
Nazad
Vrh