Rasipači mineralnog đubriva

Mi smo našeg farbali pre jedno dve godine. Što je najgore, ta njihova završna boja..... to je neko sran.e koje se samo mulja po površini kada kreneš da skidaš boju četkom na brusilici. Lamelarnim diskom da i ne pišem. Bolje je platiti nekome da ispeskari do metalnog sjaja nego se mučiti u kućnoj varijanti.
 
imam Hms rasipac, mislim da je to isto sto i Donder, samo se boja razlikuje. Najveci problem je sto nema osnovne boje na njemu, pa boju mozes skinuti ako se namrstis i popreko pogledas. O pranju pod pritiskom da ne pricam. I to je mozda i najveca mana
Што га не огулиш целога и лепо офарбаш како Бог заповеда па да си миран са љуштењем боје.
 
Da, dok nisam doobro podmazao mehanizam nakon korišćenja rasipača. A praktikujem i da ostavim maksimalno otvorene zasune tj da opruge ne budu napregnute.
 
Dešava se i da pukne opruga, ostane otvoren rasipač i iscuri veštak. Pričao mi naš kolega da je video svojim očima.
 
Tako je, kad ugasim traktor i rasteretim razvodnik on ostane otvoren. Opet kad idem negde dalje do njive na slavini zatvorim dotok ulja ka cilindru da ne bih rukom otvorio kao sto mi se desilo ...
 
Jedan vlasnik dondera nakon svakog koriscenja opere rasipac,i sa litrom nafte ga preleti iznutra i oko mehanizma otvaranja/zatvaranja.kaze nikada nije imao problema,a koliko sam primetio nema toliko ni rdje.
 
Jedan vlasnik dondera nakon svakog koriscenja opere rasipac,i sa litrom nafte ga preleti iznutra i oko mehanizma otvaranja/zatvaranja.kaze nikada nije imao problema,a koliko sam primetio nema toliko ni rdje.
Прерађено уље закон, опере се и кад се осуши наспе се пола литре и нема бриге. Нафта је сува па не гарантује неки дужи период подмазаности, а прерађено уље, ем џабе, ем боље подмазује од нафте.
 
A da li to prerađeno ulje smeta kad se sledeći put krene sa korišćenjem ili se mora krpom sve obrisati, jel lepi posle ?
 
Prerađeno ulje sa vlagom iz vazduha gradi ugljenu kiselinu, kakvu takvu. Odnosno garež iz prerađenog ulja.
 
Nazad
Vrh