Rasipači mineralnog đubriva

Zbog toplinga,dal je odvijen ili zavijen,ako je zavijen vislji je i dalje baca i kontra,ispod svake slike stoji koliko metara.
 
Sa jednim diskom rasipaci koji imaju 6 lopatica i dva otvora (INO ili Megametal i slicni) svaku drugu lopaticu treba staviti u srednju rupu, a ostale tri treba ( e jbg, ili otvoriti ili zatvoriti) ne sjecam se vise... Uglavnom, od kako smo to napravili, dosta ravnomjernije baca. kad smo isli u prihranu psenice da ne gazimo 15 tragova po njivi isli smo po tragovima prskalice a ona je 10m zahvata i rasipac je odradio posao vrlo solidno. ustelavali smo lopatice 15 minuta i nema vise problema, baca puno tocnije nego kad su sve lopatice na srednjoj rupi.

Obadva otvora otvaram jednako i samo picim.

Svakako razmisljam o kupovini rasipaca s lulom, jer ovaj megametal je toliko los, da je to sramota i slikati koliko je propao u 5-6 godina kako je kod nas...
DRuže da nemaš slučajno tablicu za ovaj megametal rasipač pošto ga ija imam za moje potrebe je zadovoljavajući unapred hvala
 
ja imam nekakav talijanski sa 4 lopatice i dva otvora,lopatice su u srednjem položaju i uvjek baca više u desnu stranu neznam kako bi ga udesio zeza me prilikom prehranjivanja.Čito sam postove al izgleda da niko nije riješio nemaju dva usaglašena mišljenja.Zna li ko tačno šta treba bio bi mu zahvalan na savjetu.
 
ja imam nekakav talijanski sa 4 lopatice i dva otvora,lopatice su u srednjem položaju i uvjek baca više u desnu stranu neznam kako bi ga udesio zeza me prilikom prehranjivanja.Čito sam postove al izgleda da niko nije riješio nemaju dva usaglašena mišljenja.Zna li ko tačno šta treba bio bi mu zahvalan na savjetu.
Da promenis rasipac.
 
Nema potrebe da ga menjaš.Nema šanse da idealno baca ali se može naštelovati da razlika bude bez značaja.Nemoj nikad ručice otvarati isto već ga tu probaj štelovati.Ne znam kako ti stoje rupe na rasipaču da bih ti pomogao?
 
Hvala ti puno na ovim fotografijama.
Skontao sam taj princip sirine zahvata samo jos da ustanovim onu rucicu za kolicinu tj.normu djubriva
Slikacu sutra moju masinu !
Moje stelovanje kolicine nema taj brojcani opseg (8-25) ili sam pak prevideo nesto.
 
Veci bacaju do 24m,manji 12m(mislim da urea nemoze toliko,lagana)imas na njihovom sajtu.

Pa zar nepise na nalepnici sa strane,koliko sta baca na kojoj visini rasturivaca i brzini kretanja,naprimer kod mene na broju 15,na visini od 78cm(tu ja zahvat 12m) i brzini od 12km/h,baca tacno 150kg/kj.


Pošto se dešava da recimo NPK fertil i RUska 3x16 imaju veliku razliku u granulaciji mene interesuje da li na tabelama koje si naveo ima i taj podatak.
Jer ako je "zrno" (granula) teža logičn je da će dalje da ode i obrnuto.
 
To imaju novi tipovi,gde uz kupovinu dobijes i mali katalog sa vestakom pa uporedjujes granule,kao kad trazis boju u farbari,pa onda stelujes krilca na tanjiru,ima na njihovom sajtu video.Kod mene su krilca fiksna i toga nema.
Za sada ja ili pravim veci razmak ili spustim malo hidraulik,mada sam jesenas bacao NPK fertil i vidim da isto leti kao i SAN.
 
Ja se mislim da kupim ovaj.




---------- Poruka napisana u 23:28 ---------- Prethodna poruka je at 23:27 ----------

lackoigi koliko si platio ciklon?
 
@ Lacko jel si uzeo i neku nadgradnju?Šteta je nositi sa tolikim traktorom a da ne natovariš barem 1500kg.
 
Vlada BB

Hvala,jbga ali za swe ovo treba puno puno raditi.

Dragan 82

Njegova redovna cena je 5700 evropljana.

ZR-ac

Nisam uzeo posto nisu imali, ali nameravam da kupim nadogradnju od 1000lit + ovih 1500lit i onda ::traktor::

UnIvErSal 774

Od 18-24m sa ovim plocama.
 
Nazad
Vrh