Rasipači mineralnog đubriva

800, plus povišenje od 400.
Ovo na slici je bilo 450kg, više nisam sipao, a išlo bi sigurno još toliko, po mojoj procjeni...
 
Ja ga štelam prema tablici, znači brzina 6km/h, visina od lule do zemlje 80cm, i širina bacanja 12m. Precizno je da ne možeš vjerovati. Ako ga spustim niže, treba povećati brzinu da bi količina bačenog gnojiva po ha ostala ista, a tu se već lako pogubiti...
Ja bih ujedao kada bi morao da bacam veštak brzinom od 6 km/h. 15,5km/h je brzina kojom razbacujem djubrivo,šta reći,uslovi dozvoljavaju.
 
@emigrant - da, vjerujem, i ja sam se naučio na stari rasipač bez ikakve tabele ili oznaka, sad samo treba prakse.
@Spajki - male i kratke parcele većinom imam, ne bih se ni stigao zaletjeti do 15km/h! 🤣
A i čuvam svoju mehanizaciju, pa ne ludujem bez potrebe...
 
A mislis da ja ne cuvam svoju mehanizaciju?U pitanju je vuceni Vicon sa lulom od 2,5 t
 
Interesuje me da li neko ima iskustvo sa rasipacima koji imaju krila sa lulama slicno kao prskalica. Imam u planu da kupim jedan od 12m?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ja sam mislio na ove,pomesao nazive...bio gledao nesto drugo pa pogledao i te pneumatske rasipace,dosta su jeftini u oglasima spram onoga sto dobijes,ali valjda zbog tih krila niko ih ne uzima.Meni deluju ok,a za nas vetroviti Banat bi bili odlicni tek,ali ipak verujem da su mnogo teski ,treba tu jaci traktor da ih nosi,plus dosta komplikovaniji,vise odrzavanja,mogucih kvarova.
 
Дали је неко правио систем отварања расипача на полугу преко сајле као нпр гас на фрези?Јел имате идеју како би се то могло направити?
 
Дали је неко правио систем отварања расипача на полугу преко сајле као нпр гас на фрези?Јел имате идеју како би се то могло направити?
Nesto kao na Zveger silo kombajnu, stelovanje ugla kacketa.
Guglaj ovaj tapatalk opet zabo, ne mogu da ubacim sliku.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Evo ga.
2fb42ebaf8176434344c985dc49f7d9c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh