Rasipači mineralnog đubriva

Delove za Vicon možete pogledati i ovde, kao i cene, mada imaju svega i svačega.
Zamenski su delovi, verovatno od njihovih privatnika, ali izgleda satnica naših privatnika je mnogo veća

A kolega što je napisao za onaj obruč što drži lulu od aluminijuma, kod mene je cale to zamenio, i izlili su mu od bakra (ili bronze) I od tada samo gas.
16cf72f6f8df7dc9e4264c323ce562d7.jpg
 
Delove za Vicon možete pogledati i ovde, kao i cene, mada imaju svega i svačega.
Zamenski su delovi, verovatno od njihovih privatnika, ali izgleda satnica naših privatnika je mnogo veća

A kolega što je napisao za onaj obruč što drži lulu od aluminijuma, kod mene je cale to zamenio, i izlili su mu od bakra (ili bronze) I od tada samo gas.
16cf72f6f8df7dc9e4264c323ce562d7.jpg
Onaj prsten neko mi rece da je trazio i cena je 100e
Ne znam koliko je tacna informacija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam moj Vikon kupio još dok su bile Dojč marke,platio ga polovog 600 maraka,na licitaciji u Čalmi.Mislim da je to bilo pre 2000-ite g,tada ga celog rasklopio,zamenio ležajeve i prefarbao ga.Tada sam kupio i onu inoxnu lulu ali nije dugo trajala.Posle toga sam kupio plastičnu lulu i ona je još uvek na njemu.Za ove sve godine sam promenio i dva,tri prstena koji drže lulu,ranije uzimao aluminijumske alu ih pojede veštak a sada zadnji put sam kupio gusani.Šarafe koji su u dodiru sa đubrivom stavio sam sve inoxne,tako da se mogu lako skinuti.Tu je najbitnije staviti inoxne šarafe na onaj prsten koji otvara za količinu đubriva.Takođe bi vam preporučio da posle sezone razbacivanja đobriva skinete lulu,ima samo dva šarafa a sačuvaćete prsten koji je drži.I još nešto,na mom rasipaču ram je Creina a mehanizam Vikon,stane u njega 500kg,đubriva.
 
Onaj prsten neko mi rece da je trazio i cena je 100e
Ne znam koliko je tacna informacija.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ma nisu normalni ovi nasi trgovci. Ne znam dal ovi šalju za Srbiju delove, ali meni je prijatelj od njih doneo, jer mu je blizu stana.
Inace cene delova generalno za sve rasipace su previsoke, da se opravda verovatno cena novih koje su opet nebulozne, za plekove...
 
Novi tip. Neces naci u takvom stanju, jeftiniji mozda.

Mene ovaj kostao 650e.
bb3f0d600110fb3dc9f367db41339e2b.jpg
8c47c86ecba5fe489da4de92df4e918d.jpg
488c67a921cf2dd5085c8e9306ae6a45.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jbg i meni je bilo mnogo, al' u ovakvom stanju tesko naci. Bukvalno je bio nov tad kad sam ga kupio, 3 god je kod mene.
250kg sipam i ima jos mesta, cenim da je zapremina 300kg.
Najvise mi odgovara ovakav kos, u strani nece da se prosipa.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pored svega pre bi uzeo Vicona i pored skupih delova jer je sistem bacanja jako precizan. Dok sam radio sa 2 diska Vogel imao sam na psenici valove kako god imao zahvat.
 
Nazad
Vrh