Rasipači mineralnog đubriva

Pametnije kupiti polovan amazon koji kosta isto kao taj plasticni.Ja bih se bojao terati 2brzinom pun gas sa tim plasticnim.
 
Iako je proizvodnja ormarić rasipača 200 m od moje kuce jos nisam isao kod njega da pričam od kupovini baš ovog sa dva diska.
Nikola i ja nekako navodim vodu na amazone. Najviše se bojim vuče prikolice sa njim. Jeste da bi vukao plahon 2000 kg veštaka ali jesam skeptičan. Sadašnji počeo pucati čim je počeo prikolice da vuče. A vec mi mrsko da dizem i skidam rasipač na prikolicu i da uklopim i njega i sav veštak u prikolici.
 
Ta plastika je jedina dobra stvar na Ormariću,jako je fleksibilna na udarce,lagana i lako se održava,sve ostalo je nužno zlo,Uradi i on posao ali meni stoji koristim vikon jel mi je bolji njeg koristim za voćnjak.Mislim da je član Rale uzimao i da nemaju trenutno ni prohromske delove ni taj veliki sa 2 diska,
 
Amazone vuce punu Zmajevku kroz blato bez problema,trpi vellike obrtaje,ja npr teram na 1800-1900o/min,razbacuje kao bibernjaca i jako je tacan,meri njive i sada su jako povoljni,za 600-700e uzeti i samo gass...

P.S. I Sulky je jakooo ozbiljan rasturivac,profi.
 
amazone-za-f-603,5299258_1.jpg


Ima u ovoj temi,evo ovakav model samo sam ja jos nadogradio i ubacio hidro otvaranje-zatvaranje...
 
Za 600-700e sad nema nigde da se nadje. Ja trazim vec neko vreme, slabo se prodaju.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Imas u pol.aut jedan iz Sapca,800lit 500e...

- - - - - - - - - -

Imas u pol.aut jedan iz Sapca,800lit 500e...

Ovo je slika sa net,negde Svabija..
 
Da znam za to. Samo bi ja plafon 600 litara al bolje stanje nego u Sapcu. A opet ne bih da preplatim. Po trgovcima ja bi da se j... a da ne udje, pa smatraju da njihova roba vredi blago.
 
24az9ky.jpg
[/IMG]
Ovaj moj provereno vuce punu dubravu prikolicu od 4 t bez problema. Nisam probao da vucem vecu prikolicu.
 
Ja vec par godina nisam video da neko vuce prikolicu vestaka zakacenu za rasipac.Imamo prilicno aktivnu policiju koja je dosta dobro dovela poljoprivrednike u red.O bezbednosti takvog transporta da ne pricamo.
 
Ja imam takav original slovenački i radio sam remont reduktora. Nova osovina, lezajevi i čaure me izašlo oko 2500 din... Ruke bile moje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока

I ja imam takav, eno ga 2 godine stoji u supi, nije u funkciji. Donje lopatice su pocele da zakacinju u srafove koji drze gornje, a posle toga je mesac poceo da zakacinje u kos. Jednom sam se raspitivao ovde na forumu oko remonta i dobio sam koristne odgovore, ali nikako da uradim remont koji verujem da nece biti jeftin.
 
Nazad
Vrh