Rasipači mineralnog đubriva

Pri krajevima baca mnogo dobro, kada se srede papucice (lopatice) ja sam imao frku, da sam tripovao da ce tu bito previse, ali na kraju je top, ravnomjerno.
Za uvijanje se slazem, nije strasno. ali koliko jevreja, toliko muzike :D Pozdrav

Sta si sredio na lopaticama da sad radi dobro?
 
. Jedina mana je sto iz kabine ne moze da se pojedinacno zatvaruju strane, nego moram da izadjem iz kabine i rucno da zatvorim.

Ubacis ovako nešto
Electric Linear actuator dc motor 100mm Stroke Linear Motion Controller 12V 24V 100/200/300/500/600/750/800/900/1100/1300/1500N
http://s.aliexpress.com/ZBruAZB3?fromSns=Copy to Clipboard
I povezes na kontroler, i otvaras i zatvaras iz kabine. Dosta ti je samo na jednoj strani, kad bacas do komšije.
 
Ovo je linearni elektro motor, zavisno od modela ima jačinu izraženu u N(Njutnima). Isto tako i duzinu izlaznosti "klipnjače".
Ovo postavljaju na kombajne za stelovanje sita(tu ne treba neka velika sila), čini mi se i za ovo na ciklone, zavisno od modela.
Na bolničke krevete takodje.
Gledao sam da porucim, ali dostava je nešto "jača" tako da nisam. Jer nisam još naišao gde bi mi baš koristilo.
 
Pa to kad bi moglo bilo bi odlicno. Pneumatski cilindar moze 100%, samo je mnogo veca peripetija ugraditi ga nego sto bi bilo ovo.
Sad nesto citam, prosecna osoba kada gura auto to radi silom od oko250N, a na ovom oglasu su uredjaji koji rade na 12V do 1500N, tako da bi trebalo da mogu da ukljuce blokadu bez problema.
 
Na koji trkator bi ti to da ugradiš? Nemoj da otkineš kandžu od blokade sa tako jakim aparatom. Kandža može da se otkine i sa običnim pneumatskim cilindrom.
 
Vidim da se povela rasprava o rasipacima. Taj Careta rasipac mi se ne svidja ni malo, kada su se "pojavili" kod nas bili su mnogo skuplji, a sada se mogu naci i ispod 1000e uradjeno amaterski po meni, ram slab, novi a diskovi i lopatice zardjali gde god sam gledao, ali dobro koliko para toliko i muzike sto bi se reklo.

Mene zanima rasipac Donder da li ga neko ima i kako se pokazao...? Izgleda malo ozbiljnije, nerdjajuci diskovi i lopatice.

gPpRG.jpg

gPwle.jpg
 
Sve isto kao na Careta rasipacima,tanjiri isti,zastita ista cak i kos. Sve je to isto samo drugacija farba i nalepnica...
 
Donder je pravi rasipac. U pocetku im je bila malo problematicna zastita, ali sada je, koliko sam video, to uglavnom otklonjeno. Donder je jedini od kopija koji vredi svaku paru i ne boji se originala.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Vidim da se povela rasprava o rasipacima. Taj Careta rasipac mi se ne svidja ni malo, kada su se "pojavili" kod nas bili su mnogo skuplji, a sada se mogu naci i ispod 1000e uradjeno amaterski po meni, ram slab, novi a diskovi i lopatice zardjali gde god sam gledao, ali dobro koliko para toliko i muzike sto bi se reklo.

Mene zanima rasipac Donder da li ga neko ima i kako se pokazao...? Izgleda malo ozbiljnije, nerdjajuci diskovi i lopatice.

gPpRG.jpg

gPwle.jpg


Ja sam uzeo Dondera pre 2 nedelje sam ga doterao, za te pare je jako dobar.Samo kad pogledamo Amazone koji je skoro jace od 2x skuplji od njega.
 
Mi isto imamo takav Donder od 1500l još malo pa tri sezone i do sad se ne javlja rđa i ja mislim da ni po čemu ne zaostaje od Amazone ni po kvalitetu izrade ni po kvalitetu urađenog posla, do sad smo razbacali par vagona veštaka snjim i još uvek radi kao prvog dana čak ni lanac koji pogoni mešače nije zarđao tako da to sve kaže o kvalitetu izrade. I ti jeftiniji ima vertikalni mešač u bunkeru pa dok isprazniš 700-800kg veštaka bude tu dosta prašine a to je od mešača jer drobe đubrivo, a ovi imaju horizontalni.
 
Nazad
Vrh