Rasipači mineralnog đubriva

Ja vec par godina nisam video da neko vuce prikolicu vestaka zakacenu za rasipac.Imamo prilicno aktivnu policiju koja je dosta dobro dovela poljoprivrednike u red.O bezbednosti takvog transporta da ne pricamo.

Nasi policajci jos uvek ne prave pitanje. Odem ja jednom dva puta u prolece i toliko u jesen. Sa ovim vecim bi mogao i bez prikolice i zato i hocu da kupim od 600 l rasipac. A polako vozim nisam bas da jurim. Džaba mi dva traktora kada su deca još osnovci. Da nekog platim tesko mogu naci, a ne zelim da drugom posle večno nešto dugujem.
 
Ovo su pravljeni diskovi. Kupovni su jako, jako skupi, a ako na seve dodam i lopatice to onda dolazi do cifre od 2000 evra.
 
Mislim da je prohrom debljine 2mm, ali je onaj sto je otporan i na kiseline i na vodu. Precnik nisam siguran dok ne izmerim. Uglavnom ja sam prezadovoljan kako su uradjeni, a pogotovo zato sto su gotovo 20x jeftiniji od originalnih. Kod rasipaca je bitno da sto vise delova bude od prohroma.
Ja sam cak i osovine pod br. 9 napravio od prohroma jer su fabricki od obicnog celika koji kad zardja nema sane da sesvuku mesaci. Problem je sto sve to prolazi kroz kos pa da se razmontira mora sece.

010308.gif

010306.gif
 
Dobar je ovaj, ali ja trazim od 600L fa mogu sa manjim traktorom da radim. Lako se nadogradi na vecu zapreminu.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Jbm li ga,nisam ga vagao,ja imam ZA-603 600lit plus nadogradjen,dok nisam nadogradio pun vestaka je nosila Rakovica 65 bez problema...
 
Nazad
Vrh