Rasipači mineralnog đubriva

I sam gledao Donder, bio je nešto skuplji. Neka ovaj zaradi njega i super. Ovo je najjeftiniji L/€ rasipač i kažem da radi posao. Daleko je kvalitet od Amazona ili Kuhna, ali i 3-5 puta jeftiniji.
 
Inaju li ovakvi rasipači manji i koje su ima cene? Za koju širinu su predviđeni da bacaju? Imaju li i oni štelovanje da se baca samo jedna strana?
 
Ima manji Donder samo nije ovakav... na drugačiji fazon radi. Isto je kopija Amazonea... I puno je bolji izbor od bilo kog u tom cenovnom rangu,i zato mi nije jasno zašto ga ne reklamiraju. Mislim da košta 1250e sa kardanom. Kačim link kasnije.
 
Molim za informaciju ,ako pazarim onaj četvrtasti rasipač sa dva rotora,pa me interesuje ako treba da se remontuje počto su osovine u reduktoru ?
 
Slicna dilema kao savina. Moze li amazone od 600 litara i dva diska da.se.koristi za njive uže od 14 metara, tipa pola kj? Sinoc me ubedjivali da za moje potrebe pazarim ormaric novi i uzmem povrat ako ga bude. A ja bi polovan amazone, no mali sam paor, male i parcele, normalno ne sve.
 
Ja imam "mali" amazone sa dva diska. To je on varijanta sto se zavrsava sa X. Disk pored diska i u toj varijanti jako tesko moze da baci ureu sire od 15 m. Rasipac moze da baci i pola jer ima mogucnost zatvaranja jedne strane, mada ja cesto puta improvizujem. Ako mi ostane povrsina uza od minimalnih 15 m ja spustim rasipac i malo ubrzam kretanje. Tako dobijem da pokrijem i sirinu od svega par m, a da bacim priblizno istu kolicinu. Za svaku precizniju raspodelu treba satelitsko navodjenje i kompujterska kontrola rasturivaca.
 
vphzsk.jpg

Mislio sam na ovakav rasturač,ako treba da se remontuje reduktor ,jel vredi to raditi ili bataliti?Kolika bi cena bila osovina ,samo znam da ide jedna kroz drugu ?
 
Poslednja izmena:
@Savopunck
Za rasipac Bela crkva (a mislim da su isti taj i ovaj sa slike),osovina i zupčanici mislim da su oko 60-70 evra, a ako treba i ona plastika ispod koša da se menja, i ona je tu negde oko 6500-7000 din. Svakako bi trebalo da proveriš cene, a to mozes ovde :

http://agroprofil.rs/
 
vphzsk.jpg

Mislio sam na ovakav rasturač,ako treba da se remontuje reduktor ,jel vredi to raditi ili bataliti?Kolika bi cena bila osovina ,samo znam da ide jedna kroz drugu ?
Ja imam takav original slovenački i radio sam remont reduktora. Nova osovina, lezajevi i čaure me izašlo oko 2500 din... Ruke bile moje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Mislio sam na ovakav rasturač,ako treba da se remontuje reduktor ,jel vredi to raditi ili bataliti?Kolika bi cena bila osovina ,samo znam da ide jedna kroz drugu ?

Ja imam dva takva, tj isti i bela crkva... imas na linku koji sam ostavio cene za osovine, a evo pisu i ljudi koliko su oni platili. Mislim da se ne isplati jer nije samo reduktor potencijalni problem, tanjiri i plastike ... imas na pocetku ove teme iskustvo clana sa remontom. Mislim da se ne isplati mlacenje u odnosu na bilo koji Vicon.
 
Vicon ti je mnogo jednostavniji za odrzavanje + ujednacenost razbacivanja je na strani Vicona. Ja sam radio nekoliko sezona sa Vogel Noot koji je konstrukcijski kao i ovaj i to ne moze da razbaci jednako po celom zahvatu koliko god ga stelovao. Moj ti je savet prodaj ovo, i kupi Vicon ili neki slican sa tim sistemom i resices se problema. Moj ima 4 mazalice koje podmezemo svako jutro i razbaci 20-30-50kj na dan bez problema.
 
Pa ok i da je 300e remont (lulu, kos, kontrukciju ne racunam u remont jer tu nema sta da se pohaba osim ako ne zapnes za nesto i ne slomis) na prinosu ces dobiti to kroz par jutara svega bilo kojeg useva.
 
Nazad
Vrh