Rasipači mineralnog đubriva

Koliko brzo se kreces pri razbacivanju na 15 m?
U pšenici 8 km/h.Nemam u JX brzinomer nego uključim od prskalice kompjuter,čiji senzor instaliran na kardan od traktora i po tome je 8 km/h.A đubrivo ko đubrivo leti pa leti nego kad namestiš po knjizi lopatice na 15 metara tad je ravnomernost jednaka(za Druškana) na tih 15 metara i veruj mi na reč da je preklapanje na tih 15 metara je beznačajno bukvalno par zrna veštaka...za granično bacanje kod mog rasipača(moram tako da napišem jer ima razrnoraznih verzija,modela,veličina tanjira,rasipača,itd...)Nabodeš jedan dodatak na levu stranu na lopaticu(dužu)koji se zove Tele Quick to ti služi za prvi prohod da nebi prebacivao van granice,to posle skineš kada već radiš drugi prohod i probao sam i bez toga i bukvalno kod komšije nađeš par zrna đubriva...E kod većih daljina sigurno ideš na preklapanje ali da vas ne buni ta skica nije ni tu 12 metara 24 metara,zato sam napisao odmah sa starta da je poželjno imati tu knjigu njihovu korisna je...i namestiš lopatice po knjizi i bole te ćoš koliko je metara preklapanje...Tu je radilo na tome 10-ine Švaba inžinjera u Amazoneu da bi testirali bacanje i đubrivo i širine i položaj lopatice i otvorenost šubera i brzinu kretanja itd.,itd.,a sad mi seljaci iz Srbije doveli smo do pitanja njihovu stručnost...Jer kod Vicona dođu samo serviseri i vidi ih rasipač i odmah baca precizno...Malo je neozbiljno ne???:ppozdrav:
 
Sve si tacno rekao. Ja nemam Amazone,imam Donder,ali i na njemu ima stelovanje koje odlicno radi,moze da se steluje da vise baci iza traktora,moze vise da baca sa strane,kad se nasteluje da sve baca jednako onda radi perfektno. Najbolje se vidi kad bacamo na zito,a pored je oranje,bukvalno bude djubriva kao da si liniju povukao.
 
Mislim da niko na forumu nije pravio plocu za bacanje vestaka uz vrstu za Ormaric rasipace. Odradjeno prosle godine ali nisam kacio slike. Par slika u radu od pre neki dan.



WP_000164%201_zpswpbqiblo.jpg~original







PhotoChooser-ec8ceec1-aa44-4e90-b51c-d5ccec0d6be2_zps8r0i6caz.jpg~original






PhotoChooser-beb29288-7b7f-4805-8959-f09a1c777830_zpsidassgwy.jpg~original





PhotoChooser-f60c1045-21da-4320-9b34-a5694a921b77_zpsopvtjyfi.jpg
 
Nedavno tata kupio Viconov rasturac sa lulom ali nije u tip top stnju. Cena je bila takva da nisam mogao da ga ne kupimm. Problem je sto je bio kod nemarnog gazde pa su neki delovi od ne pranja i ne rada propali. Trebaju mi limovi sto idu na dno kosa (onaj prohromski i gvozdeni sto regulisu kolicinu djubriva) i ona plastika sto dolazi izmedju. Bice verovatno jos nekih sitnica. Gde bi to moglo da se nabavi a da je kvalitet pristojan?
 
Posle sam se setio njih. Danas sam rasturio radni mehanizam i on ide na peskarenje, farbanje, novi lezajevi, sredjivanje osovine (pojela je korozija) ili cu kupiti novu ako nije previse skupa. hvala svakako.
 
Jel ima neko Donder kran za dzambo vrece.Konkretno me interesuje,posto i dva modela manji i veci,da li moze manji kad se zakaci za rasipac da dohvati vrecu na prikolici?
 
Nemam u vlasništvu,ali trenutno imam jedan veći u dvorištu. Cena msm da je bila oko 1800e.... I kada bih uzimao (a hteo sam pa mi se nešto iskundačilo) uzeo bih veći. Za par stotina jevreja razlike nije po'so uzimati manji pa kad zakačiš veću džambovku i da se misliš 'oće l' izdržati da podigne ili će nešto da se odreši i pukne.... Neka hvala. A po pitanju agregatiranja sa rasipačem,e to nzm. Uzmi veći kran!
 
Hocu. zvao sam danas par firmi i svi kazu da je rok isporuke minimum 2 meseca, e posle sam nasao jednu firmu kojoj stize u petak 30kom i to samo te vece,cena je 1830e sa pdv

- - - - - - - - - -

Nadam se da pasuju na sve modele Donder rasipaca
 
Na ove sa hidro otvaranjem pasuju sigurno,a na one mehaničke nzm.
Nego imam ja jednu molbu za tebe Milovane, a i za Krisa. Milovane ti možeš i bez slika,a Krisa bih zamolio da škljocne par slika njegovog rasipača ustvari najviše me zanimaju tanjiri koji su,gde su im brojevi za podešavanje (na obodu tanjira ili gore na tanjiru) da li su OM ili OS diskovi,kako podešavaš za npr ureu (može i npr 3x15) Znači na kojem položaju lopatica A a na kom lopatica B. Kako izgleda taj Teleoptik-kvik za lopaticu takoreći sve me zanima što treba da se podesi i kako da se podesi da rasipač ne prebaci na komšiju,tj da ne ide na preklop. Milovane takodje pitanje i za tebe. Kako podesiš lopatice,na koje brojeve za npr ureu ili 3x15 a da ne preklapa tj da ako si namestio zahvat 15m da to i bude 15m.?
Hvala!
 
Ja sam uzeo diskove sa zahvatom od 10-16m posto ima dosta malih njiva,ja sam ga nastelovao na 15m po tablici iz kataloga kad sam ga kupio i nikad to vise nisam dirao,male su varijacije kod granulacija,baci od 14.5m-15.5m u zavisnosti od djubriva. A sto se tice pokrivenosti,na samo kraju lopatice ima pokretni deo kojim se steluje A-B polozaj tj.da li ce vise da baca na krajeve ili iza rasipaca. Ja sam ga stavio izmedju i stvarno svuda jednako baca.
 
Takvi su i moji diskovi i lopatice.... Imam i one 18-24 lopatice ali tek to baca u pi... mat.... Probao sve,i ta zakrilca na kraju lopatica i podešavanje po donderovom katalogu pa podešavanje po amazone katalogu i da ga hebeš baca preko zadate širine.... A na kojim obrtajima kardana radiš? Ili ajd da preformulišem koji traktor i koji obrtaji motora? I ajd ako ti nije teško pogledaj poziciju lopatice A i lopatice B. Na kom su broju?
 
Ok,pustiću ti sms,pa ti kad stigneš baci pogled. Živo me zanima na kojim brojevima su lopatice!
Mada mislim da znam gde je caka.... Ti sa rusom na 1500-1600 obrtaja motora nemaš 540 obrtaja kardana. Tek na 2000 i malo preko ima 540. A ako se kardan prebaci na 1000 onda 540 daje na ~1100-1200 obrtaja motora što je malo malo......
Ja bacam sa 588 koji ima brži kardan (720) tj 540 daje na 1600 obrtaja motora.
 
Takvi su i moji diskovi i lopatice.... Imam i one 18-24 lopatice ali tek to baca u pi... mat.... Probao sve,i ta zakrilca na kraju lopatica i podešavanje po donderovom katalogu pa podešavanje po amazone katalogu i da ga hebeš baca preko zadate širine.... A na kojim obrtajima kardana radiš? Ili ajd da preformulišem koji traktor i koji obrtaji motora? I ajd ako ti nije teško pogledaj poziciju lopatice A i lopatice B. Na kom su broju?

Moji diskovi su od 10-16m i isto baca u 3 lepe... jedva ga ustelujemo...
Mi jesenja hraniva sa tim lopaticama raspodeljujemo na 22-24m i to bude idealno... a ureu na 15m ali imamo preklop po minimum 2m. Isto rusom raspodeljujemo.

Problem je sto u njihovom katalogu ima dap sa koef. 0,92, a recimo map i 3x16 imaju koef. preko 1 i zato leti mnogo vise od zadate sirine, urea je bolja, jer imaju dobar koef. u katalogu...
 
Nazad
Vrh