Rasipači mineralnog đubriva

Da li neko zna na šta tačno utiče položaj rupe koja ispušta vestak?
 
Druškane napisao sam gore sve oko podešavanja šta sve treba da se odredi i uradi pre bacanja đubriva,ako si pažljivo pročitao moj post...Nije to baš tako,namestili smo rasipač na 12 metara...Npr. urea i NPK nisu iste specifične težine i onda šta smo naštelovali na 12 metara???Brzinu kretanja isto netreba zanemariti,otvorenost šubera isto bitna stavka,itd...nije loše imati tu knjigu koju imam ja(korisna je)...:ppozdrav:
 
Procitao sam, i to vazi za svaki rasipač. Naravno da zavisi od tipa đubriva, zbog specificne mase i granilacije, no nema veze, znam sta sam video, sano steta sto nisam poslikao te psenice iza traga traktora.
Meni se cini da su se zbog ove specificne godine za psenicu pokazali iliti dokazali brendovi, govorim za moj kraj.
I da, o stručnosti, zadruga ima kvederlanda, i radnike zabole za podesavanaj, pa baca bez greske, toliko.
Kod drugara Vicon takodje, serviseri kako su ga pustili u rad, za primer. Dosli na njivu, postavili menzure, napravio 2 prohoda, pokupili menzure i prmerili. U svakoj indeticna kolicina.
 
I šta smo ustanovili sad ja i ti???Da je zemlja okrugla i okreće se,a kako iz bunara ne iscuri voda???:haha:
 
Recimo da nisam naklonjen ni jednom brendu samo ću u velikim crtama ovo što si ti napisao dosad...Juče si pitao "šta ima da se podešava na rasipaču",malopre si pisao da se to sve podrazumeva što sam ja napisao šta je bitno kod rasipača da se našteluje i da to tako treba a sad opet tvrdiš da to i nije toliko bitno zato što kod zadruge bole uvo radnike da podešavaju došli samo serviseri postavili menzure i pokupili i sve je O.K.A dali si razmišljao u tom pravcu da su ti serviseri već ranije podesili taj rasipač za određeno đubrivo i ono što si ti video iz te cele priče je bio kraj pesme(provera rasipanja)...:ppozdrav:
 
Mislio sam na to, sta ima jos da se podesava pored onog sto se podrazumeva, posto ispada da ne znaju da ga podese, a imaju uputstva kao i ti, jer su kupljeni novi.
Ovo oko radnika, sam se nadovezao oko stelovanja, amazone moras stalno cackati da bi radio kako treba, dok radnike oko kvederlanda zabole, i opet baca dobro, to je poenta.
Kako su mogli serviseri da znaju koje on djubre ima kod kuce? Nego su ga podesavali verovatno isto kao i ti, sad dal on to isto primenjuje nisam pitao.
I samo jos ovo, oba vlasnika amazone, bacaju vec 3-5 godina unazad, i samo se ove godine pokazala nejednakost u psenici, dok pre nije bilo problema, sto znaci sta? Da su zaboravili kako se podesava
 
Sad ja treba iz Srbobrana da znam šta su mogli zasrati U Itebeju tvoje komšije.Pitaj ih ako te baš toliko interesuje,ja bi ih pitao...:ppozdrav:

P.S. Možda su bacali po najvećem vetru a ovi iz zadruge po mirnom vremenu...Otkud znam...:ppozdrav:
 
Pa kad si se ubacio u toliku polemiku, red bi bio da dodjes da im nastelujes

Nego pitanje oko stelovanje je ispalo kako je ispalo, iz razloga sto pored podrazumevanih podesavanja, na bogballe, kod kog se zahvat sa lopaticama od 10-18m steluje pomocu broja obrtaja kardana(sto ne znam koliko je precizno) A lopatice imaju nekoliko zazora na kojima se vrsi neko fino podesavanje, koje je u fabrici nastelovano, i to se u principu ni ne cacka, pa sam iz tog razloga pitao da li nesto tako postoji kod amazone-a. Ali kod njega se zakretanjem lopatica podešava zahvat. Znaci nema nikakvo dodatno/fino podesavanje.

Koliko ti na krajevima pravi preklop ako bacas 18m, ili koliko vec standardno bacas?
 
Kod Amazonea ne ideš na preklop...Kad namestiš lopatice po knjizi i po đubrivu tad je 15 metara 15 metara,18 metara je 18 metara...:ppozdrav:
 
Po knjizi pise da je 12m, zapravo 24m, 16m je cak 36m
I amazone ima dvostruko, i visestruko preklapanje, zavisno od tipa lopatica.
Za vece lopatice, od 18m i vise, nije navedeno.
 
Na 15 metara su mi stalni tragovi zbog prskalice i na tu širinu bacim u centimetar tako da nema preklapanja...:ppozdrav:

P.S. Preleti 5-6 zrna veštaka van tih 15 metara...:osmeh:
 
Nazad
Vrh