Rasipači mineralnog đubriva

Vidio sam da ima za ove crvene rasipace pa sam konto da nisu isti al procita da moze na oba....morat cu to ipak vidjet u nekoj poljoapoteci
 
Jedno pitanje i molim za pomoc. Imam rasipac crveni msl da je jugometal. Ima tri rupe gde se stezu lopatice. Kod mene je stegnuto na trecoj rupi gledano u kontra smeru od okretanja. Da li je to dobro i za koliko je to sirine namesteno? Imam utisak da posle bacanja djubriva po psenici samo malo jace od sirine traktora psenica je modra ostali deo je svetlije zelen. Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan
 
Hvala miso. I jos nesto. Na koju rupu stavljas osigurac za otvore za koju kolicinu djubriva naravno i koje djubrivo je u pitanju. Ja nikako da ustelujem. Nekad je urea na 7 ili 8 i bacim oko 150 kg na ha a idem 1brzom sa 539. Ili je 9 za kan a ista kolicina. Sad sam isao an i stavio na 8 rupu ali msl da ne bi bilo do kraj. A ako bih isao 2 brzom ostalo bi mi sigurno u rasipacu od 200 kg planiranog.
 
Mišo 272 juče sam pogledao i pogrešno sam ti napisao da ima tri rupe. U stvari ima 4. E sad je pitanje koja je odgovarajuća. Imam slike ali ne znam da stavim ovde na forum.
 
Miso 272 evo slika (hvala brankovicu) od rasipaca pa bih tebe ili ko moze da mi kaze na koju rupu treba da stavim lopatice kako bi razbacivanje bilo ravnomerno i zahvatalo sirinu od 8 m. Hvala svakom clanu foruma koji mi pomogne.
 
Probaj u srednje rupe da stavis lopatice,a gasom probaj da nadjes sirinu. Leva strana na ciklonu manje baca uvek.moras rucicu za levu stranu malo vise da otvoris.probaj dok je prazan i sve ces shvatiti
 
Kod mene se zajedno otvaraju otvori. Br obr mi je uvek 1500 i idem prvom brzom. To je msl dovoljno. Jedino da probam na jednu od ove dve rupe 2 ili 3 s bilo koje strane gledano pa da vidim. A za to da leva strana je manja vec znam. Ali zbog prskanja ne mogu da gazim psenicu da mi jedna strana bude uza. Hvala na ovom savetu. Ako jos neko ima neki predlog nek napise
 
Ako zelis da ti se rasipac slaze za prskalicom savrseno,i da koristis stalne tragove,e ondak ces morati malo vise da platis..ne mogu se ovi jeftini rasipaci meriti sa nekim kvalitetnim sa dva diska tipa sulky..sve to ima svoje..
 
Izvini MIRBAN nisam bio na forumu pa sam sad vidjeo da pitaš za rasipač Probaj na 2 il treću rupu a to što baca jedna strana više ako imaju dvije rupe otvoriš jednu malo više ima šelanje na ručicama. Otvbaraš onu lijevo malo se poigraj tim štelanjem tako sam i sam radio dok sam dobio što sam htio .
 
Pre neki dan na rasipcu sulky mi pukne osovina koja ide od diska do diska.Prosto neverovatno nikakav otpor nije imala nigde nista nije zapelo.Verovatno los odlivak.Uradjena nova 2200 dinara...Samo da sklopim jer mi sutra hitno za prihranu kupusa i luka....
 
Ako zelis da ti se rasipac slaze za prskalicom savrseno,i da koristis stalne tragove,e ondak ces morati malo vise da platis..ne mogu se ovi jeftini rasipaci meriti sa nekim kvalitetnim sa dva diska tipa sulky..sve to ima svoje..

Sremac sve ovo ja znam. Ali da ne preterujemo. Samo ne znam zasto kazes sve ovo jer mislim da moze koliko toliko da se usade ovaj jeftin rasipac sa mojom jeftinom prskalicom morava 330. Njoj su grane 8m a i ovaj treba toliko da baca. A njive mi nisu kilometarske kao vase pa da idem sa stalnim tragovima. I sa ovom tehnikom moze lepo da se sve uradi samo treba to uskladiti koliko toliko. Opet hvala svima. Probacu da ga prestelujem i isprobam pa cu videti.
 
Nemoj se baća ljutiti..i ja imam jeftini megametal rasipac,i prskalicu agromehanika sivu sa pocetka 80tih...nisam mislio da te uvredim...ja se ni ne trudim da usaglasim te dve stvari,kad prihranjujem psenicu ona je jos niska i ne smeta joj,podigne se,a kad prskam idem koliko moram i nema tu mnogo pameti..taj isti rasipac nekad baca 10ak metara nekad 15ak u zavisnosti od djubriva,i ko bi to sve stelovao i uklapao za to malo sto ja radim..
 
To što rasipač baca ne jednako ima i svojih dobrih strana.Desi se nekad da ima neka dolja malo vlažnija i ja tu namestim da idem sa onom stranom koja više baca i taman zaobiđem i izbegnem to_Onda sam srećan i kažem sebi:Alal ti vera Aco,majstor si,nisu ti ni ovi vojvođani sa 100+ ravni,svaka ti dala.
I onda ni jedna ne da,a ja opet kod svoje žene,al prvo da se čuje usisivač,pegla,mikser...Tu ti se umorim i prođe me volja i ajd na spavanje.
 
Sremec ne ljutim se ja na tebe. Samo sam pitao. I pokusavam da uradim sto je bolje moguce. A sta je najbolje svi to ovde znamo. Samo se za toliko bas nema. A i ove moje male povrsine zelim da uradim najbolje sto mogu. Kad vec radim da ne radim dzabe. Kao sto kod mene ima nekih "velikih" gazda gde je bitno da se kaze da obradjuju toliko i toliko ha a prinosi nikakvi. Moje je da to sto imam uradim sto je bolje moguce s moje strane a onaj odozgo ako pomogne super. Da ste mi svi vi zivi i zdravi i da vam sve rodi i sutra svi lepo da provedete ovaj veliki praznik.
 
Nazad
Vrh