Rasipači mineralnog đubriva

Ma jok, sa kamionke je dovoljno kad se natera u rikverc da se sa nje sipa direkt unutra, a ako sve bude po planu prelazimo na dzambo vrece od 600 kila, zato sam i nadogradio.

Послато са BV5000 уз помоћ Тапатока
 
Gdje bi se mogli kupiti ovakvi diskovi (orginal su bezobrazno preskupi) i možda štimaju od nekog turčina ili slično.
 
Verovatno može u Best&co Vrbas jer imaju i ovakvih rasipača pa samim tim i delova za njega,ali di si ti od Vrbasa..... Jedino neki organizovani transport?
 
Dotjeran danas rasipac Ferti od 400 litar a kostao je 460 km....jos sam zbavio i krunjac cakovec bez elevatora koji je 936 km....od popusta sam imao jedino njihov prevoz
 
I kod ovog rasipača isti problem kao kod svih malo privreda jako je daleko tanjir od ispusta gde curi đubrivo, to nisam video da je rešio ni jedan da bude bliže jer ovako nije dosta da isključiš kardan nego treba zatvoriti oba strane inače isprazni se dosta brzo i ako se ne vrti tanjir.
 
Imal gdjegod slika onog dodatka za zasipat kukuruze sto ide na rasipac.....ja sam stvarno smotan za ovu tehniku..sto god potrazim ono corak :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh