Rakija od kajsije

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.648
Prvu destilaciju hvataj do 27-30 stepeni ukupno dole u posidi , to je na luli ispod 10 stepeni.

Prepek prekini tu oko 45 stepeni na luli,nemoj ici puno ispod toga, a u posudi ces imati jacinu oko 65stepeni i vise , posle odlezavanja razblazujes destilovanom vodom.

Kod prepeka oko tih 45-50 stepeni cesce probaj , cim osetis nesto da ti nije po ukusu bolje prekidaj ,nego da patoku pustas u rakiju.

AcaFaca

Član
Učlanjen(a)
30 Jul 2011
Poruka
170
Brzo ti se zavrsilo vrenje. Koliko sam razumeo stavio si voce pre 4-5 dana. Kako si zakljucio da je gotovo?

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.610
Mi smo Viljamovku jesenas pekli 4-ti dan od mlevenia, sve praceno refraktometrom.
kajsija stavlhena u subotu jutros 6 brix-a večeras 5,2.
Pečenje startuje u ponedeljak sabajle.

AcaFaca

Član
Učlanjen(a)
30 Jul 2011
Poruka
170
Dobro si mi rekao. Idem sutra da proverim stanje kod mene. Kajsija stavljena u nedelju

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
7.734
Mi smo Viljamovku jesenas pekli 4-ti dan od mlevenia, sve praceno refraktometrom.
kajsija stavlhena u subotu jutros 6 brix-a večeras 5,2.
Pečenje startuje u ponedeljak sabajle.
Ja peko danas. Isto u Subotu stavljena. Sve ukupno sa 5% dodatog secera 46 l sa 400 kg.
Ali tako ukusnu i pravu kajsijevacu retko sam pio!

ta Peera

Član
Učlanjen(a)
26 Dec 2010
Poruka
1.663
Razblaživanje rakije na željenu jačinu tabela
[/URL][/IMG]

Danas treba da dobijem kajsiju za rakiju pa počinje ,,žurka "
Dali je kvasac obavezan ili može i bez njega ??

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.175
Prvi put pecem kajsiju,samo sam pekao lozu i sljivu. Da li stavljate selektivni kvasac? Koliko % secera stavljate?

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.175
Danas smo odvajali kostice i stavljali u kacu kajsiju,ali bilo je sigurno 30% plodova koji nisu zreli. Sta ce biti od te rakije?

marceta.b.

Član
Učlanjen(a)
10 Okt 2013
Poruka
1.015
Danas smo odvajali kostice i stavljali u kacu kajsiju,ali bilo je sigurno 30% plodova koji nisu zreli. Sta ce biti od te rakije?
Trebao si prebrati te zelene i ostaviti ih koji dan da nasilu uzre čak i da malo ugnjile pa onda njih u kacu. Kao što je kolega napisao manje rakije i arome definitivno ali moguće i da se rakija oseti na "zeljasto" zbog ne dozrelog voća. Posle kajsije sam prodavao šljivu i jedna mušterija mi je tražila isključivo kupljenu, prezrelu može i raspadnutu bukvlno da se raspada na dodir da prsti upadaju kad se dotakne... verujte da me je malo bio i blam kad sam mu odneo ali je čovek prezadovoljan kaže "...e tu ima šećera i arome a ne u onim na oko lepim a polu zrelim..."

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.175
Odvojili smo 50 kg zelenih od ukupno 500kg, e sad ovo sto je smuljano bilo bas gnjcavih a bilo je tvrdih,ali su slatke. Stavio sam 7% secera i selektivni kvasac,sutra cu da dodam hranu za kvasce

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.105
Jedan deo rakije sto sam pekao iz klasicne komine sa secerom sam razblazio neki dan litru i zamutila se. Nije valjda da ce cela ta tura biti takva? Ima je 26l na 25gradi

Vrh