Radovi u malinjaku

@ ivanko:haha: salis se gde si video da sam postavio mrezu .....samo se pripremam, da bih nekad u buducnosti postavio nesto slicno ovako nekako
20hsj2x.jpg

A to je PG sa zasencenjosti 8-16 %...? odlucicu dok se jos malo eduk, raspitam..?




Dalje pisanje o PG zaštiti u odgovarajućoj temi.
 
Poslednja izmena od urednika:
ljudi ja pogibo zalivajuci svako vece i kap po kap i rucno i traktorom po 10-12 000 litara i nista.............





BOZE.................DAJ KISEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 
Pitanje za iskusne sadio bih na jesen 25ari tulamina da li je pametan izbor sorte i koji medjuredni razmak da idem kao i to gde mogu uzeti zdrav sadni materijal privatno od nekog od vas i koja je cena po sadnici listao sam temu ali nema ono sto ja trazim
@Mikeer
isprazni folder privatnih poruka ubih se pokusavajuci da ti posaljem pp:ppozdrav:
 
Pitanje za iskusne sadio bih na jesen 25ari tulamina da li je pametan izbor sorte i koji medjuredni razmak da idem kao i to gde mogu uzeti zdrav sadni materijal privatno od nekog od vas i koja je cena po sadnici listao sam temu ali nema ono sto ja trazim
@Mikeer
isprazni folder privatnih poruka ubih se pokusavajuci da ti posaljem pp:ppozdrav:

postovani rajko, tulamen je stona sorta i prodaje se najbolje kao sveza (ako imas trziste za svezu malinu to je pogodak) ako oces da prodajes za zamrzavanje to je greska jer tulamen nema posebnu vrednost kao zamrznuta malina
 
Ovde kod mene je otkupljuju po ceni mikera e sad sta rade s njom nemam pojma moje trziste je otkup tako da prodaju u svezem stanju i nepomisljam e sad kad su takvi uslovi da li je bolji miker mozda kad sve vec ide preko otkupljivaca to je ono sto me zanima jer na vilamet i nepomisljam.
 
rajko sve sam pobrisao i počistio....prazno je .... Što se mene tiče malina možee biti sorte xxx ako je neko dobro plaća gajim je ...

:ppozdrav:
 
Kad li ce kisa ovo vise ne moze da se izdrzi....................ja zalivam koliko mogu,ne znam vredi li joj sta ili ne.Imam dosta lista suvog,pogotovo 4-5 liski najblizih zemlji,one su kao cips kad stisnes samo se raspadne,ima i celih lastara suvih...Kako se vi borite,imate li slicnih problema:sta:


:ppozdrav:
 
KAd orezujete malinutj prikracujete je ako je potrebno u jesen ili u proljece?
Kod mene imal lastara izraslih i po 2.5 m pa da li da ih ostavim do proljeca pa ih prikaracujem ili sad u jesen?

Sta je potrebno od radova izvrsiti u jesen?
Koji kanap koristite za vezivanje?
Ja sam razmisljao dakupim kanap koji koriste prese za sijeno, koji tip je dovoljno jak?
Malina je zasadena u jesen 2010godine
 
Poslednja izmena:
@Enes
Kanap za vezivanje tip 1200 (1200m u 1kg), može i slabiji zavisi kakav izbor imaš u trgovini. Ne moraš sada prekraćivati lastare može i na proleće ( prošle jeseni su mi lastari bili potpuno divlji pa sam ih prekratio u septembru na otprilike 2m nije bilo nikakvih negativnih posledica).

@pole

Šta se dešava sa onim sadnicama (može i na PP ili tel.) Vrlo me zanima mišljenje stručnjaka.

:ppozdrav:
 
@ mekeru prijatelju...Sta da kazem::lose::::jako_besan:: Definitivno je rak i u Valjevu isti slucaj.. samo sto kod mene ,zbog navodnjavanja manifestovalo se u mnogo vecem obimu i biljke do neke faze napreduju kao iz price , a onda u problem .
Evo kisica osvezava mada vidi se da ce biti jako malo i slikam po kisi ....razgledajte ovo i zeleo bi misljenje vas iskusnih, sta bi ste vi radili sa ovih 800 m
Ja dolazim u iskusenje da ovo unistim jer je u neposrednoj blizini MIKERA iz Krupnja koji je zamalo kao za udcbenike. Mada me strucnjaci i rasadnc. odvracaju od te namere ....da se strpim i da pokusam tretman kpk ucoci kisa RIDOMILOM i na prolece , mada sam 30 08 11 pustio TRIFANDER 1.5kg/h razmisljam da kasnije ponovim ..... jednostavno, previse sam ZABRINUT
dxg1ls.jpg


fdaeed.jpg


308k2ko.jpg


2ls76r.jpg


A ove su iz Krupnja

2eellkw.jpg


A ove su kontejnerske iz Dobrinje... na njih bi bio sigurno mozda PREZADOVOLJAN al da su mi dosle po obecanju krajem aprila .... al dosle mi 20 06 11 u naj vece temperature sta da kazem .....?
2dserzd.jpg
 
poydrav svima:ppozdrav:

Pole malinjak ti je za knjigu,nema sta,ne vide se posledice suse...nista se ne sikiraj dogodine bice::novac::
Kod mene imam ozbiljnih ostecenja od suse i ako sam cesto navodnjavao,i veceras sam ubrizgao 10t vode ali velika povrsina pa se ne primeti mnogo...prskao sam i 2 puta FERTICARE u zadnjih 15 dana,malo je zivnula ali nisam zadovoljan. Imate li neki predlog cime da je jos malo oporavim,vidim ima lastarcica i sad krecu novi,neki su mi preko 2metra,neki se osusili,potpuno, saroliko stanje...


samo da je kise bar malo...................
 
zaljevaj vise, kod mene se pocela malina susiti i krenio sa zaljevanjem svaki dan par dana (oko 5m3napovrsinuod 30 ari).
Imao sam lastara koji su smedi, sav list otpao, ja se razocarao.Kad juce idem da vidim i imam sta da vidim, sve novi listovi krenili da izbijaju iz tih smedih sprzenih lastara.Tako da jos ima nade i kod tebe.
A ima dosta novih lastara, ja nemogu da vjerujem koliko izbijaj i to uzadnjih par dana od kakozaljevam redovno.
Kod mene nije bilo kise, blizu dva mjeseca.
 
:ppozdrav:
Svim malinarima i ljudima od struke ......

Evo sta.kad i kako sam radio........siguran sam da je moglo bolje al zato sam Tu na forumu . Obzirom da sam skupo nabavio problematicne sadnice dvorodne ( bakterij. rak) A ubedenja sam da ne postoji neizleciva bolest , samo je pitanje kako.
Mozda neko ima nekih ideja ,bio preperatima ,mozda neka kombinacija .......Ako neko nesto zna MOLIO bih za savet ,preporuke,isl.

Na tabeli pri dnu je plan moguceg tretiranja u narednom periodu....?

2wozngk.jpg


Moguce da je se manifestovalo vise nego st bi ,zbog urednog zaliva i kisnog proleca

2gvlwjo.jpg

Evo kako to danas izgleda
29axxzk.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh