Radovi u malinjaku

23wmxvp.jpg
[/IMG]
 
27zdmr4.jpg
[/IMG]

Evo malo slika...situacija je sasvim zadovoljavajuća, malo lošija u jednom malinjaku (onom koji se na prvim slikama vidi malo u daljini), ova slika je iz njega. I tako...:osmeh:
 
zdravo drugari malinari .Imao sam nekih problema oko lozinke pamoradoh sve iz pocetka tako da me stari clanovi foruma znaju ima dosta lepih fotki da se vidi a bogami i zanimljivih odgovora i poucnih za ovih 15 dana ,no ljudi dali kod vas ima nekih cudnih buba sa neka dvarozica velicina bube ja oko5-6mm crne boje i ako sam prskao sa insekticidom ono od nekuda dolaze citava invlazija pozdrav
 
Pozdrav braco malinari,vidim,sve redje smo na forumu,sve vise u redovima,xex.Valjda ce nam se isplatiti,dace Bog.Juce iskoristio lepo vreme,malina uveliko cveta,poprskao sa Mirage 45 ec,fungicid protiv mrke trulezi,susenja cvetova,grancica+folijarno djubrivo Green Plant.Planiram da poprskam uskoro jos jednom sa Signum-om u precvetavanju,pa pitam iskusne malinare za savet.....da li mogu da se mesaju fungicidi Signum+Quadris,za zastitu novih lastara,ili cu Quadrisom morati posebno da prskam?
 
Samo da ti kažem da sam se par dana raspravljao sa jednim stručnjakom za malinu (priznati zaštitar) koji mi kaže da Signum nema šta sad da traži u malini.Može samo da šteti.Njegova preporuka je Qvadris ili 7 dana pred berbu Svič.Nek ti još odgovore ovi iskusni sa foruma, verovatno bolje znaju.
 
Koliko je meni poznato signum i quadris nema potrebe da se mesaju,ili signum ili quadris.Ako idete quadrisom mora se dodati nesto protiv truljenja teldor,swic itd.Signum deluje i protiv truljenja(sive plesni) i potiv susenja izdanaka.MIslim da je signum dobar preparat.Pogledajte malo unazad ja sam stavio na ovaj forum program zastite maline koji preporucuje savetodavna sluzba Uzice.
 
U programu zaštite za 2011.god iz Savetodavne Službe Užice piše: Pred cvetanje(cvetni pupoljci) ide Signum +Nurel D ili talster 10EC, a u toku cvetanja i formiranja plodova ide Qvadris +Mythos ili Teldor 500SC ili Switch 62,5WG.Prepisao sam nemam skener.
 
Nazad
Vrh