Radovi u malinjaku

Ljudi ima li kod vas pčela, kod mene baš loše, vidim tek po neku na maslačcima. Ako ovako nastavi neće valjati
 
Ljudi ima li kod vas pčela, kod mene baš loše, vidim tek po neku na maslačcima. Ako ovako nastavi neće valjati
Kod mene polako kreće da se otvara cvet, i video sam poneku pčelu, ali mnogo više ih je bilo na početku vegetacije kada je biko dosta livafskog cveća u malinjaku. U komšiluku imam pčelinjak tako da neće biti problema u mom slučaju.
Inače, evo kako se praznuje 1. Maj na selu:

Sent from my CPH2025 using Tapatalk
 
Sećam se da je nekada moj deda imao ovaku sličnu napravu iz dva dela i zvalo se - babica i čakanac.
 
Interesantno da se u mom kraju ne skida kosište kad se otkiva kosa. Kosište je obično čvrsto nasađeno i nije predviđeno da se skida. Mislim da je lakše otkivati kad se skine sa kosišta
 
Kad kucaš na pretraživaču google babica i čekanac ne izbaci nama očekivane rezultate pretrage
 
Trenutno stanje
ccfdcbc78caffa1ab671e28987e1cb03.jpg
d409f7f70485d7b965021d8a58747b1c.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Savic83
Svaka cast, odlicna je...
Vec si ranije pomenuo da ne pratis niciji program zastite vec sta trenutno imaju u apoteci ali radis li neku posebnu zastitu mimo redovnih prskanja po svakom programu zastite?
Jer se vidi da je malina zaista zdrava.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Malina je u Mačvi. Lako za navodnjavanje i obradu. Sa minimalnom zaštitom i brigom mogu se postići dobri prinosi. Uz adekvatno odabranu parcelu.
Kod mene, slikano pre tri četiri dana. Sledi freziranje i zakidanje lastara.
d8d336280212d61b47e90ce27962443e.jpg
c78a6158e63281c22db0a7552b24a635.jpg


Послато са SM-G770F помоћу Тапатока
 
@Gale T.
Svaka vam cast odlicna malina, mene sramota da slikam moju a radim sve maksimalno, ksc djubriva, svaku zastitu na vreme ali dzabe...
Ciji program zastite pratis?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
I kod nene trenutno, rekao bih, možda najgora od svih godina. Videćemo... Ostalo je još ptičijeg mleka da joj dam, ostalo je dobila, pa se možda sredi tokom maja.

Sent from my CPH2025 using Tapatalk
 
Ma da sta ima po programu to i prskam nista posebno ni sto se tice prehrana, najjeftinijia djubriva amonijum sulfat i monofosfat pustao 3 puta i to je to.. Mada meni je bitnije posle branja sta se radi i da se tada ne preskacu prskanja, da se vodi racun o bolestima i da nije u travi.. Ja inace 3-4 puta prskam lastare sa kabukijem i zene samo pokidaju te suve lastare jednom oko 1og juna da ne bi bilo degenerisanih

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Au druze sad si me razocarao, dodje mi onda onu moju da idem odmah da pokosim, koristim Ksc djubriva, svaki tretman na vreme, izvuceno 6 prikolica ovcijeg zgorelog stajnjaka maksimalno punih jednosovinki na 1750 duznih metara, dva puta kopana, rucno zakidanje lastara i pogledaj kakva je, ne mili mi se da idem u nju. Slikano pre 2 dana.
Da je ovakva kao kod tebe ne bih izlazio iz malinjaka
d3e2ce717391a603fa1eab8ccd682035.jpg
5e814df4743e42a419eca31278b6175f.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dnevnice su mnogo skupe za rucno zakidanje, sa 400ml kabukija poprskam 1800m, a nemam ni vremena da non stop budem u njoj jer imamo i jagodu mnogo posla... I opet ti kazem ako prosle godine posle branja nisi prskao na vreme i drzao je u travi dzaaba ti sad i zlato da joj daa

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ma koseno kada god trava predje 10-15 cm, posle berbe odmah isecena stara, posle 10-tak dana izneta i zapaljena uradjena dva tretmana zastite, oplevljena tada u redu, redovno zalivana i nije to to...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja moju samo isecem nikad je ne vadim pre februara, malo pravi hlad mladim lastarima a i lakse mi kad sav lis opadne..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh