Radovi u malinjaku

A da probas prvo da bacis po jednu brazdu, nekim manjim plugom, tomom ili kultivatorom, posle frezanje ide pesma. Ja asam isto ginuo samo sa mutom gorenje, utabaju beraci preko leta da ne poveruje covek. Kupio sam bocnu frezu i suzio za toma vinkovic, sve je bolje neko rucno.
 
A da probas prvo da bacis po jednu brazdu, nekim manjim plugom, tomom ili kultivatorom, posle frezanje ide pesma. Ja asam isto ginuo samo sa mutom gorenje, utabaju beraci preko leta da ne poveruje covek. Kupio sam bocnu frezu i suzio za toma vinkovic, sve je bolje neko rucno.
Ja bih u mojoj njivi Ferguson polomio, a kamoli frezu... Samo livada...

Sent from my CPH2025 using Tapatalk
 
Na ovo sam mislio.
Ovo sa tvog videa zovemo ratluk i jedu ga misevi u domacinstvu ali ovi poljski ni da probaju...
b51681279cc11fdb57fb3c3792f64d33.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas na 2750 duznih metara baceno 150kg Eurofetil 34, 100kg Fiziomaksa i 250kg Sulfama.
Radjena je analiza zemljista, tako da nije radjeno napamet.
Medjuredni prostor sredjen setvospremacem, isfrezirano uz redove, cekam ozbiljnu najavu kise i celu povrsinu prscem Stop Akvom, navodno dva meseca uspeva da drzi povrsinu bez trave.
Sutra je u planu okopavanje u redu i prekustra nadam se konacno stajnjak da izvlacim...
b65ba09b1bdd2aa93cec3a4346a6adf4.jpg
c8246a46efa1926ae0cc945e6f383699.jpg
fa1abc62eff2e2901cf55d64ea2d4079.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Cini mi se da je rotacioni plug?
Ostane velika povrsina neobradjena, samo je blago nabaciio zemlju na red, trava ispod ostala netaknuta.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas na 2750 duznih metara baceno 150kg Eurofetil 34, 100kg Fiziomaksa i 250kg Sulfama.
Radjena je analiza zemljista, tako da nije radjeno napamet.
Medjuredni prostor sredjen setvospremacem, isfrezirano uz redove, cekam ozbiljnu najavu kise i celu povrsinu prscem Stop Akvom, navodno dva meseca uspeva da drzi povrsinu bez trave.
Sutra je u planu okopavanje u redu i prekustra nadam se konacno stajnjak da izvlacim...
b65ba09b1bdd2aa93cec3a4346a6adf4.jpg
c8246a46efa1926ae0cc945e6f383699.jpg
fa1abc62eff2e2901cf55d64ea2d4079.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ne znam po kom si redosledu radio ali ja bi prvo stajnjak pa kopanje i ponovo frezanje pa stomp. Koliko znam posle stomp-a ne treba dirati zemlju ako mislis dugo da stiti. A i iz stajnjaka ce biti korova sigurno.
 
U ovom delu malinjaka u kom sam prskao Stop akvom sam zavrsio sa obradom zemljista, pre sadnje je izvucena kokosija osoka, a ovo je prva rodna godina tako da ovaj deo nece dobiti stajnjak.
Drugi deo maline koji mi je na 2.2m krecem sada da izvlacim stajnjak, posle sledi freziranje, okopavanje pa prskanje i tu zavrsavam sa obradom.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Imam problem u kupinjaku, neki listovi su tamno crveni do crni. Recimo kompletan list te boje a odmah do njega potpuno zelen list. Postavio bih sliku da nije previše komplikovano ovde na ovom forumu
 
Prskao sam mankogalom80 ali on je preparat protiv čađave pepelnice lista i treba preventivno prskati sa njim. Pa ću videti šta će biti
 
Ko održava sajt treba da napravi da se kao na ostalim forumima može uploadivati slika, od ovolikih reklama na ovom forumu valjda se može platiti server sa malo više memorije
 
Ima li neko ideju kako postaviti mrezu protivgradnu? Širina mreze mi je 2m i 2,4m, sta bi bilo pametno ciniti? Mrezu za sencenje sa postavljao po celoj povrsini, al ona je bila siroka mislim preko 9m
 
Ja imam u planu da postavljam mrezu za sencenje po.celoj povrsini ali ne mogu da se odlucim kako.

@amper91
Kako je kod tebe bila postavljena?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Na kočiče flase, preko zica niz duz i odozgo mreza, zategnem je gore i dole za kočice i sa strane vezem je za svaki kočić, na 5metara, i onda opet prebacim kanap preeko mreza na neki 20m da je ne dize vetar.. zna vetar da je naduva kad je tako velika povrsina kao balon, i desi se da je pokida
 
Nazad
Vrh