Radovi u malinjaku

Posto su mi lastari veliki i krivudavi sve se uplelo jedno u drugo, krenuo sam sa vezivanjem za jednu zicu na 1,8, jer je pocela i didimela sporadicno da se javlja na manjim lastarima jer su bez vazduha i sunca, pa moram to da resavam, zanima me posto lastari nisu odrvenili moze li neko ostecenje da ima se javi na mestu vezivanja.
 
Oni koji su skidali koru reći će ti da je tako najbolje, oni drugi da nema potrebe. Kako god uradiš kolci će trajati duže od malinjaka.
Samo nemoj na vrhove stavljati plastične flaše, kao što to neki rade. Jedan prijatelj mi je rekao da je na TV-u bila emisija u kojoj su objasnili da se u toj sredini ( vlažna i topla ) razvija nešto, nisam baš najbolje razumeo šta da li neki parazit ili bolest, koja kasnije štetno deluje na malinu.
 
Pozdrav malinari,imam jedno pitanje...upitanju je Polana,da li se moze izmedju redova ostavljati trava,samo da se kosi ? da li to utice na razvoj maline ? Hvala
 
stigoh sa mora jutros.
sutra pravac malinjak da ga oplevim od velike trave.hitno.
posle branja ove godine stare lastare sam izbacio,proredio nove lastare i isprskao sa qadrisom i jos necim protiv grinja,ne secam se naziva.
pitanje glasi:

da li nakon sto oplevim travu mogu da prskam qadrisom i nekim insekticidom?
da nije kasno?
ovo bi zavrsio do prvog septembra.

- - - - - - - - - -

bilo kakav savet? u vezi prethodnog posta/

- - - - - - - - - -

ajmo malo pomoci.nasi smo.
 
Tretirati ako ima simptoma bolesti i/ili ako su prisutne grinje, ukoliko ne, nije potrebno tretirati
 
kako mislis da ne budu po zemlji sasabrdy.mladeno.?mislis da ih podignem u vis?
znaci smeta im kada su na zemlji?
da li pred zimu da ih pustim da padnu po zemlji?
 
pitanje...
malina vilamet, sadjena u jesen.
pocela da izbija pupoljke na vrsnom delu.
INACE NEKA IMA O DO 2.

DALI TAKO TREBA ILI NE
I STA DA RADIM
 
Ja sam kidao.što da se troši biljka na plod,bolje na zelenu masu.A i to ti nije neka količina,da bi video neku korist ,ti kako hoćeš
 
Ja sam moje vezivao za gornju zicu samo, jer nisam mogao da udjem u malinjak, bolje je kad se vezu sad, gde je gusto proredis, izdignes ih od zemlje, imaju vise vazduha, kad pocnu kisurine ne valjaju se u blatu, lakse ti je za prskanje, a kad dodje mraz sve poseces vezice i pustis ih da padnu, samo ce ti trebati dosta vremena to da zavrsis ja sam se razbio 10 dana, dok nisam to zavrsio.
 
sasabrdy.mladeno pitanje:
koliku povrsinu imas pod malinama,pa ti trebalo 10 dana?
ja imam oko10-11 ari,pa me zanima radi orijentacije?
 
Nazad
Vrh