Radovi u malinjaku

da,to je to. ali dzabe nama monitoring,kad nema rešenja problema... ne treba oni da nam kažu,vidimo i mi sami :)

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Znaci ipak je od cikada i kod mene. A ja bio ubedjen da je musica. Na osnovu slika sam siguran da je cikada. Rana na stablu, larve, samo sto je matoru nisam video. Bice veselo ako se zapate do godine......
 
Za Elisu je karenca 21 dan, sta da radimo mi kojima tek krece berba Polana, Polka, sad su u cvetanju, ima plodova to je muka sad.
 
Polana se kosi pa tim bolje a i u vilametu za sad sem što se po neka slomi nije velika šteta.Neznam kakva će šteta da bude kada se ova jaja popile i čime se te larve hrane?Verovatno domaćinom.
 
Za Elisu je karenca 21 dan, sta da radimo mi kojima tek krece berba Polana, Polka, sad su u cvetanju, ima plodova to je muka sad.

Napravite svoj Lactobacillus serum (ima upustava gde hoćeš, koliko hoćeš). Onda napravi svoj EM-5 preparat. Prskaj u koncentraciji 1:500 svaka 3 dana. Nakon 5-6 polivanja, rasteraćeš sve, potpisujem!!

Sad ću da vam okačim kako ja to radim, samo da pronađem fotke..

- - - - - - - - - -

Sve organik, bez karence, prirodno 100%, Japan koristi godinama, sve provereno i dokazano, nema potrebe za ubeđivanjima i raspravama. Pitanje je samo da li hoćeš ili nećeš..

- - - - - - - - - -

Lactobacillus serum (izguglajte šta je, da ne bih smarao), se priprema od fermentisane pirinčane vodice i svežeg mleka. Prosto rečeno, uzmeš i usiriš mleko sa majom od fermentisanog pirinča. Sir daš domaćim životinjama a ti uzmeš surutku u koju ubaciš malo melase(prostog šećera). To je serum. Sipaš ga u flaše i ostaviš u frižider. Serum može stajati stabilan u frizu nekoliko meseci.

- - - - - - - - - -

Sa ovim serumom polivaš biljke u koncentraciji 1:20 kad god te ne mrzi. Poboljšava opšti imuni sistem biljke i deluje ultra stimulativno na istu.

- - - - - - - - - -

Fermentisana pirinčana vodica izgleda ovako:

mxqgCk0.jpg


- - - - - - - - - -

Spremite mleko, fermentator(pravim pivo pa sam nabavio jedan od 30 litara, nije skup) i vranjaču:

LdhELBv.jpg


- - - - - - - - - -

Pomešate sve sastojke:

4aJCOc9.jpg


- - - - - - - - - -

Stavite vranjaču sa vodom i ostavite par dana na toplom dok se mleko ne usiri:

QgP8wTO.jpg


- - - - - - - - - -

Nakon par dana, kada otvorite fermentator, to bi trebalo da izgleda ovako:

ja0nnG1.jpg


- - - - - - - - - -

Kao što rekoh, sir izvadite i dajte životinjama, a surutku ocedite i stavite u nju melasu. Spremite u flaše i stavite u frižider.

- - - - - - - - - -

Sada dolazi najzanimljiviji deo priče.. Uzme se 1 deo napravljenog seruma, 1 deo Melase, 1 deo domaćeg sirćeta, 1 deo alkohola (40-50%) najbolje rakije prepečenice i 6 delova nehlorisane vode. Sastojci se lagano pomešaju i stave u PLASTIČNU FLAŠU OBAVEZNO (staklena eksplodira). Flaša se dobro zatvori, lagano promućka i stavi na toplo mesto (zaklonjeno od sunčevih zraka). Čep se otvara sa vremena na vreme da bi se otpustio gas i ponovo zatvara.

- - - - - - - - - -

Kada mase fermentiše potpuno, tj. kada prestane sa otpuštanjem gasa, spremna je za upotrebu. Čuva se na tamnom i hladnom mestu (ne u frižideru).

- - - - - - - - - -

Sa vodom se razređuje u koncentracijama 1:1000, 1:500, 1:300, 1:250, sve zavisi u kojoj je meri biljka napadnuta i prska na svaka 3 dana dok štetočine ne pobegnu totalno.

- - - - - - - - - -

Lepo uputstvo za pripremu seruma imate na ovom linku:

http://www.plavinci.rs/efektivni-mikroorganizmi-em-1/

- - - - - - - - - -

Voće se može polivati u bilo kojoj fazi, jer su sastojci potpuno prirodni, nema karence nikakve.

- - - - - - - - - -

Ovo nije klasičan insekticid. Čitajući japanske forume zaključio sam da ova tečnost pravi lošu klimu insektima, otežava im život, narušava im prirodno stanište i razmnožavanje, tako da oni ubrzo odlaze sa tretirane površine. Priroda je napravila takvu situaciju da korisnim insektima EM-5 ne smeta :osmeh:, bubamare su i dalje tu..

- - - - - - - - - -

Jedini problem je što se aplikacije moraju izvoditi stalno, svakih 3-5 dana, a to našim poljoprivrednicima otežava život, pa koriste konvencijalne "otrove" jer se koriste dosta ređe.

- - - - - - - - - -

Ali ako problem naleti u berbi kada ne možeš koristiti ništa što ima karencu, ovo može biti jedina spasonosna varijanta..

- - - - - - - - - -

Puno korisnih informacija o doktoru HIGI i efektivnim mikroorganizmima imate na ovom sajtu http://www.emrojapan.com/

- - - - - - - - - -

Ova priča zahteva, sama po sebi, posebnu temu o kojoj će se samo o njoj pisati jer je preopširna. Ovde sam pokušao na brz način da objasnim kako se biljkama u fazi berbe može pomoći protiv predatora.

- - - - - - - - - -

Pozdrav, Miloš
 
Primetio sam da mi vilamet ima neke listove koji pocinju da se suse, kao da je plamenjaca, ali nisam siguran. To sam zapazio posle one poslednje kise od pre 5-6 dana. Evo par slika kako to izgleda:



Jel plamenjaca ili mozda nesto drugo?
 
Vidim da niko ne ubacite aminokiseline koje su korisnije za ovo vreme nego slavol, dok se vreme ne stabilizuje.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav drugovi. Početnik sam u malinarstvu pa mi je potreban savet u vezi par pitanja.
Pre par dana sam pobio kolce u malinjaku ( miker ), pa bih sad hteo da što pre postavim sistem kap po kap. Rešio sam da uzmem tkz voćarsko crevo koje bih zakačio na prvu žicu.
Stim u vezi evo par pitanja: na kojoj visini postaviti žicu, koja debljina žice je potrebna i dali žicu razvlačiti među stubove u slalomu / cik-cak ili samo sa jedne strane stubova.
Unapred hvala na odgovoru.
 
Pozdrav drugovi. Početnik sam u malinarstvu pa mi je potreban savet u vezi par pitanja.
Pre par dana sam pobio kolce u malinjaku ( miker ), pa bih sad hteo da što pre postavim sistem kap po kap. Rešio sam da uzmem tkz voćarsko crevo koje bih zakačio na prvu žicu.
Stim u vezi evo par pitanja: na kojoj visini postaviti žicu, koja debljina žice je potrebna i dali žicu razvlačiti među stubove u slalomu / cik-cak ili samo sa jedne strane stubova.
Unapred hvala na odgovoru.
Početnik si ti i na forumu ;) Imaš temu na ovu temu , potraži, nije teško, zove se Navodnjavanje maline... Već je pisano baš o ovome, nije loše da pročitaš pre nego što postaviš pitanje, jer će ti sigurno nešto iskoristiti
 
sad ce ponovo da krenu ozegotine i po plodovima,kod mene se naziru

Sent from my K013 using Tapatalk
 
ove nedelje nije bilo previse jako sunce i maline bile super bez ozegotina ali od danas ce opet izgleda biti paklene vrucine
 
Nazad
Vrh