Radovi u malinjaku

Veoma korisna stvar a uzgred štedi leđa i ubrzava branje a i gajbe ne leže na zemlji.

O2VSRGI.jpg


mBW03JL.jpg
 
prvo,hvala svima na savetima koji ste mi dali za borbu protiv didimele.stvarno hvala,mada nisam hteo da izazovem raspravu.
juce sam isprsko preparat teatar,ista aktivna materija kao quadris,karenca je 10 dana,tako sad sta da bog.
Citam u nekim prirucnicima o gajenju maline na netu,da je prva polovina juna period kaa se treba vrsiti proredjivanje mladih lastara(izdanaka).
Da li neko zna koliko je optimalno ostaviti lastara po metru duznom,ili ako moze savet u vezi toga,jer ocigledno ima mnogo lastara,i mislenja sam da treba proredjivanje.
da li sam u pravu?


da li moze mala pomoc?
 
Kod mene danas prvo branje!:osmeh:
Inace u toku branja jedino sto koristim to je neka od organskih prihrana. Na par mesta vidim da ima grinja,ali predpostavljam da do kraja branja ne diram nista. Kao i za plamenjacu.
 
Poslednja izmena:
стање мог јесењег засада малињака, пре 4дана.
c79cc2e5cc179c2c379631b20c1c158a.jpg


7778a96c72c02974278006c513b65f95.jpg

7ffa6492b6d6aab730fc6978922e3087.jpg

послато са p01y уз помоћ тапатока
 
Da li moze ovo i sad da se doda, meni su otprilike oko 30cm, neke i 60cm? Mada sam pre 2 dana ispolivao Ridomilom da bih zastitio koren, pa se pitam, da li ce delovati na ovu trenutnu velicinu sadnica

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pozdrav kolega. Imao sam ja i jos imam pojavu takvih trosnih malima. Mene su ovde kolege ,mislim pole i Gera posavetovali da je najbolje nda ih sve obelezim i na kraju berbe povadim jer leka im nema. Tako sam i uradio. Medjutim imam jednu vrstu od 25b metara koja je cela takva. E nju sam ostavio za eksperimente :) Pokusavao sam sa dodatlom mikroelementata,prehrane, fosfora... I nista... Ove godine se vise od pola vrste vratilo u normalu,s tim sto sam u nju bacao bas dosta goljubljeg djubreta. E sad, da li je zbog toga ili ko zna od cega ne znam . Uglavnom moj savet ti je da ih povadis i posadis zdrave sadnice na jesen . Lakse je i sigurnije.
 
Nazad
Vrh