Radovi u malinjaku

Iskreno ja bih pre isao sa H2O2 u koncentraciji 1-3 %(hidrogen peroksid) nego sa hlordioksidom.
 
Da li mi moze ko reći da li je ovo sušenje posledica velike vlage -vode ili je ovo fitoftora? Ja vise ne znam šta radim...

4891af8ca00f9d8aedb0f07d71758460.jpg
4c3ef80e0ed99ce449cee3745d71e982.jpg
26c0045e69380e0a62297662552097e5.jpg
de73a46d6912074f684514fdecfff582.jpg
ee07b6c71a45e66c29d00d2eda4d179c.jpg
 
Crnjevo
Slusao sam i ja to predavanje na youtube. Znam o cemu se radi, ne znam nisam bas optimista. Inace takav efekat se postize i sa bakarnim preparatima preko kpk sistema ali se definitivno pobiju i korisni. Pa bi posle nekog vremena, (dana) trebalo dodati te korisne isto preko sistema kpk. Ali, treba po meni ici i sa sistemicima folijarno. Inace interesantna tema posto sam i kod mene primetio takve listove ali i na drugim malinjacima. Doduse u jako malom procentu.
Malo pogledah o hlor-dioxidu u lecenju ljudi iguglaj malo o tome,mislim da je dobra stvar jer kako sam razumeo hlor nisti sve a hlor-dioxid samo patogene Hlor-Dioksid
clo2.jpg

Hlor-dioksid je veoma nestabilan hemijski spoj i kao takav se ne pojavljuje u prirodi. On je jedan od najjačih oksidansa i već odavno se koristi za izbjeljivanje papira i tekstila, sanitaciju, kao i za pročišćavanje vode za piće. Smatra se najefikasnijim sredstvom za uništavanje mikroorganizama (bakterija, virusa, gljivica, parazita itd…) Koristi se i u mesnoj idustriji većinom za odstranjenje patogenih organizama sa trupla životinja. Za razliku od čistog hlora, hlor-dioksid ne obrazuje kancerogene spojeve stupajući u reakcije sa drugim materijama prisutnim u vodi.
 
Meni je samo drenaža spasila malinjak od prevelike vode.. Jedino trajno rešenje!

- - - - - - - - - -

Vujke, zašto su ti ovoliki zaperci 20. maja?? Ostavlješ namerno, ili nisi stigao da počupaš??
 
Crnjevo
nemoj me pogrešno shvatiti, ne želim da se nadmudrujem, ali ne postoji dezinficijens koji selektivno uništava mikroorganizme. Što se tiče lečenja ljudi...pošto sam ja medicinar po obrazovanju i zanimanju( viši rendgen tehničar :ppozdrav:)...nemojte čitati o lečenju gde god vidite neki naslov. Nikakav B92, Večernje Novosti, Dnevnik RTS, Fejsbuk, nigde. Na internetu isključivo sajt "Stetoskop", tamo pišu lekari i to mlađe generacije pa se može videti i čuti mnogo toga. Ko govori dobro engleski, ima druge strane litereature. Ali još u srednjoj su nam govorili da se o zdravlju ne informišemo preko masovnih medija. Hlor dioksid je korozivno sredstvo, služi za dezinfekciju vodovodne vode, izbeljivanje tkanina i dezinfekciju plodova nekih voćaka( ali isključivo njegove pare).
To je dakle što se tiče lečenja ljudi a ovo sam sve ovako opširno samo zato što ne želim da ljudi ulivaju u sebe otrove i plaćaju za to. Opšte poznata je pevara sa petroleom. Realno ja bih vešao takve ljude za primer drugima koji to prodaju bolesnima, s tim da bih im ja izmakao stolicu bez problema.
Da se vratimo na naše maline ipak :osmeh:
Ako se zarazi biljka i bakterija prodre u nju onda hlor dioksid može eventualno dezinfikovati zemljište, pa se dodaju korisne bakterije. Ali bi trebalo videti kada tog hlora nema više tamo da on ne pobije i ove dodate korisne. Ako je bakterija u biljci onda ima smisla nešto sistemsko, što ulazi u biljku. Ali to nek reše stručnjaci. Celo moje pisanije je o tome da se bojim da bi sa hlor dioksidom bila "Pirova pobeda" nad bakterijom. Al' daj Bože da nisam u pravu.
 
Meni je samo drenaža spasila malinjak od prevelike vode.. Jedino trajno rešenje!

- - - - - - - - - -

Vujke, zašto su ti ovoliki zaperci 20. maja?? Ostavlješ namerno, ili nisi stigao da počupaš??

Čupani su dva puta, neki malo više guraju, a i novi zasad je u pitanju. Prošle godine se slabo primilo i bili su mali lasta pa sam ove godine isekao skoro do zemlje. Ovaj sto sam izvadio taj je bio sam, pre neki dan je bilo sve ok, dok jutros odem i vidim da se vrh povio. Što je najgore tu ne bi trebalo da se zadržava voda, njiva je pod nagibom i skoro na vrhu brda, nije u dnu...
 
Čupani su dva puta, neki malo više guraju, a i novi zasad je u pitanju. Prošle godine se slabo primilo i bili su mali lasta pa sam ove godine isekao skoro do zemlje. Ovaj sto sam izvadio taj je bio sam, pre neki dan je bilo sve ok, dok jutros odem i vidim da se vrh povio. Što je najgore tu ne bi trebalo da se zadržava voda, njiva je pod nagibom i skoro na vrhu brda, nije u dnu...

Dešavalo se i meni da poneki lastar savije glavu, ali ove godine nemam tih slučajeva. Skloni takve iz malinjaka.. ide toplije vreme izlazi drugi!!

- - - - - - - - - -

Poslednju seriju izdanaka skidam od 5 do 15 juna u zavisnosti od godine, i uvek odu preko 2.5 metra visine do oktobra. Imam kpk..

- - - - - - - - - -

Ne brigaj, biće to O.K. :sreca:
 
Ovaj slogiran dok oko njega sve ok. Možda je i otišao duboko u zemlju 18 cm... Pa ga voda sahranila. Ništa preventivno cu zaliti sa ridomilom pa kako bude.
0a7c7bee142f4c6bc9c2777cc973faa6.jpg
 
Moja malina je u precvetavanju. Pre par dana sam prskao Slavolom vvl. Interesuje me vase misljenje za prihranu posle cvetanja tj pocetak formiranja ploda. Znam da treba veci procenat kalijuma ali bih voleo da mi iz iskustva predlozite neku prihranu. Pozdrav!
 
Da li neko ko prska sa PROMESOM mesa i djubriva za folijarnu ishranu. Na sajtu pise da nesme da se mesa. Ja sam zadnji put mesao sve u jednu kantu.
 
Konacno dan bez velike kise pa ga iskoristih da bistrimerisem travu po malinama i za vikend ako dozvoli vreme da poprskam . Kupio sam Akord protiv plamenjace i ubacicu neku prehranu. Po mojoj poroceni nekih dvadesetak dana do branja...
 
Da li neko ko prska sa PROMESOM mesa i djubriva za folijarnu ishranu. Na sajtu pise da nesme da se mesa. Ja sam zadnji put mesao sve u jednu kantu.
Trebalo bi da može, ja sam mešao sa Slavolom... Mada Promesa slabo deluje na didimelu , iako sam koristio preventivno opet se pojavljuje na lastarima. Signum opet ovde hvale da je odličan za nju pa bi možda bolje bilo da ideš sa njim. Ne treba se zezati sa ovim, ja plaćam gresku od prošle godine. Nikad goru i bolesniju malinu nisam imao...
 
PROMESA
Ne sme se mesati sa alkalnim i kiselim preparatima, sredstvima za ishranu bilja....

Znaci ovi strucnjaci u poljoapoteci kod mene nemaju blage veze. Najjace kad trazim odredjeni preparat, a oni "nemamo to imamo ovo-ono"
Po njima sve moze.
 
Nazad
Vrh