Radovi u malinjaku

pecan06 to je i meni bilo, ne znam od cega je. Na par mesta ali se nije sirilo pa nisam posle ni pokusavao da saznam
 
Kod mene ima dosta takvog lišća na polani, na vilametu nemam tih problema.... Većina ljudi mo govori da je to od jakog sunca...
 
koja bi bila dobra zamjena za quadrisa?

Cuprozin , Delan , Promesa sc , Signum ......ovim redom od početka tretiranja u proleće u potpunosti štitimo od plamenjače a i odgovara zahtevima EU



ARILjE - Jedna od najpoznatijih hladnjača u ovom delu Srbije, godinama reper kada je reč o otkupu i ceni maline, „Frukom fud“ iz Grdovića kod Arilja, nije više u vlasništvu ovdašnjeg biznismena Milomira Zimonjića. Ona je zvanično početkom marta prešla u ruke francuske kompanije „Deskur“.

Kada je o izvoznim cenama reč, objašnjava da su se prošlogodišnje kretale od 2,50 do 2,65 za rolend, sitno pakovanje, i 1,90 evra za griz. Ovogodišnje otkupne cene još nisu formirane.

Ovo potvrdjuje one špekulacije oko prodaje maline samom sebi . Iz navedenog sledi da se poslovalo na nuli bez zarade . Tako da neznamo šta nas očekuje .

Navedeno nije u okviru teme ali je zanimljivo za sve malinjare . Ako Admin želi ukloniti ok
 
Ne razumem o čemu pričate, samo nešto primećujem, izvozne cene koje su navedene su za malo pakovanje a ne za kilogram.
 
Pričam o tome da je malina nama prošle god plaćena oko 1.9 eur a gore citirani tekst je izjava pretstavnice iz Beograda firme ,,Deskur" koja za medije navodi cene po koima se prodavala malina odnosno navodi prosečne izvozne cene maline što rolenda , što griza . Ako se radi o sitnom pakovanju mislim da bi bilo tačno navedeno pakovanje , ovako se uglavnom predstavljala cena za kilogram ali .........

Uglavnom nikad nećemo ni znati tačne cene jer ista firma kupuje od nas , zatim izvozi malinu u svoju firmu u Francuskoj ......


https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...lYHoAg&usg=AFQjCNEp1TvPCYIWTiSrTLgagvSeG4s5rg
 
Pa da to i ja kažem, piše "sitno pakovanje" a to ne znamo koliko je :) Niti ćemo ikada saznati cene kao što kažeš...
 
Ovako posadio sam novi zasad, sve se lepo primilo, i izraslo je do nekih 20-40 cm. Isao sam sa qvadriosm prehranom i insekticidom, jednom pre desetak dana. Danas, dodjem kuci i odem u zasad, kad ima sta da vidim, lastari mi se poceli susiti i u svakom redu po neki, samo savio vrh i poceo da zuti. Jel ovo neka bolest ili je od preterane vlage od kisa ili nesto trece. Sliku cu ubaciti sutra jer sad nemam dobar net a adsl ne radi ovde kod mene
 
Zri malina, ali je nešto sitna. Da li zato što je tek početak, ili što su kratke rodne grane, ili..., ma šta god, ali ako nastave ovako visoke temperature, malinjaci po ovim brdima su opet ugasili.
 
Ovako posadio sam novi zasad, sve se lepo primilo, i izraslo je do nekih 20-40 cm. Isao sam sa qvadriosm prehranom i insekticidom, jednom pre desetak dana. Danas, dodjem kuci i odem u zasad, kad ima sta da vidim, lastari mi se poceli susiti i u svakom redu po neki, samo savio vrh i poceo da zuti. Jel ovo neka bolest ili je od preterane vlage od kisa ili nesto trece. Sliku cu ubaciti sutra jer sad nemam dobar net a adsl ne radi ovde kod mene

Ubaci slike, ovako samo možemo da nagađamo. Shvatio sam da je za mladi zasad pogubno ako se voda zadržala par dana u blizini korena, čak i ako je to izgledalo kao blato. Druga stvar može da bude da si predozirao nešto od preparata. Posebno se mora voditi računa kod folijarne prihrane u novom zasadu. Ubaci slike, biće lakše zaključiti šta je.
 
znam ja tacnu cenu , iz prve ruke info...cena po kojoj je izvozio hladnjacar Rade sa Zlatibora bila je 3,7 e po kilogramu. Pakovanje u kartonskoj kutiji od 10 kg bez ikakvog klasiranja itd.
Molim sve koji bi da ovo demantuju da ne lupetaju svasta.hvala.

Ja isto imam pouzdane informacije od mog hladnjacara da je davao malinu tamo u martu ili aprilu da vas ne lazem po 3.3 evra ORIGINAl(to je ta ne prebrana malina u kutijama od po 10-12kg)
 
y3y8ysej.jpg

tuze8y8y.jpg

Evo dve za sad, vise ne mogu poslati trenutno preko gprs.
Frezovano je i kopano dva puta...
 
Zri malina, ali je nešto sitna. Da li zato što je tek početak, ili što su kratke rodne grane, ili..., ma šta god, ali ako nastave ovako visoke temperature, malinjaci po ovim brdima su opet ugasili.

Ili zru one prve ili je nisi dovoljno hranio od pocetka cveta nema trece.
 
Vujke, isti problem imam i kod mene u novom zasadu, stim što je kod mene zahvatilo skoro 50 sadnica. Dolazio je čovek da gleda, dao mi nešto da poprskam ali nije ništa pomoglo. Ja mislim da je to od velike količine vode. Kanalisao sam kad je padala kiša ali sam izgleda zakasnio. Interesuje me mišljenje i drugih iskusnijih malinara...
 
Vujke, isti problem imam i kod mene u novom zasadu, stim što je kod mene zahvatilo skoro 50 sadnica. Dolazio je čovek da gleda, dao mi nešto da poprskam ali nije ništa pomoglo. Ja mislim da je to od velike količine vode. Kanalisao sam kad je padala kiša ali sam izgleda zakasnio. Interesuje me mišljenje i drugih iskusnijih malinara...

Ovo ne izgleda kao neka bolest verovatno voda.Nema tu prskanja nego probaj da zalijes sa ridomilom ili tako necim.Verovatno koren popusta od silne vode.
Mislim da je pole nesto pominjao da je zalivao ridomilom kad se ukljuci mozda on bude imao nesto iz prve ruke da kaze.
 
Ako je voda nema joj spasa, kod mene je bilo kliziste u jednom delu i ima vode koja izbija iz zemlhe, ispid brda i pisusula se. Postoji opcija sa gruberisanjem ali da na raoniku bude zavarea kugla koja bi pravila kanale, ali u ovakvim godinama tesko sta pinaze
 
voda sto posto....vidi se tu na slikama ispucala zemlja a to je pouzdan pokazatelj da je tu bilo previse vode neki odredjeni period....
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh