Radovi u malinjaku

Jel moze pomoc kako da postavim slike, trazi mi url, kako da ga nadjem?
 
Detaljno objašnjenje za brzo postavljanje umanjenih prikaza:

-otvorite ovu stranicu: http://www.imagebam.com/,
-kliknete SelectFiles i izaberete slike sa računara koje želite postaviti na forum,
-ispod toga imate opciju Select Type: (required) i tu obavezno izaberite FAMILY SAFE content,
-kliknete UPLOAD NOW! i slike se prebacuju.

Kada se to završi kopirate ceo kod sa leve strane gde piše BB-Code u poruku na forumu.
 
Evo kako izgleda alatka


a evo i rezultata


Nije lose, skine onu travu oko maline lepo, ne ide duboko, jos da se isfrezira izmedju i da bacimo djubre pa samo da se malo nagrne zemlje uz malinu. U svakom slucaju radi radnju a lakse je nego kopati rucno.

JEsi ti pravio tu alatku ili se ima kupiti?
 
Mjank
Kad ti budu maline izasle iz zemlje nekih 20-25 cm. tada odseci do zemlje te stapice koje si posadio. Pozdrav.
 
Aha, znaci da ostavljam sve što sad potjera do te visine i tek onda kompletno prikračujem stari dio biljke?
 
Sada ne diraš ništa. Verovatno tamo sredinom maja, zavisi od brzine porasta ćeš da to uradiš. Sve što potera iz zemlje mlade biljke ne diraš, a stare prutiće iseci do zemlje iako na njima ima da je izbila malina. Kada budu iznikli lasteri oko 10 cm treba ih prskati nekim bakarnim preparatom (kuproksat ili ...) i insekticidom (megatrin ili ...). Kada porast bude pola metra poprskaj Quadris plus neki insekticid. Isto sa Quadrisom ponovi posle mesec dana od prvog prskanja, i za kraj negde u septembru ponovo kuproksat i imaćeš više nego dobre i zdrave lastere. Treba uraditi i prihranu preko lista barem dva puta sa murtonik 19-9-27 ali ne kasnije do polovinom septembra. Bitno ti je da u redu nemaš trave, da je redovno pleviš. To ti je sve za ovu godinu. Pozdrav.
 
Levac, nisi pomenuo djubrenje, sem dva puta murtonik 19-9-27. Ja sam procitao da treba po malo kana da se dodaje. Imam od prosle godine neko djubrivo za prihranu sa azotom. U pitanju je 45-0-0. Ne znam da li da pored murtonika par puta isprskam s njim, ili samo kan da razbacam, ili ni jedno ni drugo. Do sada sam u jesen stavio lincer 3x15 i pre deset dana takodje 3x15. Procitao sam ove teme o malinama kompletno, ali veoma malo pise o novim zasadima.
 
Površina na kojoj je posađena malina je bila prošle godine gnojena sa stajnjakom, a ove godine sam prema preporuci bacio 30 kg NPK 7-20-30 na oko 10 ari.
 
Mislim da bakarnim preparatom ne treba prskati u fazi intezivnog rasta lastara jer usporava rast.
 
Na strani 106 ovog foruma je dat savet čime prihraniti i prskati mladu malinu. Tada se prskalo bakrom, možda taj savet za ovu godinu ne važi. Neznam, ja prskam bakrom i nemam problema. Pozdrav.

Ibrkic
Kakav je tvoj savet zaštite mlade maline?
 
Površina na kojoj je posađena malina je bila prošle godine gnojena sa stajnjakom, a ove godine sam prema preporuci bacio 30 kg NPK 7-20-30 na oko 10 ari.

Odlicna kombinacija za pocetak,ona srednja vrednost P(fosfor)je najbitniji sada za jacanje korena,samo je on slabije pokretljiv mora da se lagano okrene i priblizi korenu.
 
Levac
Ne kazem da ste dali los savet.Nego procito sam negde da bakarni preparati usporavaju porast lastara.Ne znam ni sam da li je to tako.Zato sam malo izrazio rezervu u tom delu.Inace slazem se sa preporukom koju ste vi dali.
 
Da li je ovo malinina musica, kad skinem ovu guku u njemu su narandzaste larve. Ako je to to cime tretirati? Znaci li sta da zadjem po malinjaku i da skidam ovo crno pa da posle sve zapalim? Zahvatilo mi je dosta malina, na nekoj bude i po nekoliko.
e75b32249539836.jpg
[/URL] [/IMG]
5cd78b249539850.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Da li je ovo malinina musica, kad skinem ovu guku u njemu su narandzaste larve. Ako je to to cime tretirati? Znaci li sta da zadjem po malinjaku i da skidam ovo crno pa da posle sve zapalim? Zahvatilo mi je dosta malina, na nekoj bude i po nekoliko.
e75b32249539836.jpg
[/URL] [/IMG]
5cd78b249539850.jpg
[/URL] [/IMG]

Malinina mušica galica,prskaj sa lannate insekticidom i odstrani i zapali sve zarazene lastare.
 
Evo kako izgleda alatka


a evo i rezultata


Nije lose, skine onu travu oko maline lepo, ne ide duboko, jos da se isfrezira izmedju i da bacimo djubre pa samo da se malo nagrne zemlje uz malinu. U svakom slucaju radi radnju a lakse je nego kopati rucno.

Mozes li da slikas uredjaj sa donje strane ? Valjalo bi da nam kazes cenu .
 
PItanje po rubovima lista maline mi se pojavljuje crvenkasta boja neki kazu da nedostaje fosfora a neki zeljeza ko je u pravu i cime prihranjivati,a drugo pitanje koji omjer qwadrisa ide na 100l vode???
 
Berry,
Koja je cena alatke.Moze neki kontakt telefon.Da li je pogodna za uklanjanje prve serije lastara.
 
Nazad
Vrh