Pušnice za dimljenje mesa

@ubistvo konacno neko ima gori nik od mene:haha:...
Hahahaha jesi provalio hehe

- - - - - - - - - -

A ja mislio da si zbog benda nik.... a ne da si topalovic :)

Ako ovako nastavi ubistvo ce da kremira ovo meso....:)

A necu to meso sam skinuo i stavio drugu turu :osmeh:



A tu je i nova tura kamenja sveze postavljena a i staford cuva meso

Grujo nisam budzio cunkove ipak nije moja susnica ali sam odvojio cunak da ne ide direkno dim u pusnicu.
 
Poslednja izmena:
Lijep pozdrav za sve ucesnike u raspravi. Pronasao sam puno korisnih informacija na ovoj temi i pri samoj gradnji susare od koje cu postaviti slike neke druge prilike. Sad mi je potrebna pomoc nekog iskusnijeg, naime, zanima me da li je pametno staviti u pajc umjesto govedine junetinu? Moje misljenje je da bi bila meksa pastma ali me strah kako ce se ponasati poslije pajca u kojem sam inace govedinu drzao 21 dan. Strah me da cu upropastiti meso pa mi je potreban savjet nekoga ko je iskusniji?
 
Jedno pitanje za iskusnije,sta mislite o ugradjivanju turbine u pusnicu radi pravljenja vestacke promaje,za ove nase krajeve gde slabije duva vetar tokom godine.....

Dakle zamisao je da se ozida pusnica visine 2-2,5m plus da se jos jedan metar odradi od dasaka izmedju kojih bi bio luft 1cm,i onda da se na vrh postavi turbina...
 
Kod nas to radi svaka druga kuca ko zeli brze da osusi meso.
 
Poslednja izmena od urednika:
Naravno da moze, stim sto bi na turbinu trebalo ugraditi regulator brzine motora, jer nije ista brzina strujanja u prvoj i cetvtoj (zadnjoj) nedelji susenja.To je posebno znacajno za cajnu, kulen... za tkz. trajne poizvode
 
Jedno pitanje za iskusnije,sta mislite o ugradjivanju turbine u pusnicu radi pravljenja vestacke promaje,za ove nase krajeve gde slabije duva vetar tokom godine.....

Dakle zamisao je da se ozida pusnica visine 2-2,5m plus da se jos jedan metar odradi od dasaka izmedju kojih bi bio luft 1cm,i onda da se na vrh postavi turbina...
Podigni visinu dasaka za 2m, odnosno da preradjevine budu na visini 4, 4.5m i ne treba ti turbina. Jer brzina strujanja vazduha treba da je od 0,5 do 1 metar po sekundi
 
Vidi kod mene u pusnici meso zri na noj visini, bas zbog te brzine strujanja vazduha. A pusnica je ozidana pre 30 godina.
Uvek je dovoljno nadimljeno i na preseku ima lepu crvenu boju a spolja mrko crvenu.
I da se razumemo meso susim samo zimi.
I kad vec covek pravi pusnicu neka pravi kako treba, ne pravi je svake godine
 
Da Putnik tu si negde sa brzinama, tacnije 0.8 : 0.5 : 0.3 i 0.1 m/sec od prve do cetvrte nedelje. I ne samo to, bitno je temperaturu i vlagu kontrolisati.
 
Evo nase pusnice sa mini pecenjarom, treba jos pozatvarati i isprobati. Pecenjara isprobana uspesno, peceno u njoj: pilici, pizza, sac i naravno prasici do 20kg :))
Ovo ispod pecenjare je loziste za pusnicu i pecenjaru i pusnicu opsluzuje jedan odzak koji u sebi sadrzi klapnu, kada lozimo pecenjaru klapnom zatvorimo odzak da nebi vatra odlazila neko da se pecenjara sto bolje i brze zagreje!
E sad koliko sam shvatio, kod pusnice dali pri lozenju klapna treba da bude otvorena da samo jedan deo kroz tunel ide u pusnicu?? Ili da bude zatvorena pa da sva kolicina ide na meso??
U ostalom videcemo kad je podpalimo al aj da pitam.
Evo i neke slike.
attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Ne znam da li sam ti pokazao moju ? Sve pozatvaram dole samo ostaje gore otvor da se dim što više zadrži u pušnici i polako da izlazi.Ovo važi za hladano dimljenje.
Mislim da ti negine u ovoj pušnici i po neki miš da pravi sranje. Probaj drugačije da rešiš one prečke na koje dolaze štapovi tj da ne idu iz zida . Ja sam rešio što sam bukvalno okačio na žicu da visi iz plafona.
 
Nazad
Vrh