Psenica 2019/2020

Људи јел ово сточни сирак пролазио па шкљоцно
Photo1018-1.jpg
Photo1017.jpg
Da, sirak secerac za stoku.
 
@аca74
Za sada LG,ali ne sve,Alcantara,Anapurna,Apilco,Avenue....Imao semanski Airbus,nisam nesto zadovoljan,sejan je za seme(200kg/h) ali opet je imao manje klasica i na toj "redjoj" setvi nije imao krupnije seme.

@lucijan013
Sta pricas ti?Pa Anapurna je u zadnjih 5g najstabilnija,lako se kosi,niska,potencijal nenormalan,odlican H i pored kise koja prekine zetvu....Alcantara isto tako,jedino krupnije zrno i malo se teze kosi,msm teze,igra isped usta stalno ali to zato sto je krupan klas,poput Ingenija.
Značii Anapurnu probati.
 
Јуче завршили жетву, како смо се надали, одлично испало на крају, просек за ову годину 4150 кг....

Најлошија Алкантара, а најбољи Модерн....

За семе оставили Модерн и Зефир, а план је да се узме Авенуе за следећу сезону још.
 
Puce top i kod nas juce. Ostali bili Modern vlaga 14.2% hl 75.5 prinos 5.8t/ha Energo 5.2t/ha hl 79.8 vlaga 12%
I sve kad se sabere, prosecan prinos kod mene 5t/ha hl od 75 - 82. Sto je oke kako je sve bilo u pocetku lose i bedno. Doduse daleko je od dobrog ali ajde.
Pobeda odnela pobedu ove god. Modern izbacujem, slabo u moj kraj, ne moz prebaciti 75hl, prosle god isto tako.
Za jesen cu videti sta cu sejati




I jedan selfi za kraj, malo i zuca bio uposljen
 
Protein ,hektolitar sofrua? Ovdje ove godine 82 hektolitar a 12,7 proteini , inace sofru spada u smece po kvaliteti, jedino rodi , ali kad se preracuna ekonomska dobit od takvih psenica je veca nego onih koji imaju dobar protein i hektolitar.

Tako je, bolje da ima kila..... Od jeseni i ja probam sofru..... Kod mene su mjerili 11-13 protein i 80,5-81hl na njoj..... Vlaga oko 12....
 
kod mene bio prosek 5.324kg/ha tj 3.064kg/kj.. nije bas nesto, malo redje je posejano, nismo dobro nastelovali masinu kad smo sejali.. bice bolje sl. god
od sorti montekristo, sofru, simonida i ns40s.
vlaga 12,0-12,8
HL 80,30-81,2

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Ja sam u četvrtak uradio moj Slehio. Za mene i moj kraj baš sam dobro prošao. Na 2,5ha izmerio je 18 t (7,2t/ha). Ovo su nekada moji samo mogli da sanjaju. Zahvalio bih se članu DarkoDren što me je ubedio da sejem ovu pšenicu i što mi je u toku cele vegetacije savetovao šta i kako da uradim. Samo da napomenem da je ovo posejano ciklonom (iako su neki bili skeptični za takvo sejanje) jer je jesen bila takva da se drugačije nije moglo, a voleo bih i ja da sam mogao sejalicom. Dobila je samo 1000kg KAN-a na ovih 2,5ha u dva navrata, uz dva prskanja. Inače hl je 78, primese 2%, vlaga 14%, proteini 11 i gluten 18. Možda nije nešto kvalitetna ali takva je kakva je. Na ovu godinu ja sam prezadovoljan.
 
Ja sam u četvrtak uradio moj Slehio. Za mene i moj kraj baš sam dobro prošao. Na 2,5ha izmerio je 18 t (7,2t/ha). Ovo su nekada moji samo mogli da sanjaju. Zahvalio bih se članu DarkoDren što me je ubedio da sejem ovu pšenicu i što mi je u toku cele vegetacije savetovao šta i kako da uradim. Samo da napomenem da je ovo posejano ciklonom (iako su neki bili skeptični za takvo sejanje) jer je jesen bila takva da se drugačije nije moglo, a voleo bih i ja da sam mogao sejalicom. Dobila je samo 1000kg KAN-a na ovih 2,5ha u dva navrata, uz dva prskanja. Inače hl je 78, primese 2%, vlaga 14%, proteini 11 i gluten 18. Možda nije nešto kvalitetna ali takva je kakva je. Na ovu godinu ja sam prezadovoljan.
I kod mene solehio i nakon 70lit kise ovih dana hektolitar 78 do 79.5..danas zavrsavam ali hektolitar mi ne ide ispod 78 barem za sada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pitao bi te kakav bi bio Basmati da je pala kisa,odma pobeli i H dole.
Ovo potpisujem...Basmati mi je vrhunska psenica, ali kad god je docekala kisu dok je zrela ili bar par dana pred skidanje, odma drastican pad prinosa u odnosu da je skidana ranije ili da nema kise....bokori se dobro, otporna je na bolesti, meni se mnogo svidja...
Hteo sam vas pitati, da li igra ulogu i to rana/kasna sorta psenice kao npr kod kukuruza za prinos ili to nema veze nikakve?? Vidim da hvale svi Anapurnu i Avenue kod nas a to su sve rane sorte
 
Nazad
Vrh